Sari la conținut
Forum Roportal
MissEla

Care este semnificatia numelui tau? :)

Postări Recomandate

Nicoleta- de la "nikolaos", nume grecesc insemnand "oameni victorioşi" :huglove:

Georgiana de la "georgios", nume grec ce inseamna "fermier / taran" :P

stiam asta.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristi-Urmasul lui Hristos!Am aflat si eu acu nush daca o fii adevarat!! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alina/Adela = originea numelui este "Adal"("nobil" in germana veche) :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

luciana/lucian(From the Roman family name Lucianus, which was derived from the Roman name LUCIUS.)/lucius(Roman praenomen, or given name, which was derived from Latin lux "light")=LUMINA..:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diana...un nume detul de cunoscut, mai toti stiu ca asa o chema pe zeita vanatorii la romani, iar la greci era Artemis. Fire deschisa, putin salbatica iubeste mult natura si animalele, insa poate fi foarte rea daca e enervata.....si din acest motiv e foarte activa. E cunoscuta ca fiind destul de reticenta in ceea ce priveste relatia de cuplu....si toate aceste caracteristici ma reprezinta 100% atat pe mine cat si pe altele cu acelasi nume, si mai ales ca sunt si in zodia leului se intelege de la sine.... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) pot sa zic si eu ceva? :ok:

dan vine dintr-o limba din epoca de piatra...adik demult tare(dak aflu mai multe va mai zic) :o:

numele inseamana "DUMNEZEU M-A JUDECAT"

atat se gaseste despre numele asta :cry:

dak nu v'a placut ce am scris ridicatzi mana shi nu mai scriu :crazy:

Editat de aay

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine mi-a sters postul de aici ?? si vreau io si o explicatie de ce ?

 

ca era paste? normal asa au facut toti de pana acu :)

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Semnificatia numelui CAROLINA/CAROL: numele deriva din cuvantul "ceorl", care inseamna "proprietar".

Proprietar la ce sunt? :) :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Semnificatia numelui CAROLINA/CAROL: numele deriva din cuvantul "ceorl", care inseamna "proprietar".

Proprietar la ce sunt? :ok: :o:

 

Mai degraba pe viata ta sau poate influentezi persoanele de jur...... :cry:

 

Diana...un nume detul de cunoscut, mai toti stiu ca asa o chema pe zeita vanatorii la romani, iar la greci era Artemis. Fire deschisa, putin salbatica iubeste mult natura si animalele, insa poate fi foarte rea daca e enervata.....si din acest motiv e foarte activa. E cunoscuta ca fiind destul de reticenta in ceea ce priveste relatia de cuplu....si toate aceste caracteristici ma reprezinta 100% atat pe mine cat si pe altele cu acelasi nume, si mai ales ca sunt si in zodia leului se intelege de la sine.... :crazy:

 

Sunt de acord! Sora mea se numeste Diana si este nascuta in zodia gemenii (ca si mine 8) )....deci va imaginati ce virtej e in familie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×