Sari la conținut
Forum Roportal
Mary29

De ce il injur pe Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

astept raspunsu cat mai urgent :doh:

 

Nu exista nici d-zeu nici drac, exista prostie, rautate, delir mistic, in loc sa-ti injuri parintii il injuri pe d-zeu sau pe cei din jur. Calea "magica"pe care mergi duce la nebunie. Te poti intoarce!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar tot ce este ca eu am cumparat o casa si in casa asta nou au inceput injurile inpotriva domnului ,si credetima nu mai scap de ele

 

Din cate inteleg ai schimbat mediul si au inceput problemele.

Exista vreun stalp de telefonie mobila pe langa casa asta noua? Poluare fonica exista (un zgomot monoton si constant, ca un bazait)?

Au fost destule cazuri in care o anumita locatie din zona emitea niste unde sau zgomote care dadeau dureri de cap oamenilor, insomnie, oboseala si chiar modificari de comportament (niste stari ciudate).

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, frate, lucruri care tin de tehnologia moderna dar nu sunt atat de inofensive cum se vehiculeaza. E doar o ipoteza, fireste. Dar se mai intampla.

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu. Linii de inalta tensiune, unde radio care prin diferite fenomene isi scad frecventele si devin daunatoare pentru om; iradierea naturala cu radon, gaz radioactiv; substante halucinogene prin atmosfera, etc. Sunt atat de multi factori ca e usor sa cazi in paranoia.

 

Totusi, inclin sa cred ca ar putea fi alta problema amicului care a iniat topicul. Ar fi bine de stiut daca il injura doar pe dumnezeu, sau si pe altele. Si daca a mai observat si alte schimbari in comportament.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de greu o fi sa iti dai seama ca amicul e o EA, sa citesti cu putina atentie si sa vezi ca se refera la ea ca fiind paranoicA? Sau, si mai usor, sa te uiti la nume? :doh:

Nu ma adresez numai tie, Typhon, a mai fost cineva care nu a incercat sa faca un minim efort...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e o injuratura ca oricare alta..am crescut auzind astfel de injuraturi..d-zeu mati. crucea mati...il auzeam pe bunicu apoi pe tatal, pe unchii mei..nu cred ca erau toti posedati sau nebuni...in timp au disparut astfel de injuraturi insa inca se mai folosesc in unele zone ale tarii ..in nord..... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as propune sa vada un psiholog/psihiatru. Nu se stie, prea pare sa fi venit din senin. Si doar asa poate afla care ii e problema, ca noi pe forum, nu ne putem da seama prea usor. Mai ales cu detalii asa putine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×