Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu poti, daca esti fitoasa nu poti sa ai decat alti prieteni fitosi, care vor face ce vor ei, nu ce vrei tu, asa ca nu vei dori sa ai prieteni d-aia, deci o sa stai singura si o sa te plangi ca nu ai prieteni, nu vei indentifica vreo problema la tine.

Frumusetea este trecatoare.

De recastigat un fitos e simplu - faci ce vrea el si el iti va acorda "onoarea" ca tu sa poti umbla cu el.

Am incercat sa il uit iesind cu alte prietene nu stiu dac le pot numi prietene.cand sunt cu ele nu-i mai aduc aminte de el.da seara cand ma pun sa dorm iar ma gandesc la el si imi vine sa il sun.:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu vrei sa fii prietena cu vechile tale amice, vrei doar sa le folosesti ca sa uiti de fostul iubit.

schimba scutul impotriva singuratatii.

mai intai a fost boyfriendul, acum prietenele.

cat de angoasanta e singuratatea asta... pentru fitzosi... :roll:

 

si stii de ce? Pentru ca se hranesc din admiratia altora. Daca nu mai e nimeni care sa ii admire in toata splendoarea lor, pt ei asta e egal cu nonexistenta.

Editat de Hypathia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si stii de ce? Pentru ca se hranesc din admiratia altora. Daca nu mai e nimeni care sa ii admire in toata splendoarea lor, pt ei asta e egal cu nonexistenta.

Uite, Daniela, baga la cap ce spune Hypathia si incearca sa renunti la felul asta de a fi. Altfel vei avea mereu nevoie de cineva care sa te bage in seama, mai mult decat au altii nevoie sa ii bagi tu in seama, si la targul asta iesi in pirdere, daca cererea ta este mai mare decat oferta disponibila, ofertantii cresc pretul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

schimba scutul impotriva singuratatii.

mai intai a fost boyfriendul, acum prietenele.

cat de angoasanta e singuratatea asta... pentru fitzosi... :roll:

 

si stii de ce? Pentru ca se hranesc din admiratia altora. Daca nu mai e nimeni care sa ii admire in toata splendoarea lor, pt ei asta e egal cu nonexistenta.

ai dreptate pot sa zic k sunt mai ''cu capu pe sus'', egoista , ingamfata din nefericire.da nu ma pot schimba pt ca eu am fost invatata sa mi se ofere totul pe tava fiind si singura la parinti.as vrea sa am schimb da sincer nu pot.

 

Uite, Daniela, baga la cap ce spune Hypathia si incearca sa renunti la felul asta de a fi. Altfel vei avea mereu nevoie de cineva care sa te bage in seama, mai mult decat au altii nevoie sa ii bagi tu in seama, si la targul asta iesi in pirdere, daca cererea ta este mai mare decat oferta disponibila, ofertantii cresc pretul.

stii cum e S.R. usor de zis greu de facut.si chiar daca m-as schimba ele deja si-au format o parere despre mine:''asta e fitoasa are o gramada de bani pe deasupra mai e si frumoasa hai sa n-o mai bagam in seama''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost invatata sa mi se ofere totul pe tava fiind si singura la parinti.as vrea sa am schimb da sincer nu pot.

si eu am fost invatata sa mi se ofere totul pe tava, si eu sunt singura la parinti...

M-am schimbat... da, se poate... :roll:

tu macar ai incercat sa te schimbi?

 

''asta e fitoasa are o gramada de bani pe deasupra mai e si frumoasa hai sa n-o mai bagam in seama''.

poti sa le demonstrezi ca nu e asa...

daca intr-adevar nu e asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost invatata sa mi se ofere totul pe tava, si eu sunt singura la parinti...

M-am schimbat... da, se poate... :roll:

tu macar ai incercat sa te schimbi?

 

 

poti sa le demonstrezi ca nu e asa...

daca intr-adevar nu e asa.

Am ajuns la concluzia ca pt binele meu o sa incerc sa am schimb k altfel mai tarziu o sa fiu izolata de societate.multumesc frumos!si revenind l relatia cu fostu sau actualu(nici eu nu mai stiu)acum 5 min m-a sunat si mia sps k ii e dor de mn , sa vin la el sa ne''iubim'' si chestii dastea.acum nuj ce sa fac mai tin asa putin l el dupa 2 ani juam iti dai seama...chiar nu stiu ce sa fac.cateodata am impresia ca se foloseste de mn doar pt ''chestia aia''(intelegi tu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai lasa pretenu' , ca sigur e satul de fitele tale. E barbat; oricat de fitoasa i-ar place fata, tre' sa aiba impresia ca e mai fitos ca tine si ca ai nevoie de el, sa simta ca-ti completeaza ceva, ca inseamna ceva in viata ta. Or tu, clar nu-i poti oferi asta. Si nu poti oferi nimanui asta cu asemena comportament.

Apoi, mai lasa din fite. N-ar strica sa stai o perioada singura cuc. Poate realizezi ce si cum, desi esti cam frageda deocamdata. Mno stiu, si frumoasa si modesta... cer cam mult :roll:.

Sau ai putea opta pentru TV. Din ce vad in presa ca se petrece in Ro, te-ai integra perfect in VDT-le de la tv :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai lasa pretenu' , ca sigur e satul de fitele tale. E barbat; oricat de fitoasa i-ar place fata, tre' sa aiba impresia ca e mai fitos ca tine si ca ai nevoie de el, sa simta ca-ti completeaza ceva, ca inseamna ceva in viata ta. Or tu, clar nu-i poti oferi asta. Si nu poti oferi nimanui asta cu asemena comportament.

Apoi, mai lasa din fite. N-ar strica sa stai o perioada singura cuc. Poate realizezi ce si cum, desi esti cam frageda deocamdata. Mno stiu, si frumoasa si modesta... cer cam mult :roll:.

Sau ai putea opta pentru TV. Din ce vad in presa ca se petrece in Ro, te-ai integra perfect in VDT-le de la tv :spiteful:

acum 5 min m-a sunat si mia sps k ii e dor de mn , sa vin la el sa ne''iubim'' si chestii dastea.acum nuj ce sa fac mai tin asa putin l el dupa 2 ani juam iti dai seama...chiar nu stiu ce sa fac.cateodata am impresia ca se foloseste de mn doar pt ''chestia aia''(intelegi tu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate pot sa zic k sunt mai ''cu capu pe sus'', egoista , ingamfata din nefericire.da nu ma pot schimba pt ca eu am fost invatata sa mi se ofere totul pe tava fiind si singura la parinti.as vrea sa am schimb da sincer nu pot.

Sincer, nu vrei, pentru ca iti este comod asa. Vei accepta cam orice persoane pe langa tine dispuse sa faca ce vrei tu si sa iti ofere chestii fara prea mari conditii, eventual le vei forta sa nu puna nicio conditie, ci doar sa ofere si atat. Stii insa ca asa ceva nu se poate. Deci vei avea mult de suferit pana ce te maturizezi. Si multe persoane te vor evita. Nu pentru ca esti frumoasa sau ai bani, te vor evita pentru ca ei nu doresc sa fie sclavii tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×