Sari la conținut
Forum Roportal
keops

2012

Postări Recomandate

am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

Habar nu am. Nu cred totusi in asa ceva. Studiile acelea sunt pe bune sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau,sunt iar niste "abureli" menite sa bage lumea in ceata!!!!

oricum,e doar o Teorie!!trebuie sa asteptam anul 2012,si..as vedem :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau,sunt iar niste "abureli" menite sa bage lumea in ceata!!!!

oricum,e doar o Teorie!!trebuie sa asteptam anul 2012,si..as vedem :salut:

lol..faza este ca ori sunt la "vrajeala" ori ramane pur si simplu o teorie...nedemonstrata...inca si care asa va ramane..pana-n 2012. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol..faza este ca ori sunt la "vrajeala" ori ramane pur si simplu o teorie...nedemonstrata...inca si care asa va ramane..pana-n 2012. :P

 

 

exact cum a fost si cu anul 2000... `om trai si `om vedea :P

 

keops

pune si tu un link sa citim si noi...pls :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

 

"alinieri" au mai fost si s-a verificat ca nu ne-au influentat in mod apocaliptic!

 

este normal ca planetele, in timpul rotatiilor in jurul soarelui, sa ajunga din cand in cand "in linie", aica sa fie una in spatele celeilalte fata de soare...

poate ca se vor combina unele forte si vom simti ceva dureri de cap in plus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"alinieri" au mai fost si s-a verificat ca nu ne-au influentat in mod apocaliptic!

 

este normal ca planetele, in timpul rotatiilor in jurul soarelui, sa ajunga din cand in cand "in linie", aica sa fie una in spatele celeilalte fata de soare...

poate ca se vor combina unele forte si vom simti ceva dureri de cap in plus...

 

Nu e vorba de asta.

Sistemul solar se va alinia pe ecuatorul galaxiei si mai mult decat atunci exact in centrul galaxiei.

Si asta se va produce cica in 2012 asa cum este scris intr-u calendar maias facut in urma cu 2500 de ani.

E data si o data aproximativa 21-23 decembrie 2005.

Dar toate informatiile despre subiectul asta provin din surse care trateaza "paranormalul" asa ca nu le gasesc prea demne de crezare.

Vom vedea

Mai sunt vreo 6 ani jumate.

 

am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

 

Aia cu rezonanta schumann e o abureala totala.

Cica rezonanta aia ar fi 7.6 Hz si in cativa ani a crescut la 12 Hz si de aia suntem noi mai stresati. Am citit un articol care facea praf chestia asta. E scrisa de un diletant.

Vrajeli paranormale. Poate ca toti paranormalii vor trece in a 4-a dimensiune. Ar fi super.

Am ramane fara ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de asta.

Sistemul solar se va alinia pe ecuatorul galaxiei si mai mult decat atunci exact in centrul galaxiei.

Si asta se va produce cica in 2012 asa cum este scris intr-u calendar maias facut in urma cu 2500 de ani.

E data si o data aproximativa 21-23 decembrie 2005.

Dar toate informatiile despre subiectul asta provin din surse care trateaza "paranormalul" asa ca nu le gasesc prea demne de crezare.

Vom vedea

Mai sunt vreo 6 ani jumate.

Aia cu rezonanta schumann e o abureala totala.

Cica rezonanta aia ar fi 7.6 Hz si in cativa ani a crescut la 12 Hz si de aia suntem noi mai stresati. Am citit un articol care facea praf chestia asta. E scrisa de un diletant.

Vrajeli paranormale. Poate ca toti paranormalii vor trece in a 4-a dimensiune. Ar fi super.

Am ramane fara ei.

"Sistemul Solar execută o mişcare compusă, dintre care una cu viteza liniară de 19.6 km/s faţă de un sistem stelar local,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit intr-o revista de fizica si pe net ca exista o teorie care zice ca in anul 2012 sistemul solar se va alinia pe galaxie, timpul va inceta sa mai existe si vom trece in a 4-a dimensiune si gandurile noastre se vor manifesta instantaneu. teoria se bazeaza pe date stiintifice de fizica/metafizica/astrologie (vezi rezonanta schumann). voi ce ziceti? credeti ca exista adevar in aceste lucruri?

Am auzit si eu de chestia asta...ba mai mult. Se specifica faptul ca in 2012 ADN-ul uman se va transforma. Din doua spirale se va ajunge la 12! ;) Prea multe lucruri intr-un timp prea scurt!

Ce pot sa zic e ca nimeni nu stie exact ce se va intampla in viitor, asa ca stati linistiti!!! :P

 

Iar adevarul e unul singur:

Iisus Hristos: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata!"

Editat de Spyder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere cred ca e o psihoza in masa care este o speculatie a calendarului mayas.

 

Din alt punct de vedere care mi s-e pare mai interesant decat aberatia cu trecerea prin centrul universului (omul tot om ramane ... el buricul universului), este ca nici un paranormal nu a putut sa treaca de o anumita bariera energetica pentru a vedea in viitor. Adica nimeni nu a putut sa prevada mai departe de 2012 (asta din ce stiu eu). Dar dupa cum se stie sunt entitati in diferite stadii de evolutie ... unele pot altele nu. Dar tot biblia ne invata sa nu ne gandim la viitor ca si maine putem muri. Trebuie sa facem ceea ce trebuie ACUM. Sa lasam viitorul sa curga iar noi sa fim pregatiti pentru Marea Intalnire in orice clipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×