Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu scriu incorect in limba romana.Asa m-am obisnuit dupa messenger.Am sa incerc sa invat cate ceva din toate parerile voastre.Multumesc si nu trebuie sa fii asa de dur!De criticat e foarte usor!

Critica are ca scop indreptarea, nu facerea de rau.

Legat de relatii, cand o relatie e bazata pe o minciuna, mai devreme sau mai tarziu se desface.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Va rog sa ma ajutati!sper sa cititi pana la sfarsit.sunt intr-o relatie de 2 ani jum cu un tip.am gresit mult aman2...in fine in ultimu timp ma injura ma jigneste chiar mia tras si o palma pentru ca l-am facut de ras la o faza.si cred ca ma si inseala pentru ca isi inchide mereu telu seara si ma minte ca e acasa dar de fapt nu e.el zice ca ma iubeste ca nu ma inseala ca poate sa jure si pe biblie da nu stiu dc nu il cred.am uitat sa zic ca mi-am inceput viata sexuala cu el.eu am 16 ani iar el 20.cand suntem cu alti prieteni deai lui se comporta frumos imi cumpara tot ce vreau.eu as vrea sa ma despart de el pentru ca nu ma ami simt atrasa de el da chestia e ca am ramas singura (adica fara prietene) din cauza lui ca ieseam mereu si chestii.si mie frica ca daca o sa ma despart de el o sa raman singura de tot.va rodg sa ma ajutati.

 

Tu spui ca iti este frica sa te desparti de el pt ca ramai fara prieteni ....asta nu este o problema,trb sa ai tu vreun prieten pe acolo macar unul...daca nu atunci ne oferim toti de pe forumul asta sa iti fim prieteni si prietene.Parerea mea este ca te.ai obisnuit cu el si pt tine a fost primul barbat cea ce pt o fata se uita cam greu!:) eu iti doresc succes si daca iti dau un sfat....d.ai papucii,o sa iti fie greu putin timp iar dupa o sa te simti minunat...pt ca ai prins experienta!!! te pup! ciao:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu spui ca iti este frica sa te desparti de el pt ca ramai fara prieteni ....asta nu este o problema,trb sa ai tu vreun prieten pe acolo macar unul...daca nu atunci ne oferim toti de pe forumul asta sa iti fim prieteni si prietene.Parerea mea este ca te.ai obisnuit cu el si pt tine a fost primul barbat cea ce pt o fata se uita cam greu!:) eu iti doresc succes si daca iti dau un sfat....d.ai papucii,o sa iti fie greu putin timp iar dupa o sa te simti minunat...pt ca ai prins experienta!!! te pup! ciao:)

Si eu as vrea dar imi este foarte greu.el imi oferea si protectie si m-am si obisnuit cu el.Tot timpul imi vine sa il sun sa vad ce face.Nu stiu parca nu ma pot abtine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea dar imi este foarte greu.el imi oferea si protectie si m-am si obisnuit cu el.Tot timpul imi vine sa il sun sa vad ce face.Nu stiu parca nu ma pot abtine.

 

a fost primul barbat pentru tine...asta e logic!!!! dar oricum gandestete bine...odata si odata tot o sa v.a separati!!!

nu te gandi la consecinte ci la beneficii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai 16 ani..nu cred ca se merita de pe acum sa ai langa tine un baiat caruia sa ii permiti sa te jigneasca..si sa te mai si loveasca.. Ce o sa faca peste inca 2 ani de relatie?:-? Esti inca foarte tanara, o sa mai ai relatii..e grea despartirea si pana te dezobinsuiesti de prezenta lui, dar mai bine acum decat sa te trezesti peste inca 2 ani ca ai pierdut timpul degeaba. Parerea mea..proprie si personala..da-i papucii, apropiete de prietenele pe care le aveai, te vor intelege cu timpul, iesi cu ele, uita-l, si distreaza-te.

Mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu in astfel de situatii e sa te gandesti un pic pe termen lung.

