Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

M-am saturat de viata, desi o traiesc. Nu simt nici-o vointa,ambitie de a gasi sau a face ceva.

Sunt gol, nu ma simt implinit, fericit, nu am prieteni, poate doar niste amici...

E ca un cerc, ma tot invart in el fara sens, fara nici-o iesire si nu am nici curaj de a pune capat ori de a incepe ceva nou.

Voi ce ati face in privinta asta, daca sunt persoane care s-au simtit la fel si au trecut peste...

Eu am 22 de ani care ii fac in mai,spre deosebire de tine.Eu am un fel de adrenalin rush cand vine vorba de singurateatea mea.Imi place sa ma consider alte personaje sa vorbesc cu mine insumi,pe alte voci,alte personalitati...poate am innebunit dar asta e(sunt rupt de realitate).Eu ca sa treaca ziua si sa nu ma gandesc la ce zici tu,,ca te invarti in cerc fara iesire'' ma joc jocuri video,uit la filme,ascult muzica.Nu prea ai cum sa spargi cercul decat sa-l transformi in razbunare.Daca vrei mai multe amanunte amanunte,poate inveti ceva de la mine-sunt izolat social de 6 ani poate iti pot explica anumite rupturi momente de nebunie peste care am trecut sa-ti faci si tu o parere.Daca vrei contacteaza-ma pe pm si vb acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 22 de ani care ii fac in mai,spre deosebire de tine.Eu am un fel de adrenalin rush cand vine vorba de singurateatea mea.Imi place sa ma consider alte personaje sa vorbesc cu mine insumi,pe alte voci,alte personalitati...poate am innebunit dar asta e(sunt rupt de realitate).Eu ca sa treaca ziua si sa nu ma gandesc la ce zici tu,,ca te invarti in cerc fara iesire'' ma joc jocuri video,uit la filme,ascult muzica.Nu prea ai cum sa spargi cercul decat sa-l transformi in razbunare.Daca vrei mai multe amanunte amanunte,poate inveti ceva de la mine-sunt izolat social de 6 ani poate iti pot explica anumite rupturi momente de nebunie peste care am trecut sa-ti faci si tu o parere.Daca vrei contacteaza-ma pe pm si vb acolo

 

Ba sa nu te contacteze deloc. Ramai tu acolo in lumea ta..nemuritor si rece :lol:

Lasa omu' sa-si traiasca viata. Daca tu esti neputiincios (de fapt nu vrei) a sparge cercul, lasa pe altii sa incerce. Mai ales ca a ales sa lupte. E alegerea ta sa traiesti in lumi paralele; lasa-l sa-si gaseasca locul intre pamanteni, nu intr-un ospiciu. :doh:

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca sa treaca ziua si sa nu ma gandesc la ce zici tu,,ca te invarti in cerc fara iesire'' ma joc jocuri video,uit la filme,ascult muzica.Nu prea ai cum sa spargi cercul decat sa-l transformi in razbunare.Daca vrei mai multe amanunte amanunte,poate inveti ceva de la mine-sunt izolat social de 6 ani poate iti pot explica anumite rupturi momente de nebunie peste care am trecut

 

cum esti izolat social? pseudoizolat din moment ce stai pe forum.

nu ti-a iesit nimic din moment ce te invirti in cerc si te resemnezi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt izolat social de 6 ani...

 

Eu ca sa treaca ziua si sa nu ma gandesc la ce zici tu,,ca te invarti in cerc fara iesire'' ma joc jocuri video, ma uit la filme, ascult muzica.

 

Daca stai in casa mult timp si daca te pasioneaza jocurile video - de ce nu faci ceva folositor din asta?! Ar putea fi un posibil viitor pentru tine. De ex. daca ai talentul, priceperea necesara, si un p.c. bun - de ce nu incerci sa inregistrezi jocurile pe care le-ai terminat si sa le uploadezi pe youtube?! Daca aduni un numar insemnat de subscribers - ai putea face parteneriat cu youtube-ul. Se pot castiga bani bunicei din asta... :) Cu banii obtinuti - te-ai putea integra in societate. Nu vreau sa te dadacesc prea mult... Ti-am facut doar o sugestie - ca un sfat prietenesc.

 

Eu unul n-am priceperea necesara si nici p.c.-ul necesar - ca daca le-as avea - in locul tau as fi pus demult in aplicare planul. :o:

 

Tu ti-ai gasit scaparea in lumea virtuala - eu in poezie (oarecum tot pe-acolo). Diferenta e ca cu poezia nu se face focul, dar cu jocurile video iti poti asigura macar o masa. :)

Editat de Andrei Vlinder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu banii obtinuti - te-ai putea integra in societate.

eu il stiu pe el de mult timp aici pe forum. avea alt cont(si eu aveam altul). problema lui nu e de la bani.. e ca uraste societatea, nu are amici, nu a vorbit niciodata cu o fată, a facut un liceu economic in bucuresti unde nu se intelegea mai cu nimeni, era retras, la un moment dat deschisese un topic ca vrea sa ramana virgin pe viata..

 

ideea e ca nu prea merg sfaturile astea.. cred ca pentru el jocurile sunt un refugiu

 

pana la urma daca stai sa te gandesti e logic(de fapt totul e logic in viata asta).. daca ceilalti te resping, ajungi sa-i urasti -- daca ai parte de o familie iubitoare, de afectiune, de amici, de o iubita.. te vei integra in societate, vei fi un om normal

 

d-asta zic ca e logic. si comportamentul violatorilor, criminalilor are o explicatie.. ceva i-a adus in situatia respectiva. si dupa sunt condamnati ca si cum ar fi avut liber arbitru, adica ar fi decis printr-un rationament logic si pur obiectiv sa comita acea fapta.. ceea ce e fals.. oamenii acestia nu ar trebui considerati vinovati

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu il stiu pe el de mult timp aici pe forum. avea alt cont (si eu aveam altul). problema lui nu e de la bani... e ca uraste societatea, nu are amici, nu a vorbit niciodata cu o fată, a facut un liceu economic in bucuresti unde nu se intelegea mai cu nimeni, era retras...

ideea e ca nu prea merg sfaturile astea.. cred ca pentru el jocurile sunt un refugiu

 

pana la urma daca stai sa te gandesti e logic (de fapt totul e logic in viata asta)... daca ceilalti te resping, ajungi sa-i urasti -- daca ai parte de o familie iubitoare, de afectiune, de amici, de o iubita... te vei integra in societate, vei fi un om normal

 

Pai asta am spus in mesajul anterior - ca daca va face ceva folositor din hobby-ul lui - va avea partea de toate acestea si se va integra si in societate.

 

In mare parte ma regasesc in felul lui de-a fi... Nu sunt departe de aceasta descriere...

 

d-asta zic ca e logic. si comportamentul violatorilor, criminalilor are o explicatie... ceva i-a adus in situatia respectiva. si dupa sunt condamnati ca si cum ar fi avut liber arbitru, adica ar fi decis printr-un rationament logic si pur obiectiv sa comita acea fapta... ceea ce e fals... oamenii acestia nu ar trebui considerati vinovati

 

Asta nu-ti da dreptul sa distrugi la randul tau alte vieti... Un om cu o minte curata va prefera sa moara de foame - decat sa comita asemenea fapte odioase.

Editat de Andrei Vlinder
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×