Sari la conținut
Forum Roportal
Vasi Vlad

Am nevoie de ajutor si sfaturi in dragoste!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mai bine o intrebi in ce pozitie ii place decat daca vrea sa fie prietena ta. e cel mai mare cliseu la noi... invit-o pe unde vrei tu si cand simti ca e momentul ii dai un sarut si vezi ce se intampla. fara intrebari, fara cereri sau ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fi a voastra..nu vad nimic dur in postarea aia decat fals pana in maduva oaselor...pentru babardeala...no, chiar rad....cat de dur tre sa fie si cat de greu ca sa obtii o bucata de carne stricata :doh:

 

Ok... Postarea aia lunga si plictisitoare a fost pentru Baietu' caruia ii plange inima de da sa se sparga in 4 dupa o fetiscana aiurita.

 

Acu' asta e pentru tine: M-a deranjat faptul ca imi consideri postarea ca fiind falsa si mai ales ca fiind "pentru babardeala".

 

M-am pus in locul baiatului si mi-am adus aminte de adolescenta mea, cand ma indragosteam la fiecare 4-6 luni de o alta fata, fara a avea vreodata curajul sa i-o spun sau sa o scot la un Cico. Si asta pentru ca nimeni nu mi-a spus: Ba baiatule, asa e viata facuta, barbatu' sa incerce, femeia sa accepte/refuze. Daca tu nu incerci, nici ea nu va putea accepta . Si crede-ma, la momentul respectiv ultimul lucru la care ma gandeam era "hai sa o babardesc pe asta", pur si simplu exista inloculata de catre societate/natura nevoia de a avea un partener. Si atunci incerci sa satisfaci aceasta nevoie inca de cand incep hormonii sa-si faca de cap(cam din gimnaziu). Lui i-am spus cam ce ar trebui sa faca pentru a-si face fata Partenera, nu pentru, fie-mi scuzat limbajul colorat, a o f^#e. In cazul a doi parteneri, intr-adevar, exista si astfel de "intimitaturi", desi in adolscenta acest lucru se poate sau nu se poate intampla, oricum o dam, este doar un aspect al unei relatii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

concluzia? ..rezumat...a...

 

Concluzia şi rezumatul poartă un titlul: "Ani de liceu". La asta se rezumă totul.

 

Cine iubeşte, n-are nevoie de sfaturi despre...cum să iubească. Iniţiatorul topicului are 18 ani, şi crede că iubeşte. De asta a şi cerut sfaturi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heto, tu si cu mine parca am avut aceeasi copilarie... Pacat ca nu toti au curajul sa isi priveasca cu obiectivitate esecurile si sa invete. Majoritatea se inchid si aluneca in negare si ipocrizie. Vreau sa fie clar ca asta nu e vreo aluzie la cineva de pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai e bine daca ea vrea sa fiti doar amici, pentru ca poti sa gasesti mult mai usor o alta fata daca esti deja bagat intr-un cerc de fete, dar ai grija ca femeile sunt parsive si s-ar putea sa te pastreze ca varianta de rezerva si sa "nu te dea la alta" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In dragoste ajutorul si sfaturile sunt ca o frectie la un picior de lemn . Trebuie sa "te scolesti" singur invatand si din bune si din rele . Si tine minte ca tot ce nu te omoara ( doamne fereste ) te caleste . Dar e adevarat ca pana sa capeti experienta....doare!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da am sa renunt la acel "am2". I-am trimis aseara un mesaj scurt in care i-am spus ca vreau sa fim mai mult decat doi prieteni, i-am spus ca e frumoasa, si imi place totul la ea "parul,ochii,buzele,..." i-am mai spus " nustiu ce se itnampla cu mien dar cred ca m-am indragostit de tine" si ca as dori o sansa sa-i dovedesc cele scrise in mesaj, si iam spus ca nu e obligatoriu sa-mi raspunda pe moment ci cand considera ea ca sa hotarat, i-am urat noapte buan si somnic pufos ca era noapte cand am scris mesajul, a fost un mesaj scurt scris in 4-7 minunte, Iar azi a fost putin mai schimbata, era mai vesela fata de zilele trecute si mi-a spus ca inca se ma gandeste si ca am sanse favorabile dar nu e sigura, Acum astept sa vad ce spune dar am o presimtire ca nu a fost atat de sincera cand mi-a spus ca am sanse, am simtit ceva schimbat in glasul fata de cand vorbeam in club si nustiu cum cateodata presimt ca cineva ma minte ( se mai intampla sa ma insel si sa intamplat de cateva ori sa inteleg altceva din tonul unei persoane)

