Sari la conținut
Forum Roportal
Purple_rain

Relaţii cu bărbaţi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ai internet si celular, neaparat ii pui coarne barbatului, ca doar asa se mai poate?

Asta este, m-am blocat la cel care a stat cu ea 4 ani si acum nici nu mai e deloc important, nici atat cat sa se pomeneasca de el.

 

 

nu-i obligatoriu sa-si ia "iubitul" de sot

lumea nu se termina si nici nu incepe la un om;

de altfel, nu-i obligatoriu sa incerce mai mult cu tipul insurat.

sunt curios, daca ai fi fata-n fata cu persoana respectiva, ai mai fi atat de dura in aprecieri?...este o intrebare ce o adresez mai multora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Postati la subiect va rog......

 

 

Nu este normal sa aibe o femeie o relatie cu un barbat insurat si mai ales daca are si copii deoarece in primul rand isi bate joc de ea si de persoana ei, va avea o pata de rusine in randul prietenilor ei ca a distrus o casnicie. O casnicie se poate incheia pe parte amiabila din partea acelui sot care doreste sa continue cu amanta si nu amanta sa il fure din acel camin. Probabil o asemenea persoana sau cum so numi ea ori vrea sa aibe parte de experienta de viata in toate domeniile cu acel barbat insurat, sau este in cautare de lucruri materiale, fiind de fapt si ceva la moda in zilele astea. Nimic nu mai este original astazi ci este reinventat doar, ca o noua fatada asupra unei cladiri vechi. A vorbi despre ce parere ai despre relatia cu un barbat insurat este egala cu ati pune intrebarea: Ce parere ai despre porcul care mananca rahat?

 

Omul trebuie sa ramana om iar porcul fript.

Editat de Johnny Paco
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A vorbi despre ce parere ai despre relatia cu un barbat insurat este egala cu ati pune intrebarea: Ce parere ai despre porcul care mananca rahat?

 

Omul trebuie sa ramana om iar porcul fript.

 

iti pun iarasi o intrebare la care nu ai binevoit sa dai raspuns:

merg pe aceasta logica, logica ta... ce parere ai daca un tip fara obligatii (sau chiar si insurat) se tine de capul unei femei maritate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti pun iarasi o intrebare la care nu ai binevoit sa dai raspuns:

merg pe aceasta logica, logica ta... ce parere ai daca un tip fara obligatii (sau chiar si insurat) se tine de capul unei femei maritate?

 

 

 

Atunci intra in aceeasi oala ca si femeia. Amandoi trebuie fripti, pentru ca viata nu merge intotdeauna dupa cum ne dorim si la un moment dat jucandu-ne cu focul ne mai si ardem.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i obligatoriu sa-si ia "iubitul" de sot

lumea nu se termina si nici nu incepe la un om;

de altfel, nu-i obligatoriu sa incerce mai mult cu tipul insurat.

sunt curios, daca ai fi fata-n fata cu persoana respectiva, ai mai fi atat de dura in aprecieri?...este o intrebare ce o adresez mai multora

Cred ca da, inca nu m-a oprit sa-mi spun parerea nici prezenta fata in fata, cu atat mai mult scrisul.

E mai simplu sa vorbesti, cel putin pt mine.

Va certati aiurea si nu ramaneti pe subiect.

Topicul s-a facut varza.

 

Despre tema... n-am fost in situatia ei. Mi-am pierdut tineretea cum regretam pe urma dar nu cred sa fi avut asa probleme cum are ea. N-am fost nici inselata, cel putin n-am sesizat asa ceva.

Ma gandesc la fiul meu si alti barbati, care sunt mintiti si inselati de asemenea persoane.

Deci sunt subiectiva doar din punctul asta de vedere. Si i-as spune-o in fata.

Nu suport minciunile si teatrul.

E mai simplu sa-i dai drumul celui de care te folosesti ca umplutura pt timp liber, sau il tii rezerva, decat sa te joci astfel cu sufletul omului, cum face ea.

Editat de carly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci intra in aceeasi oala ca si femeia. Amandoi trebuie fripti, pentru ca viata nu merge intotdeauna dupa cum ne dorim si la un moment dat jucandu-ne cu focul ne mai si ardem.

esti sigur?!

si ceea ce spui, chiar si faci in relitate?

esti convins ca nu mai gresesti uneori?

gandeste-te bine, inainte de a raspunde

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ptr raspuns.

daca vom cauta sa vedem ce se ascunde in spatele cuvintelor, in spatele aparentelor si am cauta sa vedem cu mai multa detasare asemenea situatii, poate suntem mai maleabili.

