Sari la conținut
Forum Roportal
Vasi Vlad

Am nevoie de ajutor si sfaturi in dragoste!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma mir ca nu i-ai zis si ca ai mancat paine cu margarina si cu sare..

 

oricum, daca voia sa fie cu tine, ti-ai fi dat seama, ar fi trimis semnale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrajeala nu e deloc, e ceea ce simt si ceea ce vreau cu adevarat

O fi, dar tine pentru tine, fetele nu dau 2 bani pe asa ceva.

Daca chiar iti place, arata-i: joaca-te cu ea, distrati-va impreuna, atinge-o, imbratiseaz-o, sarut-o. Cam in ordinea asta. Daca nu-i place de tine o sa iti dai seama ca te vei impotmoli la unul din pasii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatiile de prietenie sau dragoste sunt ca si sticla.Daca se sparg,e preferabil sa le lasi asa cum sunt caci daca incerci sa le ..lipesti la loc te poti taia rau.Cel putin raman cioburile...iar apoi la 18 ani nici nu stii ce-i aia dragoste :) Sunt doar intamplari de viata prin care treci si din care sa inveti ceva in asteptarea acelei iubiri perfecte la care toti viseaza dar nu exista.Ai sa mai dai peste alte Aline in viata fii fara grija.Important acum pt. tine e sa avansezi serios de la margarina pe paine la unt si magiun pe paine.Viata nu sta pe loc si nici tu cu ea.Du-te in club si ofera-ti o cafea,juice ce vrei,indicat ar fi cu banii altora dar oricum ar fi,sarbatoreste-ti libertatea.Uneori e mai bine sa fii singur caci nimeni nu te poate rani sufleteste :) Cel putin momentan....stay strong!!!Viata da cu toti cei prea sensibili de pamant de nu se vad si nu merita sa suferi.Nici n-o mai baga in seama pe Alina.Nu merita efortul.Iar daca ea joaca hard to get,de ce nu ai face si tu la fel.Stii cum e povestea veche...nu m-ai dat afara!Plec eu!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci vladut...

 

Tu ori ai bani de aruncat, ori esti prea prost pentru cati bani de buzunar ai. Asta pentru inceput.

 

Cateva reguli de bun-simt:

1. Nu mai plati tu pentru toata scoala cand iesiti la un cico. Plateste-ti tie si lasa-i pe restul sa-si plateasca ei.

2. Daca inviti fata la un suc, TU platesti, asta pana sunteti impreuna... cand sunteti impreuna se schimba datele problemei si se ajuge la: azi dau eu, maine dai tu, sau dau eu cand am, dai tu cand ai...

3. Daca iti place o fata, nu trebuie sa-i spui ca iti place sau sa speri ca va vedea/afla... ARATA-I!!! altfel esti papagal.

 

Acum, tu vrei ca fata asta, Alina, sa-ti cada in brate si sa moara dupa tine... sa se indragosteasca, sa fiti perechea dupa care mor toti atunci cand va vad pe strada, sa cresteti impreuna, sa faceti 5 copii, o casa cu 20 de camere si cu psicina in gradina din spate... LASA VISELE SI TRAIESTE CLIPA.

 

Greseli pe care le-ai facut(in afara de cele gramaticale...)

Daca iti place o fata, nu-i spui prietenei si speri ca ea va va face lipeala, ce dracu bah Vladut, esti barbat sau pampalau? pai gagicile nu stau cu pampalai... aia sunt buni doar sa plateasca ceaiul/cafeaua.

 

Asa ca, hai sa-ti fac un curs rapid de intelegere a relatiilor interumane:

 

1. Daca o fata iti place, nu inseamna ca si ea te place.

2. Daca o fata simte ca esti deja indragostit de ea, fara sa fie nimic intre voi, va avea tendinta sa te indeparteze, va considera ca ce oferi tu nu e suficient de bun... asa ca, ori nu te mai indragostesti de imaginea unei gagici(doar nu-ti inchipui ca o cunosti dupa 3 cafele si doua plimbari), ori NU O LASI SA STIE CA ESTI INDRAGOSTIT.

3. Daca iti place o fata, nu mai spune decat prietenilor tai, nu si prietenilor ei... e mai bine pentru tine sa afle de la tine, nu de la altii.

