Sari la conținut
Forum Roportal
Vasi Vlad

Am nevoie de ajutor si sfaturi in dragoste!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa ma prezint. Ma numesc Vladut (atat vreau sa dau din nume deocamdata) am 18 ani, sunt elev la liceu in clasa a 12-a si pasionat de calculatoare ( de asta am ales si un profil care sa aiba legatura cu PC-urile desi in scoala nu inveti nimic, tot trebuie sa faci cursuri si sa inveti singur)

 

Totul incepe in septembrie, la inceputul anului scolar am cunoscut o fata (sa-i spunem Alina desi nu e numele ei), Alina era boboaca si prietena buan cu un coleg de-al meu (prima oara cand am vazut-o am crezut ca e mai mare cu 1 an :)) ) era draguta, simpatica si alintata, pana in Noiembrie am fost doar amici , ne salutam cand ne intalneam etc.

Pe la sfarsitul lui noiembrie avand cativa bani in buzunar am vrut sa ma duc intr-ul club pentru ca nu aveam chef sa stau la o ora, am invitat 2 fete (colege cu Alina) iar ele mi-au spus ca merg doar daca merge si un coleg de-al meu , iar acel coleg nu a vrut sa mearga si mi-am incercat norocul cu Alina si prietenele ei, ele au acceptat si am mers in club la o cafea (am facut eu cinste), am savurat cafeaua si in club ni s-au alaturat alti 2 colegi veniti mai tarziu, am vorbit, am ras si ne-am simtit bine. A doua zi ma invita o prietana dea lu Alina sa merg cu ele in club la o cafea (tot eu am facut cinste), iar ne simtim bine si radem, situatia cu iesitul la cafea (si eu sa fac cinste) sa repetat de inca cateva ori. Intr-o miercure de Sf Andrei a adus un coleg o stica de vin si am luat o gura sa-l gust, apoi iar ma invita prietena lu Alina sa mergem in club, In club am prins putin curaj si am luat-o pe prietena cea mai buna a lu Alina si am intrebato daca Alina are prieten ( cand am intrebat-o aveam emotii si in loc de prieten am spus "prietena" :))) m-am corectat repede) prietena ei imi raspunde nu iar eu o intreb daca ma poate ajuta sa ma comb cu Alina, ea imi promite ca o sa vorbeasca cu Alina si imi va spune ce poate face, merge la ALina o ia deoparte si vb cu ea, Alina imi transmite pe prietena ei ca in cateva momente va veni la mn si imi va spune ceva ( 50% am crezut ca o sa ma comb cu ALina, 50% ma asteptam la un refuz), dupa cateva momente revine tot prietena lu Alina si imi spune "ALina te vede doar ca un prieten bun, ii este frica ca daca o s ava certati nu o sa mai fiti prieteni asa de buni si lu ALina ii place de un baiat "Gabi" ( numele baiatului este altul , eu i-am dat acum numele de Gabi)". Bun am inteles si am vrut ca ea sa fie fericita (desi in sufletul meu eram foarte suparat) fiindca eram suparat m-am dus in clasa am stat la o oa si dupa aveam ora in alta parte a scolii iar eu cu cativa prieteni dintre care si un sarbatorit Andrei , ma imbat destul de binisor incat sa am probleme cu diriginta si cat pe ce sa fiu exmatriculat, in cele de urma s-au rezolvat treburile si diriginta ne-a iertat dar ne-a trimis acasa, fiind miercuri si pana luni aveam liber am stat acasa , pe mass i-am multumit lu Alina ca vrea totusi sa fim amici si am mai vb , am ras etc . Vine ziua de Luni, clasa lu Alina a facut orele in alta parte a scolii. Luni o vad pe Alina doar la sfarsitul orelor cand o salut, ea si prietenele ei ma saluta si eu am ramas in clasa ca mai aveam alte ore suplimentare, iar alina statea afara si astepta pe o alta colega dea ei sa plece acasa. A 2-a zi Marti (Sf Neculae) ma intalnesc din intmaplare cu Alina si prietena ei cea mai buna, si programam ca la sfarsitul orelor s amergem in club sa mai bem un suc (tot eu am facut cinste), Alina reusise sa se combine luni seara cu Gabi, iar cand intram in club Gabi era cu alti coelgi de-ai lui si se lingea cu alta fata (care la partea estetica sta mult mai bine decat Alina). Eu incerc sa o consolez si o fac sa zambeasca , sa rada, intre timp ni se mai alatura cativa prieteni la masa mai stam, mai vb, mai radem etc, La pelcare Alina si prietena ei au spus ca trebuie sa ajunga intr-un cartiersa se intalneasca prietena lu Alina cu iubitul ei, cartierul unde locuiam eu , ma ofer sa merg cu ele si cnad ajungem in cartier o iau pe Alina si o pun sa-si alega un trandafir rosu de a o florarie, ii ia putin timp si alege un boboc de trandafir frumos ca ea, mergem mai departe si ne intalnim cu iubitul la prietena lu Alina, mai stam mai vb iara, radem etc, Dupa o ora ne despartim si plecam fiecare in drumul lui, La o ora dupa ce ajung acasa eu intra si Alina pe mass, mai vb cu ea pe mass si o intreb cand ajunge la sc dimineta ca sa o vad daca e happy sau sad.

