Sari la conținut
Forum Roportal
Purple_rain

Relaţii cu bărbaţi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Cred ca m-am lamurit.

Barbatul de care vorbesti are cu siguranta o sotie deosebita.Probabil una dintre rarele femei, a caror frumusete vine din interior ,din simplitate,puritate,fidelitate si inteligenta,completate cu un aspect fizic placut, proaspat, natural, desi mai putin sofisticat.Pentru foarte multi barbati acesta este idealul de femeie.Daca nu si pentru cel de care ne povestesti,cu siguranta ca simte pentru ea mai mult decat dragoste.Omul stie ca tot ce a realizat el pana acum, statutul social, poate chiar si profesional ,echilibrul familial,cele doua fetite pe care sunt convins ca le iubeste,totul se datoreaza sotiei lui. Ea este punctul lui de echilibru si va fi intotdeauna.De fapt nu concepe viata fara ea.

Restul femeilor din viata sa, sunt doar ispite pe care nu poate sa le respinga ,datorita caracterului sau slab ,de infidel petrecaret,iubaret si cuceritor.De fapt singura femeie de care-i pasa cu adevarat, este sotia sa .Ar fi bine sa isi bage mintile in cap cat nu a stricat ceva iremediabil, iar tu si daca-l iubesti si daca nu,ar fi bine sa-l lasi in pace.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca m-am lamurit.

Barbatul de care vorbesti are cu siguranta o sotie deosebita.Probabil una dintre rarele femei, a caror frumusete vine din interior ,din simplitate,puritate,fidelitate si inteligenta,completate cu un aspect fizic placut, proaspat, natural, desi mai putin sofisticat.Pentru foarte multi barbati acesta este idealul de femeie.Daca nu si pentru cel de care ne povestesti,cu siguranta ca simte pentru ea mai mult decat dragoste.Omul stie ca tot ce a realizat el pana acum, statutul social, poate chiar si profesional ,echilibrul familial,cele doua fetite pe care sunt convins ca le iubeste,totul se datoreaza sotiei lui. Ea este punctul lui de echilibru si va fi intotdeauna.De fapt nu concepe viata fara ea.

Restul femeilor din viata sa, sunt doar ispite pe care nu poate sa le respinga ,datorita caracterului sau slab ,de infidel petrecaret,iubaret si cuceritor.De fapt singura femeie de care-i pasa cu adevarat, este sotia sa .Ar fi bine sa isi bage mintile in cap cat nu a stricat ceva iremediabil, iar tu si daca-l iubesti si daca nu,ar fi bine sa-l lasi in pace.

Ce repede va grabiti sa catalogati si ati tras concluzia ca nevasta lui este o femeie deosebita iar eu o pitzi vopsita. :)

Stati linistiti ca nu e chiar asa, intentia mea a fost de a nu o denigra in nici un fel, de a va face cunoscut faptul ca nu ma hranesc cu vorbe cum ca ar avea o sotie urata, proasta si negospodina, dar de acolo si pana la a trage concluzii pripite vad ca nu e doar un pas. Si ca sa va faceti o parere totusi realista, ca tot veni vorba, am sa va spun ca sotia lui desi nu "merge regulat la coafor" are parul rosu (nu natural) si l-a luat cam prin surprindere cu prima sarcina, cand el nu avea nici un gand sa se casatoreasca (lucru confirmat de data de nastere a primului copil si data cununiei). Deci nu chiar usa de biserica, dar nici nu avem noi dreptul sa o judecam, insa poate o fi avand motivele ei sa inchida ochii la infidelitatile sotului si el poate o scuza buna pt aventurile pasagere. Cat despre parasit, sunt eu mai convinsa ca si el ca nu le-ar parasi niciodata pt ca nu are pt ce sa o faca, atata timp cat le are pe toate si familie si aventuri.

Faptul ca m-ati catalogat imediat si gratuit (reiese din multe mesaje pe care le-am primit, in special de la femei) nu ma afecteaza cat de putin, pt ca singura m-am expus acestui risc si credeti-ma ca o sa pot dormi bine la noapte, dar ceea ce am scris pana acum e pur adevarul si comentarii de genul ca "zarurile au fost deja aruncate" ca nu credeti ca nici macar nu l-am atins chiar nu isi au rostul. Sunt o femeie matura, imi asum ceea ce fac si bine si rau, de regula gandesc inainte sa fac si nu aveam nici un motiv sa va ascund vre-un adevar, atata timp cat singura am decis sa public aceasta poveste.

Adevarul este ca am vrut sa vad niste pareri, unele chiar au fost pertinente, probabil am avut nevoie de incurajari si sustinere, ca nu am ce sa caut pe un astfel de drum. Cat despre iubitul meu, nu isi au rostul cuvintele de genul "saracutul" "fraierul" caci situatia e cu mult mai complicata si poate ca daca mi-ar fi atat de bine alaturi de el nu as cauta in ograda altuia (dar asta e alta poveste).

Editat de Purple_rain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfinte Sisoe! :rot:

Sleampata, sleampata, dar tot isi vopseste parul rosu, vulpea naibii!

:rot:

Editat de Sheeva
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In trei posturi trei variante de gandire... oare mai sunt?

Mitica, dupa asa ceva te (dez)orientezi cum sunt femeile?

Te inteleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestiunea este urmatoarea.

Nu cred ca s-a inventat barbatul usa de biserica. Incep sa-l cred pe unul care imi zicea ca singurii barbati care nu calca stramb sunt aia care, din varii motive ,deloc sensibile si deloc spirituale, nu pot.

No bine, dar vreo ciufa cu care ar umbla al meu ar vorbi despre mine ca domnisora :wub: asta, as spala cu ea pe jos.

Cheala o las. :roll:

Cu genul asta de specimene n-ai ce sa discuti civilizat. Adica cum isi permite ea sa spuna ca de fapt nevasta-sa aluia nu e in drept sa-l aibe... :pardon:

Aaa, si el merita sa dorma vreo trei nopti pe presul de la usa. Sa calce stramb cu o femeie care stie care-i este rolul si locul in viata lui. :crazy:

 

 

 

:beach:

Editat de Sheeva
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre iubitul meu, nu isi au rostul cuvintele de genul "saracutul" "fraierul" caci situatia e cu mult mai complicata si poate ca daca mi-ar fi atat de bine alaturi de el nu as cauta in ograda altuia (dar asta e alta poveste).

 

ce va tine impreuna? va datorati ceva unul altuia, atat de grav incat sa va tina legati? Niciodata nu e simplu si sigur ca ai motivele tale. Dar, din moment ce nu esti sigura ca vrei sa te casatoresti, nu ti-e atat de bine langa el.. de ce mai stai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

traieste-ti viata;

bucura-te de momentele de acum...sunt rare-n viata.

alegerea el o face, cu sau fara tine; ca nu-i declansezi tu ruptura de familie, are sa fie alta.

fa ce simti ca trebuie, nu ce trebuie facut.

 

si eu observ ca s-a inceput deja cu blamarile; inainte de a judeca pe careva recomand fiecaruia sa se judece cand pofteste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce va tine impreuna? va datorati ceva unul altuia, atat de grav incat sa va tina legati? Niciodata nu e simplu si sigur ca ai motivele tale. Dar, din moment ce nu esti sigura ca vrei sa te casatoresti, nu ti-e atat de bine langa el.. de ce mai stai?

 

 

Il tine de rezerva. :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avem numai usi de biserici intre noi!!

ipocrizia in asta sta; in a arata cu degetul pe altii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×