 

Ia gandeste-te, crezi ca ai un viitor alaturi de omul asta? Crezi ca poti sa mai stai cu el un an, doi, ajungi majora, trei, patru, etc? Crezi ca in viitor vei putea sta cu el sub acelasi acoperis, va veti plati impreuna toate cele la casa?

Mai simplu, crezi ca iti va sta alaturi o viata?

Daca raspunsul este nu, daca tu crezi ca nu este genul de persoana care iti va fi mereu alaturi (caci din spusele tale, daca te minte de pe acum, ca de palma nici nu mai vorbesc, atunci mai incolo va fi mai rau), atunci lasa-l.

Ai fost 2 ani jumate, foarte frumos. V-ati simtit bine, tu ai capatat experienta, ai iubit. Dar de ce sa ramai cu un gust amar, sa se ajunga la mai rau?

 

Pune-i capat atunci cand simti ca nu mai merge, nu continua sa te complaci intr-o situatie care te depaseste, de dragul unor ani!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

E foarte usor si simplu sa incepem sa dam sfaturi cand e vorba de dragoste.....dar se pare ca nimeni nu se gandeste ca nu le stie pe toate si ca doar noi insine putem lua decizii in tot ceea ce ne priveste,mai ales in dragoste!Nu vreau sa dau sfaturi nimanui cand e vorba de dragoste pentru ca este un sentiment pe care nu-l putem controla.....exista pur si simplu sau nu exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Va rog sa ma ajutati!sper sa cititi pana la sfarsit.sunt intr-o relatie de 2 ani jum cu un tip.am gresit mult aman2...in fine in ultimu timp ma injura ma jigneste chiar mia tras si o palma pentru ca l-am facut de ras la o faza.si cred ca ma si inseala pentru ca isi inchide mereu telu seara si ma minte ca e acasa dar de fapt nu e.el zice ca ma iubeste ca nu ma inseala ca poate sa jure si pe biblie da nu stiu dc nu il cred.am uitat sa zic ca mi-am inceput viata sexuala cu el.eu am 16 ani iar el 20.cand suntem cu alti prieteni deai lui se comporta frumos imi cumpara tot ce vreau.eu as vrea sa ma despart de el pentru ca nu ma ami simt atrasa de el da chestia e ca am ramas singura (adica fara prietene) din cauza lui ca ieseam mereu si chestii.si mie frica ca daca o sa ma despart de el o sa raman singura de tot.va rodg sa ma ajutati.

tu ai zis :

am gresit mult

 

de ce il faci de ras ?

si de ce temiri ca te ... si te .. si te ....

daca te comporti asa cu el ?

 

iai jignit mandria

laifauct de ras in fara altora !? ai tu un habar ce inseamana pentru uni barbati asta ?

Hmmm?

 

cum observ habar nu ai !!!

dar na ...!

 

 

 

poate la urmatoarea relatie o sa stiunde iti sunt limitele !

ca nu mai esti la tata acasa !esti in lume draga !

 

Buna ziua!

 

E foarte usor si simplu sa incepem sa dam sfaturi cand e vorba de dragoste.....dar se pare ca nimeni nu se gandeste ca nu le stie pe toate si ca doar noi insine putem lua decizii in tot ceea ce ne priveste,mai ales in dragoste!Nu vreau sa dau sfaturi nimanui cand e vorba de dragoste pentru ca este un sentiment pe care nu-l putem controla.....exista pur si simplu sau nu exista!

aici nu e vorba de dragoste !

nu dragostea a pusopetipa sa isi bata joc de el !!!

ci din contra !

 

tipa incepe sa invete ce si cum candesc si cum simt barbati

si daca nu da dovada de respect

atuncea sa nu se mire de reactia lui !

ca tipul o respecta si o purta pe palma !

dar tipei i sa suit in cap asta si .... !

 

dragostea nu o putem controla !

dar gesturile si vorbele noastre da !

 

aici nu e o intrebare de dragoste !

tipaisi face ganduri ca daca il paraseste ramane singura !

:rot: la 16 ani !????

deci tipa se gandestenumai la ea !

egoista rau !

Editat de Miticamicutul2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×