Sari la conținut
Forum Roportal
Hypathia

Sexualitate si agresivitate

Postări Recomandate

In popor se spune ca dimpotriva, lipsa sexului duce la agresivitate :crazy:

 

Sunt de parere ca orice creatie, inovatie are la baza o doza de agresivitate. Agresivitate nu in sensul rau al cuvantului, in sensul de imbold foarte puternic. Trebuie o forta foarte mare pentru a invinge inertia si stabilitatea. Si cum sexul sta la baza creatiei ( chiar daca se finalizeaza cu urmasi, chiar daca nu) este in sine un act de agresivitate. Ca daca ar fi fost de pasivitate, s-ar fi uitat ani la rand cum arde gunoiul in localitate. :focus:

Editat de Apodonos
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In popor se spune ca dimpotriva, lipsa sexului duce la agresivitate :crazy:

:bataita:

mi-am amintit si eu o vorba din asta din popor.

Nu stiu varianta exacta, dar suna asa: cand doi soti se cearta in timpul zilei, noaptea, in pat, se impaca. Un fel de make-up sex.

 

Deci in cazul asta agresivitatea duce la sex.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O psiholoaga mi-a spus ca pana si in cel mai tandru act sexual exista agresivitate in insasi miscarea de penetrare.

Sunteti de acord ?

 

 

Pai, daca n-o penetrezi, cum naiba mai faci sex? :stars: Deci, atunci cand facem sex inseamna ca suntem agresivi, adica ne transformam in fiare? :lol:

 

Am o vecina care de fiece data cand face sex tine mortis sa ne anunte prin gemetele ei, vreau sa zic ca sunetele scoase au darul de a trezi aproape toti vecinii.Aseara, probabil dupa terminarea actului sexual s-a auzit o bufnitura puternica. Ce credeti ca s-a intamplat? :lol2:

Astazi am vazut-o, nu am observat vreo vanataie. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o vecina care de fiece data cand face sex tine mortis sa ne anunte prin gemetele ei, vreau sa zic ca sunetele scoase au darul de a trezi aproape toti vecinii.Aseara, probabil dupa terminarea actului sexual s-a auzit o bufnitura puternica. Ce credeti ca s-a intamplat? :lol2:

Astazi am vazut-o, nu am observat vreo vanataie. :lol:

 

Cum explicati gemetele femeii prin selectie naturala? Dar agresivitatea sexuala a barbatului? Dar supusenia boului la jug comparativ cu bivolul salbatic?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara, probabil dupa terminarea actului sexual s-a auzit o bufnitura puternica. Ce credeti ca s-a intamplat? :lol2:

A aruncat-o din pat ca sa isi caute telecomanda. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci in cazul asta agresivitatea duce la sex.

 

 

Depinde de persoana, de la caz la caz.

Candva am avut o prietena care, atunci cand era suparata pe mine nici macar nu ma saruta, ce sa mai vorbim de sex?!

 

A aruncat-o din pat ca sa isi caute telecomanda. :)

 

 

Posibil.Eu insa m-am gandit ca ea l-a azvarlit din pat. :)

 

Dar supusenia boului la jug comparativ cu bivolul salbatic?

 

 

Zici ca are vreo legatura?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am o vecina care de fiece data cand face sex tine mortis sa ne anunte prin gemetele ei, vreau sa zic ca sunetele scoase au darul de a trezi aproape toti vecinii.

 

Deosebit de neplacut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum explicati gemetele femeii prin selectie naturala? Dar agresivitatea sexuala a barbatului? Dar supusenia boului la jug comparativ cu bivolul salbatic?

Dpdv fiziologic, cand presezi plamanii femeii ca pe un burduf, iar aerul ii iese cu putere pe gura, e greu pt ea sa nu isi vibreze corzile vocale. Ar fi necesar un efort pt a transmuta vibrarea intr-o simpla soapta, dar numai la control nu-ti sta capul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cand doi soti se cearta in timpul zilei, noaptea, in pat, se impaca. Un fel de make-up sex.

 

 

Extrem de proasta modalitate de rezolvare a conflictului, va reizbucni si nu pt a avea parte din nou de sex.

Sexul este un liant important intr-o relatie, dar nu cel mai important. Relatiile de lunga durata bune, nu se regasesc in formula sicaneli, lupte, suprematii chiar si asezonate cu sex fenomenal. DOAR CA IDEE, E FOARTE PROASTA IDEEA DE MAKE-UP SEX.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deosebit de neplacut.

 

 

Sincer, nu m-am gandit la adulti, ci mai mult la copiii vecinilor.

Incearca sa-i dai explicatii daca poti.

Editat de Vivace
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×