4. Cand mai iei flori... fii barbat si ia tu decizia care trandafir i-l oferi, nu o lasa pe ea sa-si aleaga, arata doar ca n-ai incredere in tine... Era mult mai bine pentru tine daca nu o puneai pe ea sa aleaga trandafirul din florarie ci te duceai tu si luai direct un trandafir(ORICARE) din galeata si ii spuneai: "Pentru tine" si un zambet. Nu texte cu "esti frumoasa ca o stele si mi-ai rupt inima-n doi", un zambet si un trandafir ALES DE TINE. Deja fata s-ar fi udat si pe jumate treaba era facuta.

5. NU-TI FIE FRICA DE REFUZ!!! Nu e datoria ta sa placi tuturor, nu e datoria ta sa-i placi fetei care-ti place. Daca te place, bine, daca nu, se numeste soarta si se ia ca atare. Am fost refuzat de fete care aratau foarte bine, de fete care aratau bine si de fete care aratau mai putin bine in aceeasi masura. De asemenea am fost si cu fete care aratau foarte bine(da' stiu sunt un nenorocit care nu stie ce e aia modestia), cu fete care aratau bine... si cu fete care aratau mai putin bine. Si am inteles ca oamenii sunt toti la fel. Toti isi doresc sa se simta bine, sa rada si sa aiba langa ei o persoana cu bun simt si dezinhibata, iar refuzul tine foarte mult de context si de persoana careia te adresezi. Un barbat urat care incearca are mai multe sanse de reusita decat un Adonis care sta si priveste.

6.NU-TI FIE FRICA DE REFUZ!!! ah... am mai zis o data, nu-i nimic, e important, merita spusa de doua ori :). Tine minte o regula a naturii: BARBATUL e dator sa incerce. FEMEIE e datoare sa spuna da sau nu. Pana la urma partea grea tot femeile o au de facut, nu tu. Dar pentru asta trebuie sa fii BARBAT nu PAPAGAL.

7.Daca fata nu vrea, nu vrea si pace, vrea alta. Nu-ti consuma energia si sentimentele pentru cineva care nu te vrea, nu vei face decat sa induci sentimente de jena si pentru tine si pentru ea. Treci mai departe si mai incerci peste 6 luni - 1 an... oamenii isi mai schimba perceptiile dupa ce trece timpul.

 

Ce ai tu de facut daca o vrei pe Alina atat de tare incat stropesti cearceaful noapte de noapte visando pe aceasta zeita mirifica de 15 ani?

 

1. In primul rand dispari din viata ei pentru o luna. Fara "MASS"(sterge-o din lista), fara intalniri ocazionale, fara cluburi, fara plimbari...FARA INTREBARI PRIETENELOR EI DESPRE EA!!! Pur si simplu timp de o luna ea nu te mai vede. Asta ca sa stergi imaginea de PAPAGAL pe care ai reusit sa ti-o creezi in mintea ei(noroc ca vine vacanta de iarna, deci poti face acest lucru relativ usor).

 

2. Asteptat o intalnire INTAMPLATOARE cu fata. Cand se intampla se intampla. SE VA INTAMPLA, mai ales ca sunteti la acelasi liceu. daca ai noroc dupa luna de pauza o sa-ti placa alta... daca esti mai ghinionist...o sa fii in continuare in limba dupa mirifica zeita. Prima intalnire INTAMPLATOARE. Salut! Hai sa te pup. PA!! Atat trebuie sa spui, atat trebuie sa faci, sa te intorci si sa pleci. Daca incepe ea sa te intrebe ceva, baga o scuza penibila: SCUZE, am ceva treaba. Te pup! si ai plecat

 

3. A doua intalnire intamplatoare: Roaga-te sa fie macar 2-3 zile intre intalniri. Salut! Hai sa te pup! Ce-ai mai facut?(ea va incepe cu bla, bla, bla) Aha...(ea: bla, bla, bla) Misto! Poate ne mai vedem/intalnim! PA!! Atat trebuie sa spui, atat trebuie sa faci, te-ai intors si iti vezi de treaba ta. Totul facut calm, zambesti frumos, dar ATAT!!! nu priviri dragastoase, nu balbaieli de emotie, nu palme transpirate. Pana la urma este CEA PE CARE O VREI PERECHE, deci trebuie sa fii demn si la aceeasi inaltime cu ea, altfel esti doar sclavul ce venereaza regina... si sunt putini sclavi care au babardit regine...

 

4. A treia intalnire intamplatoare, 1 zi - 2 distanta. Salut! Hai sa te pup! Ce faci dupa ore? Aha... ma gandeam ca poate ai chef de o plimbare!... Cum adica Unde? E treaba mea :P! Nu poti azi? Pai atunci o lasam pe maine/poimaine! (Nu poate 3 zile la rand si nu-ti da ea o zi cand poate... ai lasat-o si asta e... iti pica alta cu tronc in doua-trei luni...)

