Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Filme, seriale, emisiuni care injosesc si corup fiinta umana

Evaluează acest topic

Entertainment sau manipulare  

20 membri au votat

  1. 1. Consideri ca filmele, serialele si emisiunile tv au scopul de a iti inocula anumite idei?

    • Da
      10
    • Nu
      3
    • Uneori
      7
    • Nu stiu
      0
  2. 2. Ai analizat vreodata posibila lor influenta asupra ta?

    • Da
      11
    • Nu cred ca m-ar putea influenta
      7
    • Prefer sa nu ma gandsc la asta
      2
  3. 3. Consideri ca te-au influentat vreodata?

    • Da, in perioadele vulnerabile (copilarie si adolescenta)
      7
    • Cred ca mai preiau inconsteint anumite comportamente si idei de la tv
      5
    • Nu, niciodata
      7
    • Vad influenta acestor lucruri asupra celor din jur
      8
    • Consider aceste influente pozitive sau inofensive
      0


Postări Recomandate

Glee

Skins

Doua seriale adresate adolescentilor, din cate am citit, cu destule scene de sex intre minori, homosexualitate/lesbianism, relatii in 3 samd.

In unele chestii ai multa dreptate dar in altele gresesti la fel de mult. Dupa cum zice si Bluesugar, homosexualii si lesbienele sunt oameni ca si noi din absolut toate celelalte puncte de vedere. Te incrunti ca acest tip de sexualitate este prezent in cinema si televiziune, dar ce anume ti-ar conveni tie in legatura cu chestia asta ? Sa vezi seriale unde sunt arsi pe rug sau loviti de fulgerul "divin"? Asta mesaj ar fi ok ? :nea:

 

PS: De exemplu si mie mi sa acrit pana peste cap sa deschid televizorul in preajma pastelui sau a craciunului si sa vad in fiecare an fara exceptie, ca difuzeaza filme ca "Jesus from Nazareth" sau "The Greatest story ever told".

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai repet o singura data.

Cand e luat din scutece si are un psihic mai influentabil, omul nu are nici o sansa, formandu-se inconjurat de asa ceva. Multi sunt asa.

Maniera in care comunitatea LGBT+ ''minor attracted persons'' (pedofilii si pederastii, care cel mai des sunt homosexuali) isi fac lobby a fost documentata de multe ori asa ca nu mai reiau. De asta vedeti lucurile avansand pe zi ce trece catre normalizarea pedofiliei. Se folosesc de exact aceleasi metode.

De acum incolo nu mai raspund postarilor ce contin cate o zeflemea cu iz de mediocritate de la oameni care pot mai mult.

 

S.R., sunt de acord ca nu e treaba mea ce fac unii cu viata lor, ce aleg sa creada si ce nu. A incetat de mult sa imi pese de soarta lor. Ca unii se lasa prostiti, ca sunt capabili sa gandeasca si nu o fac, este adevarat. Nu imi e greu nici sa ma izolez de cei care vorbesc de parca le-ar iesi antene parabolice din urechi.

Problema mea e asta - masele sunt controlate pentru a accepta anumite legi. Legi care ma afecteaza si pe mine plus ai mei.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi fac mai multe griji de preotii care violeaza copii si care sunt ocrotiti de biserica crestina, iar marsaviile lor ingropate ca cacatul de pisica, decat de pedofilii din afara clerului, care mai devreme sau mai tarziu infunda puscariile si poate se aleg si cu un bine meritat cutit intre coaste acolo.

In societate asa corupta si mojoca precum pare sa fie ea, totusi mai exista justitie, in schimb in sanul institutiei crestine exista o laie mare si lata.

Cand e luat din scutece si are un psihic mai influentabil, omul nu are nici o sansa, formandu-se inconjurat de asa ceva.

Asta imi aminteste de alta chestie unde nu are omul nici o sansa cand e spalat pe creier din scutece. Ghici ciuperca ce-i ?

 

 

Intrebare retorica. Nu necesita raspuns.shades.gif

 

Editat de Despicable Me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, am constatat ca atunci cand un liberal de acest gen observa ca nu ii impartasesc filosofia de viata, nu incearca sa mi-o impuna, din contra, se poarta decent si politicos.

 

Esti sigur :) ?

Poate o sa am timp si liniste intr-o seara sa iti fac o colectie de citate de pe forumul asta. Pun pariu ca strang niste vorbe colorate de la cel putin 50 de useri diferiti.

 

De asemenea nu raspund postarilor care vor sa devieze discutia catre ce ii intereseaza pe respectivii useri, fara nici o legatura cu topicul asta. Asa ca cine are obiceiul, sa nu se mai oboseasca. Imi imbogateste lista de useri ignorati.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi imbogateste lista de useri ignorati.

Dare'ar "domnu". Chiar depun cerere sa stii...oh please ignore me...please...please... :notworthy:

 

Si cand ma gandesc ca eram si eu intr-o vreme tot pe atat de intoleranta ca tine. Mi-e rusine numai cat ma uit in oglinda cateodata. Tie nu ? bag.gif

In opinia ta poate ar trebui sa avem la TV numai emisiuni cu sfanta Paraschiva sau Cooking Channel sau nici ala, ca ne baga mesaje rele in prezentarea retetei pentru ciorba de burta ?

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 40 de ani vei face swing ?

Poate imi destainui si mie ce anume te face sa ma intrebi tocmai pe mine chestia asta. :think: Chiar nu am nici o idee deci enlighten me...

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate imi destainui si mie ce anume te face sa ma intrebi tocmai pe mine chestia asta. :think: Chiar nu am nici o idee deci enlighten me...

Pai ai zis ca nu esti intoleranta. Deci de ce sa nu incerci ceva nou ? Fac si io ca pedofilu' ala care vine la leganute cu punga cu bomboane, doar ca eu in loc de punga de bomboane vin cu flamura deschiderii fata de nou si al tolerantei :P

Deci vei face sau nu ? :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai zis ca nu esti intoleranta. Deci de ce sa nu incerci ceva nou ?

Deci vei face sau nu ?

Orgiile sexuale si swing-ul sunt alegeri constiente spre deosebire de homosexualitate. Si te rog mult de tot sa nu te apuci de polemici cum ca homosexualitatea e o alegere, o decizie, un hobby samd....ca nu sunt dispusa sa discut pe tema asta.

 

 

Deci nu compara pe cineva care pur si simplu e gay ca vrea ca nu vrea, cu cineva care alege sa se reguleze in 4 ca sa plictisit de sexuiala in 2. :doh:

Tu confunzi sura cu prefectura. Nu cred ca vreun homosexual sa trezit intr-o dimineata si si-a spus " De azi o sa incerc p**i numa asa sa fac ceva nou". rolleyes.gif

 

Iar raspunsul la intrebarea ta : categoric nu si asta nu pentru ca am prejudecati despre swingers. Fiecare face ce vrea cu corpul lor si isi gestioneaza relatia cu partenerul/a cum vrea, nu e treaba mea si a nimanui. Personal nu sunt interesata in a avea sex cu alte persoane atat timp cat persoana cu care sunt ma satisface din toate punctele de vedere. Cand va inceta sa o faca, asa e alta poveste, dar nici atunci nu ma voi face sandwich sexual. Pur si simplu nu ma pasioneaza hobby-ul asta asa precum pe tine nu cred ca te pasioneaza cusutul de goblenuri.

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaaaa !! Deci nu esti asa de toleranta ! Admit it ! Admit it !! :D :D :D

Editat de S.R.
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×