Sari la conținut
Forum Roportal
Duna

hai sa mai punem niste paie pe foc

Postări Recomandate

cam fanatici sa reactioneze asa....da au dreptate partial

si romanu, sa se bage si el in ....ca altfel nu se simte bine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

arabii cauta cearta ca nu se enervau ei asa de la niste caricaturi....vor sa fie casapiti si probabil ca o sa iasa cu un razboi ceva :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vorbi cu asa usurinta despre razboi...

Este un topic despre agresivitate religioasa la sectiunea de 'religie si spiritualitate' - cred ca exista si exemple de crestini care ar reactiona violent la caricaturi cu Iisus. Nu toti, dar unii. Dupa cum probabil ca nu toti musulmanii ar reactiona violent, ci unii. Problema care se pune este care? Cei care conteaza, adica iau decizii? Vorba cuiva ( :crazy: ): parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiti cine a sarit in sus cel mai tare,exprimandusi dezaprobarea energic, la filme gen "dogma","bruce almighty" filme ce nu au nici inclin nici in maneca cu musulmani?

papa? nu...

iranul! de ce? pentru ca la musulmani religia are parte de un respect aparte,iar eu pe ei nu-i vad in stare sa publice caricaturi cu Isus in presa lor.

si cand tu ca jurnalist stii asta,in situatii politice si asa tensionate din cauza tampeniei ambelor parti, te apuci sa torni benzina? nu prea cred..

decat daca o faci din rea vointa si cu un scop precis....sau daca nu te duce capul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crstinii nu sunt extremisti si in biblie scrie " daca cineva ti-a dat o palma peste obraz intoarce-l si pe celalat" pe cand in coran scrie ca trebuie declansat razboiul sfant asa ca ei reactioneaza "normal" dupa capul lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, totul tine de interpretarea Bibliei. Se poate actiona dupa litera ei sau in spiritul ei. Cat despre cat de extremisti sunt crestinii... sa nu scormonim prea tare istoria...

Iar in al doilea rand... ai citit tu Koranul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am cautat pe google caricatura si nu am gasit-o........vreau si eu sa o vad,ce e asa de grav sa publici o caricatura? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crstinii nu sunt extremisti si in biblie scrie " daca cineva ti-a dat o palma peste obraz intoarce-l si pe celalat" pe cand in coran scrie ca trebuie declansat razboiul sfant asa ca ei reactioneaza "normal" dupa capul lor

 

stii macar ce inseamna notiunea de "djihad"?

iar crestinii nu sunt extremisti, nooo, deloc...de timp si de mod. si inchizitia ce e? flori de camp? ku-klux-klan? mai cautam?

vorbesti ca sa te afli in treaba...

 

[mirela83], ma intreb daca ai avea aceeasi parere despre o caricatura care il infatiseaza pe unul din parintii tai intr-o postura jignitoare...hai s-o dam in mass-media, ce zici? ca sunt si eu curioasa s-o vad...ce e asa de grav?!

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×