 

5. INTALNIREA, DIRECTIA PARC/MALL/ZOO/BAR via STATIE de autobuz daca e necesar, in functie de vreme. Pleci de la scoala cu ea. Ce-ai mai facut? Unde ai fost la Rev? Ce film ai vazut ultima oara? De Adela/Diana/Elena sau cum o cheama pe vreuna din prietenele ei... Ce mai stii? Si o lasi pe ea sa vorbeasca si tu asculti. La prima trecere de pietoni, INAINTE SA TRAVERSATI, o iei de mana, garantez ca nu va refuza... in cel mai bun caz va fi uimita de tupeu, dar ii va place. Poti sa ai o florarie in drum, ca doar tu faci drumu, ea te urmeaza acolo unde ai hotarat TU sa o duci, te duci, iei un trandafir din galeata, ii zambesti si ii spui: "Pentru tine!" dar fara maini transpirate, ca deja fata vrea sa fie cu tine, doar nu venea la plimbare si se lasa tinuta de mana daca nu vroia... Nu? Ai ajuns la BAR, intrati DE MANA, va asezati si o intrebi: Ceai, cafea sau suc? si ea iti va spune ceva. Vine chelnerul si comanzi PENTRU EA INTAI(va rog, o cafea si un cola sau ce vrei tu sa bei), dar calm baiatu si linistit, ca nu ai nimic de pierdut, ai doar de casigat o inima si cateva luni de fericire alaturi de fata asta. Dupa ce stati de vorba pe aceleasi teme, CE A FACUT EA, CE MAI FACE X, CE-ATI FACUT DE REV, o intrebi: MERGEM? Si plecati DE MANA spre casuta ei. O duci pana in fata blocului/portii, ii spui ca ti-a placut seara/ziua SI O SARUTI, nu pe obraji, nu mozol cu limba in gura... ii zambesti, te apleci usor spre ea(in ideea ca esti mai inalt) si nu accepti decat UN SARUT PE BUZE de 3-4 secunde... la sfarsit ii faci cu ochiul, ii spui ca ramane sa vorbiti pe mess/telefon/maine la scoala si ai plecat acasa, avand o prietena si nu orice prietena, ci aia la care visezi acum. Ai incredere in tine, ca fetele vor sa fie cucerite, dar nu de PAPAGALI, vor sa fie cucerite de tipi care au incredere in ei, care nu se pun in inferioritate fata de ele, care nu se fastacesc nu lamentari: si-acum ce fac, o iubesc, vreau o sansa...macar o sansa, te implor... ca esti papagal la fazele astea. Tine minte: FETELE VOR! Si cata vreme vor fi multi cei care se fastacesc si n-au un dram de curaj si de demnitate sa inteleaga ca e datoria barbatului sa ia fata de mana, sa-i ofere o floare si sa-i arate ca o place, cei care vor face asta, chiar daca sunt mai micuti, mai pricajiti, mai uratei, mai cu burtica, vor fi preferati. Ca fata aia, ca orice om, vrea sa se simta bine, sa se simta protejata, placuta si mai ales e scris in codul ei genetic sa-si doreasca un PARTENER. Deci, fii PARTENER nu PAPAGAL.

 

6. Baiatu'... de-aici e treaba ta. Daca esti in stare sa faci ce ti-am spus eu, bravo. Mie mi-au luat cativa ani pana am inteles ce ti-am spus tie aici...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Vasi Vlad: Din pacate, pe fete nu le intereseazqa sa fie iubite. Nu le intereseaza nici macar foarte putin. E o varsta la care omul e foarte axat pe ce ii place lui personal. Ea mai degraba poate fi fascinata de un aiurit, neglijent, nepasator si obraznic, la care nu ii pasa de ea, decat de tine. Si daca ii spui ca o iubesti, si daca nu ii spui, e tot aia. Suferinta ta, atunci va trece cand o sa te poti desprinde de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la iubire e cale lunga, trebuie sa aveti multe in comun, si in primul rand sa va intelegeti bine la modul serios, distractiile si flirtul sunt partea usoara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fi a voastra..nu vad nimic dur in postarea aia decat fals pana in maduva oaselor...pentru babardeala...no, chiar rad....cat de dur tre sa fie si cat de greu ca sa obtii o bucata de carne stricata :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×