Sari la conținut
Forum Roportal
Fatadinumbra

Prietenul meu vrea sa ma culc cu alti baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema, va rog sa ma ajutati, nu stiu cu cine sa vorbesc despre asta. Parintii mei sunt foarte duri si neintelegatori iar prietenilor mi-e frica sa le povestesc pentru ca m-ar putea judeca si nu stiu ce sa fac.

Eu am 16 ani iar prietenul meu are 19. Suntem impreuna de trei luni si il iubesc foarte mult, e primul meu iubit, cu el mi-am inceput viata sexuala si parca e prima persoana din viata mea care ma intelege cu adearat si simt ca si el mai iubeste si ar face orice pentru mine. Pana la urma, mereu am auzit si citit ca atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat faci totul pentru el.

Problema mea este ca el mi-a cerut un lucru care nu stiu daca este normal sau nu. Are niste datorii destul de mari din niste combinatii mai periculoase si daca nu face rost de bani repede o sa aiba mari probleme. Ca sa iasa din incurcatura, m-a rugat pe mine sa ma culc cu baietii aceia carora le datoreaza bani si eu imi doresc foarte mult sa-l salvez, sa nu pateasca nimic si sa fim in continuare fericiti. Mi-a spus ca in felul asta putem sa strangem si bani de nunta si apoi sa fugim impreuna undeva sa ne casatorim si sa fim fericiti.

Va rog, dati-mi un sfat, iar daca ati mai trecut prin asa ceva, spuneti-mi voi daca e sexul asa de important sau iubirea poate trece peste orice obstacol.

 

Multumesc,

Leea

 

Nu pot sa cred ca mai exista credibilitate in ceea ce priveste acest domeniu (ce ai descris tu), cand la TV sunt raportate atatea cazuri...si nu neaparat in filme...emisiuni, stiri. Eu nu ca te sfatuiesc, TE ROG, nu fa asa ceva!!!

Da, e adevarat ca "Daca tii la cineva faci orice pentru el"...dar ai uitat continuarea..."atata timp cat nu-ti faci tie rau"

 

Doamne fereste! Nu cred ca ai avea cum sa ajungi la parnaie, deoarece nu tu ai facut ce a facut el si cine ar auzi ca ai fi facut ce te-a rugat, poate sa creada ca ai amanti. DAR...poate nu iti dai seama acum, vor exista traume psihologice daca tu intr-adevar nu esti o fata usuratica, nu stii sa fii asa. Ai fost asa pana acum? Ti-ar veni usor sa faci sex cu 1 apoi sa-l schimbi(sa zicem ca nu ai iubit)??? Gandeste-te bine la intrebarile astea. Tu inca nu te cunosti destul de bine. Eu am 21 de ani si am ajuns sa ma cunosc mai bine pe la 18-19. Depinde si de fiecare. Am citit si carti psihologice intrucat sunt pasionata si mi-au si spus cativa psihologi ca am talent.

 

Prin urmare, in subconstientul nostru, de-a lungul vietii se baga niste "ancore" se numesc in psihologie, pozitive si negative. Ele pot fi ingropate adanc in subconstient, dar in anumite situatii(anumiti stimuli) le pot aduce la suprafata: fie pe una pozitiva fie una negative. Deci daca tu ai face ce a zis el si intr-un an-2-3 nu regreti(desi regret e putin spus), si crezi ca ai rezolvat si nu ai patit nimic, poti intampina la un moment dat in viata ceva care sa scoata la suprafata, adica sa aduca o ancora din subconstient in constient si apoi sa te simti prost daca nu chiar traumatizata-in cazul in care ancora e negativa. Ce sa mai vorbim ca dupa un timp(pe care nu-l vad sa fie prea lung) o sa-ti mai ceara din astea.

 

El ori a avut de la inceput aceste planuri: sa te castige ca iubita pentru ca stia in ce e implicat si sa aibe cu ce sa se scoata (daca ramane fara bani)...ori(ceea ce sunt cazuri mai rare) i-a venit acum solutia. In abele sensuri rezulta ca e un om RECE, FARA INIMA, NU IUBESTE CU ADEVARAT(intrucat daca iubesti pe cineva nu il chinui), LACOM DE BANI, etc.

 

Se spune ca putina gelozie in cuplu inseamna iubire adevarata, daca e exagerata, gelosul/geloasa e paranoic/a si poate deveni atat de periculos/oasa incat sa faca si crime pt. asta(inclusiv omorarea parterelului/ei).

 

Oricum, orice barbat/femeie care iubeste o femeie/barbat(ma refer o iubire sanatoasa cu un dram de gelozie) IN KOD NORMAL nu ar suporta nici ca un alt barbat/femeie sa ii faca avansuri/apropouri de iubire/sex partenerului/ei. Dar mite sa il/o lase sa se sarute pe buze pentru...sa zicem ca facuse un pariu. Ce sa mai zic de sex atunci!

FUGI! (la figurat) NU TE IUBESTE, TE FOLOSESTE!

 

BINE CA AI INTREBAT!

ESTE ECHIVALENT CU: "Vinde-te te rog pentru mine ca sa ies si eu mai ieftin" .Ma abtin sa nu-l injur sa nu fiu banata de site.

Editat de Darianna
edit font, culoare etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu cele mentionate mai sus de ceilalti. daca el a intrat in "belele" asa mari, la varsta ta nu esti in masura sa il poti ajuta, si oricum chiar de va fi sa il poti "ajuta" el nu va scapa fara sa plateasca,iar ceea ce vei face tu va fi in zadar, iar la varsta ta sa lasi niste "animale" sa abuzeze de tine mi se pare absurd. stai linistita si nu iti fa griji caci este destul timp sa cunosti multi alti baieti, si vei vedea ca asa va fi. toate fetele si baietii care au trecut de o anumita varsta stiu lucrul acesta desi pare greu de crezut si nu vei crede la 16 ani asta ;). nu te lasa orbita prea mult de iubire si incearca sa te trezesti la realitate si sa iti dai seama in ce fel de lume traim :). in concluzie, NU FA acel lucru, iar daca prietenul tau iti impune, desparte-te de el ca mai tarziu te va pune sa te prostutuiezi pentru el de fiecare data cand va intra in alte belele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca este prea tarzie postarea mea,cu siguranta nu pote fi vorba de iubire ,indiferent de situatie ,trebuie trecuta impreuna ,chiar de este greu sau usor ,in nici un caz cineva care iubeste nu il va folosi pe celalat drept paravan pentru prostiile rescpective,stiu (chiar daca sunt barbat) parerea mea ,nu accepta asa ceva ,doar daca iti place si atunci nu va fi o problema pentru tine ,insa dragoste nu vei avea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga de tine, tu ai putea sa opresti toate astea. Chiar daca inseamna sa te maturizezi brusc, dureros. Ducandu-te la Politie, l-ai impedica sa mai nenoroceasca si alte fete, care nu intra pe forum macar sa ceara o parere.

Multe prostituate sunt, afectiv vorbind, nu doar intelectual, niste copii. Pentru ca au fost si ele racolate exact asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca topicul nu este la misto ,atunci ii recomand fetei sa ia legatura cu politia si sa-i organizeze un flagrant . Daca tu iubesti o astfel de persoana vei avea mult de suferit in viata .

 

Asta e tara noastra , pesti ,prostitutie ,etnobotanice ,smechereala ,talentati si bossi de bossi .

Editat de Family Guy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×