Sari la conținut
Forum Roportal
Vasi Vlad

Am nevoie de ajutor si sfaturi in dragoste!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vladutz...hai ca m-ai distrat !

 

Subliniez o propozitie care a scriso Heto . Oprestete sa mai faci cinste...ca o sa ajungi la faliment in curand ca prea ai evidentiat chestia asta.

 

Privind mesajul tau de pe mess. (ce naiba scrii mass ca nu se potriveste nici macar in engleza...)cateva modificari...

 

- saritul inimii ...e cam de groaza trebuie cosmetizata

- iar sangele fierbe (lasa drogurile pentru declaratii la politie)

- buzele rosii (rosu e un cuvant foarte pasional....roz e cam gay)

 

...o Doamne o las balta....am incercat cel putin ....ideea este ca mesajul tau este ca infatisarea unui peisaj static sau mort ....nu exprima pasiunea ce arde in inima ta...pasiune ce trebuie sa o induci la fiintza care o citeste!

Dar hai ca am vazut totusi ceva interesant : "sa ne luam puteri noi din sarutari" ei asta mi-a placut putea fi mai cosmetizat dar e interesant.

 

Bun.. Heto ti-a scris cateva reguli...si 60 % subscriu la ce a zis el....ideea generala este sa o lasi mai moale...mult mai moale...ca ai cam ramas cu piciorul intepenit pe acceleratia simtamintelor...si se pare ca te indrepti direct spre un mare zid. Sper ca ai airbag-uri bune.

 

Stii foarte bine ca dragoste cu de-a sila nu se poate. Apropo ai intrebat-o pe cea mai buna amica a ta la care te

spovedesti...daca te iubeste ? S-ar putea sa ai o surpindere..sa sti cate vise erotice a avut cu tine ....asta asa offtopic

Deci daca ea nu vrea e pierderea ei...crezi ca ea nu sufera dupa altul ca si tine (crudul de mine) ? Trebuie sa o lasi mai moale ...sa stie ca te intereseaza persoana ei (deci mesajul pe mess e bine venit..oricat de artistic) si sa o ignori asteptand un moment mai prielnic. Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

copilu vladut, nu-i mai face fetei declaratii asa lungi. zici ca-s compuneri la limba romana. asa o plictisesti mai rau ca moartea caprioarei.

 

pentru inceput spune-i ceva simplu, direct: "imi place de tine, vreau sa iesim impreuna, vrei sa fii prietena mea?" si mai departe vezi tu ce se intampla.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da aveti drepate cu toti eu am gresit si stiu asta din prima clipa, cu buzele rosii ( ea le are roz :)) ) dar nu i-am trimis mesajul si de asta l-am si postat ca sa ma ajutati sa-l modific unde am gresit. Am mai avut prietene dar nus ce se intampla cu mine si ce ma dat peste cap la Alina poate ca e la fel ca mine sunt cam de acelasi caracter si am2 suntem sensibili, incapatani cum e un Taur,pasiune pentru aceleasi lucruri (poze,natura,sa petrecem,sa radem etc) , am sa ma mai gandesc, am sa-i trasmit ce simt pentru ea intr-un mesaj mult mai scurt si mai la obiect, mi-ati dat increde in mine.

 

In zilele libere de miercuri pana sambata am iesit in oras cu cativa amici si o amica veche ( O prietena foarte buna si care ma ajutat cu sfaturi cand am avut nevoie, si eu am ajutat-o de multe ori cu sfaturi) mi-a marturisit ca a inceput sa-i placa de mine si daca nu va merge cu Alina am sa o pot uita dar nustiu daca de tot. Nu o sa o pot uita de tot ca de saptamana care vine revine in clasa ei, clasa care e paralele cu clasa mea si o sa ma intalnesc zilnic cu ea.

 

Bine intreba cum era Gabi , nu stiu exact doar ce sa tarsferat anul asta , are un frate geaman, si el e cu o alta fata din clasa lui si am inteles ca tine la ea si ea la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca e Gabi 1 sau Gabi 2??? Asta imi aduce aminte de un trecut f. indepartat(mai acum 300 ani)cand fiind in liceu aveam colegi de clasa 2 gemeni de cred ca nici ei nu se stiau care e unul sau celalalt..ce sa mai zic de profesori si parinti dar CE sa mai zic de gagici!!! WOW!!! Pai astia le invarteau intre ei de noi ceilalti ne luam la palme de ciuda ca nu aveam si noi vreun frate geaman :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Bine intreba cum era Gabi , nu stiu exact doar ce sa tarsferat anul asta , are un frate geaman, si el e cu o alta fata din clasa lui si am inteles ca tine la ea si ea la el.

poi ideea e ca in loc sa te gandesti la ce smiti tu pentru ea si ce iti place tie la ea, studiaza ce ii place ei, ce isi doreste de la un baiat... gabi fiind un material de studiu destul de bun. daca el a putut sa o cucereasca poti si tu :)

(doar informeaza-te putin sa vezi cum a facut-o el)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vladutz ce naiba conteaza ca ea are buze roz, pistrui pe fatza si cosuri pe spate ? o vei descrie asa ? ...sau o vei descrie cum o vezi tu ..sexy, pasionala, frumoasa, inteligenta ...in fine e cam relativ subiectul...ideea este ca trebuie sa-i transmiti ca o vezi cea mai din cele mai. Bun, deci mesajul postat ...arunca-l la gunoi ...gandestete la un mesaj frumos/direct si scurt (max 2 fraze)....si apoi incearca sa respecti indiferenta ... Daca vrei poti sa-l postezi aici pentru cosmetizare....dar atunci nu ar mai fi al tau...

A si ca o parere... sa nu mai lauzi iar cu "taurimea" din tine....am inteles de prima data ca esti taur...si ea la fel..iar pasiunile voastre sunt comune cu aprox. 30% din populatie...deci nu e ceva care sa te lege cu adevarat

 

 

 

 

Si renunta naibi la "am2" ca nu esti american tampit...esti roman inteligent nu ti-e lene sa mai scrii cateva litere...

 

Si baga de seama opiniile noastre sunt numai ale noastre dar responsabilitatea e a ta. Deci tu decizi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si renunta naibi la "am2" ca nu esti american tampit...esti roman inteligent nu ti-e lene sa mai scrii cateva litere...

 

Hey!Watch your language! :gum:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

copilu vladut, nu-i mai face fetei declaratii asa lungi. zici ca-s compuneri la limba romana. asa o plictisesti mai rau ca moartea caprioarei.

 

pentru inceput spune-i ceva simplu, direct: "imi place de tine, vreau sa iesim impreuna, vrei sa fii prietena mea?" si mai departe vezi tu ce se intampla.

Good point!

 

Daca tot te pierzi sa-i zici in fata ce simti si te balbai eu zic sa-i trimiti un sms ca sa nu mai fi tentat sa scrii kilometrii intregi.....ii scrii ca-ti place de ea si o intrebi daca ar vrea si ea sa fiti impreuna cu variante de raspuns DA sau NU...daca mai insisti mult cu marturisiri si balbaieli o sa strici mai rau lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×