Astazi fara sa-i cer ajutorul si doar dansusi seama ca imi palce de Alina un coleg cu care nu m-am inteles bine niciodata mi-a pus cateva plusuri ( nustiu de ce ma ajutat dar i-am promis o bere daca a avut efect ceea ce i-a spus si el)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vlad.:)

Cand te place o fata,are tot interesul sa-ti arate ca te place.

Cand te place o fata,pur si simplu nu trebuie sa faci nimic deosebit.Ea te place asa cum esti si gata.

Cand te place o fata,isi da tot interesul sa ajunga sa fie cu tine.

Stii ce inseamna "sa ma mai gandesc"? Inseamna,stai sa vad ce pot castiga de pe urma ta,stai sa vad daca merge

treaba cu Popescu."Din felul in care se poarta fatza de tine,nu prea o interesezi.Daca esti f insistent si incerci marea cu sarea,s-ar putea sa ajungi sa fii cu ea,DAR vei ajunge sa fii folosit/manipulat.

 

Imagineaza-ti ca o fata oarecare e in limba dupa tine,insa tu nu o placi.

Fata face tot posibilul sa fie cu tine;te ajuta la nevoie,iti face cinste,iti face complimente and so on.

Daca tu esti mai "ticalos" de felul tau,iti spui in sinea ta "ia stai,eu am de castigat cate ceva de pe urma asteia,

ce-ar fi sa-i spun eu ca vreau sa fiu cu ea pt ca mi-am dat seama ce persoana deosebita este!":lol:

Editat de Cristi din prahova
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM avzut ca unii nu ma cred sau vreau sa o "babardesc" pe Alina, se inseala amarnic, eu doar tin la fata asta si consider ca o iubesc, e un copil mi-a si spus acest lucru odata, si m-am hotarat pun un punct mare de tot si o las in pace cu ale ei sa se gandeasca, nu o mai intreb nimic, incerc s ama distantez de ea ca asa mi-ar fi si mie mult mai bine, da ce sufar aici ca un bou, fete nu sunt, gasesc in 2 min o fata ma combin si gata daca tot tropoie hormoni in mine, ( La 1,90 m, ochi albastri,parul blond, si la corpul meu gasesc eu pe cineva) Acu cateva minunte am primit o veste mult mai buna decat daca eram cu Alina. O las sa-si vada de viata ei. M-am saturat da ma plang, ea pierde si nu eu, viata merge inainte si dupa deviza mea "Fiecare zi e speciala, viata merita traita si nu irosita"

, la ce veste am primit nimic nu imi poate distruge buna dispozitie, azi dau de baut la toti amici mei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand te place o fata,are tot interesul sa-ti arate ca te place.

Va purta o bluza cu inscriptia: "ce mai astepti,...iubeste-ma???!!!"

Cand te place o fata,pur si simplu nu trebuie sa faci nimic deosebit.Ea te place asa cum esti si gata.

Nici pe dinti n-are sens sa te mai speli.Si cand te barbieresti, poti sa dai cu lama si pe cap, ca oricum vei cheli la batranete.

Cand te place o fata,isi da tot interesul sa ajunga sa fie cu tine.

Va neutraliza orice mamifer de sex frumos care va respira la mai putin de 500m de tine.Apoi va face cursuri de "fashion", gatit,masaj,Kamasutra,depanare radio-tv...

treaba cu Popescu."Din felul in care se poarta fatza de tine,nu prea o interesezi.Daca esti f insistent si incerci marea cu sarea,s-ar putea sa ajungi sa fii cu ea,DAR vei ajunge sa fii folosit/manipulat.

Deci n-are sens.Renunta.E inutil. Nefezabil.Nerentabil.E chiar irefutabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×