Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Deseneaza online

Postări Recomandate

Daca nu aveti Flash 8 instalat (ci doar 7) va sugerez sa-l instalati. Merge mai repede iar redarea desenelor se face pas cu pas. Poate acest lucru va fi rezolvat in varianta de 7, dar sa nu va tineti respiratia :yes:

Pentru o redare mai rapida, cei care au Flash 8, dezactivati pensula; am scris asta pentru ca am vazut ca s-au mai plans unii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desenele astea parca sunt facute in paint, nu vreau sa supar pe nimeni dar UNELE sunt chiar...ugly!!ma intreb daca respectivii s-au chinuit la ele mai mult de 5minute...

Editat de Light_kun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
desenele astea parca sunt facute in paint, nu vreau sa supar pe nimeni dar UNELE sunt chiar...ugly!!ma intreb daca respectivii s-au chinuit la ele mai mult de 5minute...

Cata rautate! fiecare cu talentul sau! :D ia sa vedem cum desenezi tu? macar unii au putut sa se exprime si pentru primele incercari nu-i rau deloc! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar sunt desenate intr-un fel de paint. Poti incerca si tu. Nu sunt picturi puse pe net ci desene de mai mult sau mai putin de 5 minute, cum ai zis tu :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata rautate! fiecare cu talentul sau! ia sa vedem cum desenezi tu? macar unii au putut sa se exprime si pentru primele incercari nu-i rau deloc!
nu consider ca am zis nimic rau...avand in vedere ca unele nu sunt nici macar desene...banuiesc nici nu stii la care ma refer...
Pai chiar sunt desenate intr-un fel de paint. Poti incerca si tu. Nu sunt picturi puse pe net ci desene de mai mult sau mai putin de 5 minute, cum ai zis tu

ii lipseste zoom-ul fara de care mie imi e cam greu...dar poate fac si eu unul cand am timp :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In stanga-jos unde se selecteaza culoarea liniei se poate selecta si culoarea umplerii. Implicit este dezactivata dar in momentul selectiei unei culori sau prin bifarea casuteti de sub se poate activa.

am vazut aia dar din cate am observat cadn am desenat umple acele forme disponibile (cerc,patrat stea) ma intrebam cu a facut parul la calutul ala..pentru ca mergea din plic nu cu dunga simpla :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai 'umple' se aplica si la desenatul cu pensula. Daca e activat si ai desenat o forma arbitrara, cand ai luat degetul de pe mouse se umple cu culoarea specificata.

La redare se va vedea altfel - o forma care se umple treptat.

Editat de L_i_g_i_u_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a mai adaugat nou:

- acum, tinand apasat control (CTRL) apare cursorul precis; daca se dezactiveaza pensula ramane vizibil doar cursorul de windows

- comentarii la desene! cu tot cu notare

- posibilitatea de a lucra peste desenele altora. noile desene vor fi salvate in alta categorie - de 'cover'-uri :yes:

- buton pentru a desena in interiorul playerului

- la desenele care n-au inca poza se afiseaza o poza cam patetica

- tinand mouseul peste un desen apar detalii despre el: titlu, autor, data desenarii si numarul de comentarii postate

 

Cam atat imi aduc aminte deocamdata...

Editat de L_i_g_i_u_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×