Miercuri (azi) dimineta ma intalnesc cu ALina si prietenele ei , merge in club si fac ciste cu cate un ceai, o iau pe ALina si iesim afara sa-i vb dar de cate ori incercam sa-i spun ceva ma blocam si ma balbaiam, nu a inteles nimic din ce voiam sa-i spun, am pelcat inapoi in club am mai stat sa termin ceaiul si apoi am laut-o pe cea mai buan prietena a ei si i-am spus ce simt eu pt ALina, ea mia spus ca m-a indrgotit pe un ton ca i-ar parea rau (stia ca nu o sa am sanse cu Alina), dupa ce ajung in clasa ma corup 2 colege sa mergem in club si ma supun, pe drum ni se mai alatura 5 colegi si merge in club, in club ma asez la o alta masa sa stau cu colegii mei iar Alina statea la o alta masa cu prieteni ei ( intre timp prietan ce amai buna pe care am puso sa-i transmita lu ALina ce simt pelcase de tot de la sc) Alina vina la noi dar nu prea ma baga in seama, dupa ce termin de savurat cafeaua cu colegii mei pelcam ca trebuia sa inceapa alta ora, stau la ora etc si dupa ora o vad pe Aina prin scoala , se plimba (nu ma baga in seama) imi propun ca sa lipsesc la urmatoarea ora si sa merg cu Alina undeva sa vb si sa-i spun ce simt darnu reusesc ca ea pleca cu o alta fata de la alta clasa, o prietena dea ei . Acu ALina a intrat pe mass si vreau sa ii spun ce sim pt ea ( aseara nu am dormit deloc decat 4-5 ore dar cu intrerupere, nu am mancat ieri decat o felie mare de paine cu margarina si sare, nu am avut pofta de mancare, cand sunt langa ALina simt ca inima imi iese din piept si sare in pieptul ei , privirea imi ramen blocata pe chipul ei , cu ochii verzi, parut negru, fata alba dar foarte frumoasa, si vocea ei alintata imi rasuna tot timpul in cap) Avem cateva lucruri in comun : SUntem Taur am2, ne place sa facem pozae tot timpul, suntem sensibili am2, cativa prieteni imi spun ca ne-am potrivi foarte bine si ne-am si completa unul pe altul tot timpul, am fi cuplul perfect , ceea ce simt eu pt Alina e ceva divin si mult mai intens decat am mai simtit pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai manca margarina ca nu e sanatoasa!......zi-i si lu' Alina ta la fel sa faca :D

Vai, deci daca vrei sa chinui psihic pe cineva sa-l pui sa citeasca mesajul asta :stars:

 

