Sari la conținut
Forum Roportal
Duna

hai sa mai punem niste paie pe foc

Postări Recomandate

stii macar ce inseamna notiunea de "djihad"?

iar crestinii nu sunt extremisti, nooo, deloc...de timp si de mod. si inchizitia ce e? flori de camp? ku-klux-klan? mai cautam?

vorbesti ca sa te afli in treaba...

 

[mirela83], ma intreb daca ai avea aceeasi parere despre o caricatura care il infatiseaza pe unul din parintii tai intr-o postura jignitoare...hai s-o dam in mass-media, ce zici? ca sunt si eu curioasa s-o vad...ce e asa de grav?!

 

Mai dar nu te supara pe mine......dar eram si eu curioasa sa stiu despre ce caricatura era vorba ca din cate vad nimeni nu stie cum arata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai dar nu te supara pe mine......dar eram si eu curioasa sa stiu despre ce caricatura era vorba ca din cate vad nimeni nu stie cum arata.

 

Ba stim, dar cum putem povesti o caricatura?!

Daca te uiti la oricare dintre buletinele de stiri de la tv vei vedea cu siguranta macar una dintre caricaturi. Una dintre ele, si am inteles ca este si cea care a suparat cel mai tare, il infatiseaza pe profetul Mahomed (sau Mohamed - sunt folosite ambele variante) cu un turban sub forma unei bombe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba stim, dar cum putem povesti o caricatura?!

Daca te uiti la oricare dintre buletinele de stiri de la tv vei vedea cu siguranta macar una dintre caricaturi. Una dintre ele, si am inteles ca este si cea care a suparat cel mai tare, il infatiseaza pe profetul Mahomed (sau Mohamed - sunt folosite ambele variante) cu un turban sub forma unei bombe.

 

 

Eu cred ca azi sunt cam tampita......am cautat si nu am gasit si nici la stiri nu am vazut

 

 

Ei, nu ma bagati in seama :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca azi sunt cam tampita......am cautat si nu am gasit si nici la stiri nu am vazut

Ei, nu ma bagati in seama :yahoo:

 

Lasa ca poate zilele astea ai ocazia sa le vezi in vreun ziar romanesc. La cat de tampiti sunt unii jurnalisti romani sa nu te mai mire nimic. De ce sa nu punem si noi paie pe foc?! De ce sa nu ne razboim si noi un pic?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa ca poate zilele astea ai ocazia sa le vezi in vreun ziar romanesc. La cat de tampiti sunt unii jurnalisti romani sa nu te mai mire nimic. De ce sa nu punem si noi paie pe foc?! De ce sa nu ne razboim si noi un pic?!

 

 

Pai auzisem ca nu au voie sa publice imaginile.....dar de fapt,in Romania e posibil orice :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca aceste caricaturi deranjeaja lumea musulmana, dar nu sunt de acord cu manifestarile lor vandaliste!

Daca ei publicau caricaturi cu Iisus sunt sigur ca , comunitatea crestin-ortodoxa nu reactiona asa.

Popoarele musulmane nu cunosc adevaratul sens al democratiei si al dreptului libertatii de exprimare si asta datorita religiei lor inapoiate.

Daca aceste caricaturi erau facute de o comunitate musulmana atunci aveau tot dreptul sa reactioneze cum vroiau. Dar in acest caz nu vad sa aiba dreptul faca tam-tamu-ul asta. Se pare ca totul e doar un pretext.

Daca ei isi ghideaza viata dupa principiile religioase nu ne pot obliga si pe noi sa facem asta.

Le dau dreptate in conflictul cu americanii, dar se pare ca incep sa nu-si mai vada lungul nasului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caricaturile nu sunt prea reusite sunt doar de prost gust. Poate asta i-a deranjat! :yahoo:

Editat de Kapp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici musulmanii nu ar publica caricaturi cu isus in vreun ziar .Sau daca ar face-o respectivul ar fi tras de urechi(eufemistic vorbind) inainte ca vestea sa ajunga la urechile papei

eu cred ca totul se reduce la respect.Si mi se pare o condite capitala pentru o convietuire pasnica pe bucata asta de minereu.

Asta macar ca sa apuce oamenii sa existe pana or distruge-o de tot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Caricaturile nu sunt prea reusite sunt doar de prost gust. Poate asta i-a deranjat! :yahoo:

Eu am un fix..........daca le-ai vazut trimitemi-le si mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×