Sari la conținut
Forum Roportal
keops

2012

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere cred ca e o psihoza in masa care este o speculatie a calendarului mayas.

 

Din alt punct de vedere care mi s-e pare mai interesant decat aberatia cu trecerea prin centrul universului (omul tot om ramane ... el buricul universului), este ca nici un paranormal nu a putut sa treaca de o anumita bariera energetica pentru a vedea in viitor. Adica nimeni nu a putut sa prevada mai departe de 2012 (asta din ce stiu eu). Dar dupa cum se stie sunt entitati in diferite stadii de evolutie ... unele pot altele nu. Dar tot biblia ne invata sa nu ne gandim la viitor ca si maine putem muri. Trebuie sa facem ceea ce trebuie ACUM. Sa lasam viitorul sa curga iar noi sa fim pregatiti pentru Marea Intalnire in orice clipa.

 

Corect.

Asa ca fiti atenti pe unde traversati. Sa apucam macar 2012. :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se intampla nimic rau daca (presupunand ca sunt adevarate spusele acestor oameni 'de stiinta') vom ajunge in centrul galaxiei. e ca atunci cand s-a prevestit ca in 2000 va fi sfarsitul lumii sau mai-stiu-eu-ce... hai sa fim seriosi! atata timp cat nu exista o cauza materiala, concreta, care sa distruga Pamantul, nu vom scapa asa curand unii de altii :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu "teoria" aceasta...In opinia mea este o aberatie.Probabil adeptii acestei "teorii", cand a trecut anul 2000, au gasit o scuza ca "a crescut gradul de credinta".

 

In legatura cu calendarul mayas...nu am auzit de ceva de "alinierea sistemului solar pe galaxie", dar am auzit de cele 13 cranii de cristal ale mayasilor. Poate credeti ca nu are nici o legatura cu asta, dar, toate legendele legate de aceste cranii spun ca in decembrie 2012 CEVA se va intampla.(raspunsul difera de la legenda la legenda).

 

Una din ele sustine teoria unui Multiunivers, mai multe dimensiuni, ale caror explorare va fi posibila odata cu unirea celor 13 cranii, care bineinteles se spune ca se va intampla in 2012.

Editat de _hades_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit si eu "teoria" aceasta...In opinia mea este o aberatie.Probabil adeptii acestei "teorii", cand a trecut anul 2000, au gasit o scuza ca "a crescut gradul de credinta".

 

In legatura cu calendarul mayas...nu am auzit de ceva de "alinierea sistemului solar pe galaxie", dar am auzit de cele 13 cranii de cristal ale mayasilor. Poate credeti ca nu are nici o legatura cu asta, dar, toate legendele legate de aceste cranii spun ca in decembrie 2012 CEVA se va intampla.(raspunsul difera de la legenda la legenda).

 

Una din ele sustine teoria unui Multiunivers, mai multe dimensiuni, ale caror explorare va fi posibila odata cu unirea celor 13 cranii, care bineinteles se spune ca se va intampla in 2012.

 

Ma bucur ca se da dintr-un subiect in altul ...

Referitor la cele 13 cranii doar 10 s-au gasit pana acum / 9 sunt incarcate cu energie pozitiva unul energie negativa.

E posibil ca pana in 2012 sa apara si al 13-lea.

E posibil sa fie niste niste artefacte extraterestre deoarece cu tehnoligia actuala nu se pot realiza (oricum eu nu cred in extraterestri)

Si e posibil sa aberam pana in 2013 ... si tot sa nu se intample nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt niste abureli!!!Asa cum au zis multi ca o sa fie cutremure si nu au fost si cum au zis ca vine sfarsitu lumiii si a venit de nu a mai putut! :yahoo: ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu prea cred in teoriile astea dar am fost curios sa vad ce crede si lumea. oricum chestia care m-a interesat cel mai mult a fost accelerarea timpului. si eu si multi oameni sunt de parere ca timpul "ar curge mai repede" decat inainte. acum poate e si din cauza ca nu am nici o ocupatie :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1)Se spune ca au fost gasite 12 si chiar toate cele 13 cranii de cristal, dar in mod ironic ele "vorbesc" de un nou inceput nu un sfarsit apocaliptic. In 2012 nu va apare al 13-lea, ci toate cristalele "vor fi reunite si vor aduce un nou inceput"...sau ceva de genul asta.

 

2)Abureli zici, da???Poate in ultimii ani nu ai fost pe aici, sa-ti improspatez memoria...Cutremur 9 grade, tzunami, atacuri teroriste, gripa aviara si tornade in Romania...lista continua. Si tu daca te iei dupa toti sarlatanii "ca sfarsitul lumii e in 2000", sau dupa unii care spun ca aceasta prezicere a fost facuta de Nostradamus(complet fals).

 

3) Keops, nici eu nu cred in teoriile astea noi, dar sunt unele lucruri care nu pot fi explicate si care se intampla zi de zi...Si, cum ai spus si tu, "timpul ar curge mai repede decat inainte"... si eu am observat asta, si eu am ocupatii multe, crede-ma.

 

Eu nu incerc sa va fac sa va schimbati opinia despre lucrurile astea, ci doar sa va arat si alte opinii. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)Se spune ca au fost gasite 12 si chiar toate cele 13 cranii de cristal, dar in mod ironic ele "vorbesc" de un nou inceput nu un sfarsit apocaliptic. In 2012 nu va apare al 13-lea, ci toate cristalele "vor fi reunite si vor aduce un nou inceput"...sau ceva de genul asta.

 

Asa e! Din 2006 pana in 2011 se petrece ceea ce se poate numi 'sfarsit'. Ideea e ca nestiutorii nu se gandesc decat la un anumit gen de 'sfarsit'. In 2012 va incepe un nou curs al istoriei. Putini stiu care e acesta si chiar si cei care stiu despre aceste evenimente doar presupun ce se va intampla dupa 2011.

 

Intrebarea e cati stiu in ce 'lume' traiesc, ca sa stie la ce sfarsit sa se astepte. Sunt destui care nu vor simti aceasta schimbare. Vor avea doar acele impresii ca nimic nu mai e ca inainte.

 

Nu timpul se schimba, ci frecventele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×