Sari la conținut
Forum Roportal
115 bn

Mostenire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua am si eu o problema ce act de mostenire se poate face fara sa fie atacat : eu am parinti in viata ,stau cu mine dar sant batrani , am avut un frate care a murit ,la randu lui are familie ,si nu stiu ce act pot sa fac ca sa nu fie doborat ,ai mei la ajutat sa-si cumpere casa (pe fatele meu )dar acum ca nu mai este, imi este un pic teama ,ca sa nu imi pierd casa alor ai mei in care locuiesc( in afara de acte vanzare cumparare) va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua am si eu o problema ce act de mostenire se poate face fara sa fie atacat : eu am parinti in viata ,stau cu mine dar sant batrani , am avut un frate care a murit ,la randu lui are familie ,si nu stiu ce act pot sa fac ca sa nu fie doborat ,ai mei la ajutat sa-si cumpere casa (pe fatele meu )dar acum ca nu mai este, imi este un pic teama ,ca sa nu imi pierd casa alor ai mei in care locuiesc( in afara de acte vanzare cumparare) va multumesc

Testament.(in cazul tau nu cred ca e atacabil. esti fiul lor, iar ceilalti nu sunt rude primare). nu sunt sigur :D

act de vanzare cumparare cel mai sigur si mai simplu :D

Editat de Gheorghita123
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×