Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Prostitutia, motiv de disputa

Postări Recomandate

... "ultima solutie inc-o revolutie!"

 

Daca cea din '89 a fost revolutie. Oricum nu asta e solutia. Facem revolutie ca sa vina cine la putere, dupa mine toti sunt la fel. Vad interesul lor mai presus de cel al tarii si populatiei.

Acuma cat va fi campania toti fac si dreg dar dupa ce se vad pe scaun uita ce au promis.

 

chiar asa! Ati observat cum se schimba legile in Romania dupa cum bate vantul puterii? Vin eu la putere, dau cateva legi care imi convin mie si care ma ajuta pe mine sa "fur legal" apoi vii tu si faci alte legi care sa te avantajeze. Iar despre aia care au votat......le aruncam si lor un carnat sau un miel din 4 in 4 ani asa ca sa le mai astupam gura inainte de alegeri sa nu se poate plange (ca tot au gura plina.....). Rusine. Prostitutia?.....hmmmmm boala veche de cand lumea si pamantul! eheiiiii nu sa-a gasit inca leacul potrivit. :dee Oamenii de stiinta (pestii :razz: ) inca mai muncesc pe rupte sa gaseasca cele mai profitabile solutii :winca: :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul, trist, este ca peste tot in lume se practica "cea mai veche meserie din lume", nu numai datorita gradului scazut de trai care le indeamna pe femei sa o practice (uneori si pe copii si barbati, de ce nu, dar tot femeile sunt majoritare) ci si datorita unor foarte vaste retele de "carne vie", care au in general interesul de a mentine ilegale aceste afaceri.

Din pacate, nu prostitutia in Romania este o problema grava (chair daca este si nu o putem ignora), ci prostitutia romancelor care pleaca sau sunt atrase in strainatate pentru a se prostitua. Uite, tot in Catavencu a aparut un articol scurt despre biletele de transport public in roma, care au scris in romaneste, un numar de telefon verde, gratuit, unde pot suna cele care nu mai doresc (sau sunt obligate si vor sa scapte) de prostitutie. Trist, dar adevarat!!! Scrie pe bilet, negru pe alb, in italiana si roamana...

Ce am ajuns ... si mai ales ce au ajuns aceste biete suflete!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×