Si acum on topic: Eu ma numesc Laura (de fapt Laura nu e numele meu real, numele meu real fiind James Bond) si te sfatuiesc sa-i spui Alinei ce simti mai repede ca sa rasuflam si noi usurati si sa putem dormi noptile. Hai curaj, noi te sustinem :tease:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea nu cred ca e pasionata de calculatoare sau de baieti care sunt pasionati de calculatoare... fii barbat, gaseste si altceva mai extrem de facut si imbraca-te mai bine. vreau atitudine la tine in comportament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu radeti d emine pentru ca eu caut ajutor, stiu ca nu sunt un povestitor grozav, dar poate altii au tercut prin asa ceva si ma mai pot ajuta cu sfaturi ( E prima data cand cer ajutor pe un forum in rest am o amica buna cu care ma consult, am cerut si sfatul ei dar vreau si sfatul altora)

cand am vrut sa-i spun ce simt ea a iesit deoarece mesajul era mult prea lung, uitati mesajul si poate ma ajutati daca am gresit sua m-am afcut inteles gresit pe undeva

 

Azi in club nu am fost prea coerent in vorbire, adik m-am balbait foarte tare si nu ai inteles ce

voiam sa-ti spun.

Cand sunt langa tine inima mea bate sa iasa din piept si sa sara in pieptul tau sa bata alaturi de inima ta, iar in sange mi se elibereaza un drog foarte foarte puternic, privirea te cauta tot timpul pe tine cu ochii verzi in care ma pierd ca intr-un lan de porumb, parul negru, buzele roz, fata alba, sensibila, alintata, frumoasa si draguta ma fac sa ma gandesc numai la tine, iar in cap imi rasuna numai vocea ta de parca ai fi langa mine, si cand sunt langa tine simt ca toata lumea este a mea,

Cand esti suparata imi vine sa te strang in brate si sa nu-I dau drumul decat cand totul va fi bine

Cand esti fericita imi vine sa te iau si sa fugim prin park , sa ne jucam, sa radem si sa nu ne oprim

decat cand cadem jos ca 2 copii, sa ne luam puteri noi din sarutari si sa o luam de la capat la nesfrasit

Nu am fost prea sigur pe sentimentele mele pana acum dar stiu sigur ca vreau sa fim mai mult decat 2 prieteni si vreau sa te fac fericita tot timpul, sa te vad zambind si chicotind ca asa iti sta cel mai bine.

Spun ca nu am fost prea sigur pentru ca nici eu nu stiam ce simt pana aseara, cand nu am putut

dormi deloc, doar 4-5 ore pentru ca de cate ori ma trezeam, ma gandeam numai la tine, la cat de frumoasa esti, ce faci in acel moment, oare ce visezi, ce ti-ai dori tu si ce sa fac ca sa te am

alaturi de mine si sa te vad fericita. Iar cand adormeam te visam numai pe tine. Si vreau sa-mi acorzi o sansa sa fiu alaturi de tine, sam fim am2 cei mai fericiti din lume, iar lumea sa fie la picioarele noastre si noi stapanii lumii.

Ceea ce am scris e din toata inima si e exact ceea ce simt, ce gandesc si ce imi doresc.

Vreau o singura sansa iar daca intre noi nu va exista scanteia si nu va merge relatia atunci sa

ramanem prieteni buni si sa ne cautam fiecare fericirea in alta persoana!

 

Nu te oblig sa accepti si iti ofer la o zi, o saptamana, o luna , oricat vrei tu sa te gandesti si sa-mi spui daca accepti cererea mea cu DA/NU ,

Indifernt de raspuns vom ramaneprieteni si nu voi mai insista pe acest subiect,va fi ultima data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea multa vrajeala si prea siropos...daca erai fata intelegeam... :roll:

 

parca o aud pe fiica;mea..: ce-o mai vrea si fraieru asta?

Editat de Salvie
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea multa vrajeala si prea siropos...daca erai fata intelegeam... :roll:

 

parca o aud pe fiica;mea..: ce-o mai vrea si fraieru asta?

vrajeala nu e deloc, e ceea ce simt si ceea ce vreau cu adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca asta simti dar nu de copii au nevoie...ceva matur, stapan pe situatie tre sa scoti din tine...e bun si putin romantism dar mai cu masura

 

sa vina fetele si sa vorbeasca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×