 

si, permite-mi, sa-ti mai pun o intrebare...ai facut referire la fiul tau si ma leg de aceasta parte; ca mama iti doresti sa fie fericit, inainte de toate; fericirea tu o vezi mai bine ca el sau el?!

sa presupunem ca are 2 copii, insa-i atat de nefericit incat ajunge in pragul depresiei...intalneste pe altcineva cu care, ipotetic, va ramane si va fi fericit pana la adanci batraneti...

ce preferi; sa stea alaturi de sotie si copii cu ganduri suicidale sau fericit (si bineinteles va fi in continuare un bun tata) alaturi de o alta femeie?

 

de retinut; este doar o ipoteza

 

nu vedem sensul si motivatia subiectului dezbatut

o sistematizare a principalor idei si a interesului.

actiunile intreprinse pana acum.

stim numai sa etichetam, dam sfaturi, iar de analizat s-o faca mos craciun, ca tot era vb. intr-o postare.

Editat de parsul de padure

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur?!

si ceea ce spui, chiar si faci in relitate?

esti convins ca nu mai gresesti uneori?

gandeste-te bine, inainte de a raspunde

 

 

Eu personal daca as fi in situatia sa am o familie si sa vrea o femeie sa ma faca sa merg cu ea alegand alta viata, aleg.....familia pentru ca mie bine, am pe cine mi-am dorit, copii, afaceri, de toate ce sa imi mai trebuiasca o pacoste pe capul meu care sa-mi manance banii? Noi facem ca viata sa fie grea, ea este destul de usoara, trebuie doar sa urmam niste regului simple: respect, iubire si putere. Ne putem prabusi intreaga opera a vietii noastre in cateva secunde si sa pierdem tot ce am iubit mai mult. Respectul e cea mai de pret virtute in societate, este ceea ce suntem ca persoane individuale si de sine statatoare iar fara iubire suntem morti ca niste suflete care nu-si gasesc linistea si pacea interioara, ca doua picaturi de apa in desert, secate de arsita soarelui.iubirea ne intregeste ca oameni si daca inselam persoanele iubite cum ne simtim? Cum ne numim?

Puterea o are doar acel care nu ii este frica ce va face maine sau care va lupta pentru a trai alaturi de cei pe care ii iubeste si ii respecta.

Editat de Johnny Paco
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ptr raspuns.

daca vom cauta sa vedem ce se ascunde in spatele cuvintelor, in spatele aparentelor si am cauta sa vedem cu mai multa detasare asemenea situatii, poate suntem mai maleabili.

 

si, permite-mi, sa-ti mai pun o intrebare...ai facut referire la fiul tau si ma leg de aceasta parte; ca mama iti doresti sa fie fericit, inainte de toate; fericirea tu o vezi mai bine ca el sau el?!

sa presupunem ca are 2 copii, insa-i atat de nefericit incat ajunge in pragul depresiei...intalneste pe altcineva cu care, ipotetic, va ramane si va fi fericit pana la adanci batraneti...

ce preferi; sa stea alaturi de sotie si copii cu ganduri suicidale sau fericit (si bineinteles va fi in continuare un bun tata) alaturi de o alta femeie?

 

de retinut; este doar o ipoteza

Am inteles.

Am scris destul pe topicul asta dar n-am afirmat nicaieri ca sunt contra celui insurat si chiar nu sunt. O fi avand probleme, sau cu capul, sau acasa.

Am divortat si eu, nu sunt primul om pe pamant si nici ultimul.

Oare nu era simplu sa am doi barbati care nici nu se cunosc? Dar asa cred ca este corect, sa-i dai drumul celei/ui de care oricum nu mai ai nevoie. N-a tinut casnicia, n-a fost sa fie, asta este.

Si-atunci, daca te simti atat de nenorocit in casatoria respectiva, ce alegi... sa traiesti o viata dubla sau parchezi langa alta/altul care te face fericit, cel putin ai motive sa speri sa fie o alegere mult mai buna decat ce ai acasa...

Ma refeream mai mult la cel cu care ea e de 4 ani si se pare din postarile ei ca nu ERA, chiar este.

In cazul asta e mai grav si asta condamn... acel iubit habar n-are ca ei nu se vor casatori niciodata si ce ganduri mai are ea...

De el imi pare rau.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×