Sari la conținut
Forum Roportal
keops

2012

Postări Recomandate

Sincer eu sunt de acord ca totusi sfirsitul va veni.....si anul 2012 m-a indignat mult. Citesc tot mai multe posibilitati ce pot sa se intimple in acest an pe net si la televizor. E posibil sa fie o catastrofa sau o aberatie la fel cum a fost si cu anul 2000.

Interesant este ca si Kaly Yuga la indienii hindusi(pare pleonastic spus) coincide aproximativ cu acest final de kalpa adica de era.Si ca in crestinism in speta in Biblie mentioneaza ca oameni se vor renaste dupa ce vor fi trecuti prin focul incercarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

...nu stiu cum de traiti, caci doara apocalipsa a trecut ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

 

daca te-ai documenta oleaca mai bine ai afla ca in anul 2012 este prezis sfarsitul lumii.

 

"The Mayan Calendar" se termina in 2012

 

sunt prezise evenimente mari intre anii 2006-2012 in care vor muri aproximativ 4 miliarde de oameni, dupa spusele unora.

dupa acest calendar lumea va sfarsi sa mai existe pe data de 21 decembrie 2012.

 

 

http://www.exodus2006.com/

 

 

eu nu stiam ca in 2012 se va intampla aceasta aliniere a sistemului solar.

sunt cam multe lucruri ciudate legate de acest an.

eu ma astep la ce e mai rau, pt ca unele semne din Apocalipsa incep sa apara.

Editat de gman87ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii, aberati peste masura :offtopic: :o:

Asa ziceau si marii sfinti ai Bisericilor, ca in 1999 sa vezi, ca o sa vina, ca o sa faca, ca e `6 intors`...Rahat pe bat. Multi dintre voi nici nu stiti ca 666 nu e in cartulia crestina de povesti (also knowk as Biblie) numarul lui Satan, ci 616

 

Bine, sunt aberatii.

`Apocalipsa` mai are de asteptat....cam 4miliarde de ani pana va exploda Soarele. Cat despre poza cu valurile, sa fim seriosi...coincidente sunt peste tot, si nu cred ca era asa de evident daca nu desena cineva peste. Imaginatia se baga cat cuprinde in astfel de lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

 

What have you been smoking :offtopic: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copii, aberati peste masura :offtopic: :o:

Asa ziceau si marii sfinti ai Bisericilor, ca in 1999 sa vezi, ca o sa vina, ca o sa faca, ca e `6 intors`...Rahat pe bat. Multi dintre voi nici nu stiti ca 666 nu e in cartulia crestina de povesti (also knowk as Biblie) numarul lui Satan, ci 616

 

Bine, sunt aberatii.

`Apocalipsa` mai are de asteptat....cam 4miliarde de ani pana va exploda Soarele. Cat despre poza cu valurile, sa fim seriosi...coincidente sunt peste tot, si nu cred ca era asa de evident daca nu desena cineva peste. Imaginatia se baga cat cuprinde in astfel de lucruri.

Rationezi perfect nelasand sentimentele sa te induca in eroare.Dar oare rationamentul tau cine il desfasoara?Dar viata de care te bucuri cine ti-o sustine?Sunt intrebari retorice pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant este ca si Kaly Yuga la indienii hindusi(pare pleonastic spus) coincide aproximativ cu acest final de kalpa adica de era.Si ca in crestinism in speta in Biblie mentioneaza ca oameni se vor renaste dupa ce vor fi trecuti prin focul incercarii.

:offtopic: Foarte corect.Ba mai mult ,se spune ca Domnul ne va trece ca argintul prin foc,pina ramine

curat.Nu este insa si obligatoriu sa se intimple intr-un mod traumatic.Poate ca la momentul cind masa

critica va fi atinsa,respectiv numarul celor cu inima neconditionat deschisa,un val de iubire va exploda in lume,schimbind total constiinta individuala si de grup.Astept si eu cu mare nerabdare acest moment,si de ce nu,ma consider in apocalipsa pe drumul schimbarii mele fundamentale.

 

P.S.: Am citit pe internet ca in sanul unei comunitati se decretase o data ca fiind sfirsitul lumii,probabil de

un calauzitor al lor.Cu o zi inainte,cei avuti si-au impartit bunurile,toti s-au urcat pe un deal si au asteptat

sfirsitul lumii(probabil dormind).Dimineata era "dimineata in alta viata", soarele stralucea si teapa era inalta.

 

Va pup.Doamne ajuta.Namaste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pentru citat si adresa.Ai pus pinctul pe i.Iar pentru ceilalti,Gregg Braden arata (asa cum il vad eu)

ca desprins din Planeta Maimutelor-poate ca s-a si intors de undeva.Sa fie oare asta si viitorul meu? :offtopic:

Editat de blue star

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×