Sari la conținut
Forum Roportal
ellya

Cum sa slabim, diete, secrete despre cura de slabire (teme combinate)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, stimate cititor,daca vrei, poti !

Greu de slabit e titlul unei carti scrise de Zamfir Claudiu Pop, actor la Teatrul Municipal din Baia Mare. Implinise 35 de ani si 203 kilograme.

In 2003 Ovidiu Uscat si Constantin Trofin l-au luat alaturi de ei la CANALUL DE STIRI de la antena 1.

In 4 octombrie 2004 a inceput sa slabeasca. Pe 11 martie 2005 avea 170,8 kilograme, iar pe 17 iunie 2005 ajunsese la 152,6 kilograme.In carte sunt descrise perioadele parcurse de Claudiu de la 203 Kg la 152,3 Kg.Cartea mai cuprinde si un ghid de conversatie cu sine pentru grasutul care vrea sa slabeasca si un mic indreptar de comportament al familiei, prietenulor, iubitilor si iubitelor fata de grasutii care vor sa slabeasca, sfaturi si recomandari simple si concise.

Mai multe detalii in carte !

 

 

PS: NU E RECLAMA LA CARTE, e viata unui om care si-a dorit sa slabeasca si a reusit !!!

Il cunosc personal pe Claudiu e un om minunat cu o vointa de fier.In prezent are o emisiune la AXA TV din Baia Mare tot legata de slabit "DACA VREI, POTI!".

Editat de Darianna
edit reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oki am vb despre sauna belt si altele dar c parere aveti despre costumele d slabit? :o: eu am unul si chiar reusesc sa transpir mai mult cand e mai cald afara.totusi merita dar nu e oki dak il tii p tine mai mult timp k risti sa t alegi c niste basicute sau cosuri si apoi adio strand :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic:

eu sunt de acord cu dietele... dar sa le tii asa dupa ureche... mi se pare boala curata... daca nu ai timp de sport, iti faci. Eu ma trezesc cu o ora mai devreme in timpul saptamanii ca sa am timp sa fac sport. Trebuie doar sa vrei.

macar 30 min de mers pe jos zilnic! a face sport nu inseamna neaparat a transpira intens si a munci nespus.. cateva exercitii usoare, eventual in serii de cate 5 cu 1 min. pauza intre ele, mers pe jos, dans,ceva care sa puna muschii in miscare zilnic. doar activitatile cotidiene nu pun toata musculatura in miscare, si atunci ne cam pierdem antrenamentul si rezistenta. mai bine sport si alimentatie sanatoasa decat diete drastice si (uneori) cu rezultate sub asteptari,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Beti apa fetelor! 2-3 litri pe zi...si puteti manca aproape ce vreti.

Faceti putina miscare :crazy:

Luati micul dejun in fiecare dimineata si nu mancati seara tarziu.

Nu e chiar asa de greu, dar incercati sa va obisnuiti organismul cu aceste reguli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata reteta: iti trebuie 1kg cartofi, 1kg telina, 4 lingurite seminte de in.

 

 

 

Prima intrebare: - In RO unde cumperi seminte de in ??? ca eu n-am vazut inca pe aici nici in magazinele cu alimente naturale, numai bumbac se cultiva in Arizona asa ca si la fermieri degeaba m-as duce.

 

A doua nelamurire: ce fel de telina??? radacina sau merg si tulpinile verzi ??? iar semintele intregi se pun, nu macinate ??? Eu as recomanda fiecare a doua zi aceasta dieta cu fructe si apa.

 

Acum incerc sa maninc o paine fara faina !!! Este facut din 6 cereale zdrobite, cumpar la Trader's Joe, un magazin cu multe articole foarte sanatoase si produse din Europa dar si locale dar mai organice/scumpe.

 

O cunostinta mananca de vreo 6 luni si a slabit 11 kg insa nu este sigura daca de la paine sau are ceva (cancer) boala ?!?!?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Implinise 35 de ani si 203 kilograme.

In 4 octombrie 2004 a inceput sa slabeasca. Pe 11 martie 2005 avea 170,8 kilograme, iar pe 17 iunie 2005 ajunsese la 152,6 kilograme.In carte sunt descrise perioadele parcurse de Claudiu de la 203 Kg la 152,3 Kg.

 

ok !... cand ajunge la 65 de kg, da-mi un semn ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×