Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

O castorie rapida cu un barbat mult mai in varsta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este alegerea ta........dar hai sa te intreb ceva.....daca intr-o zi fata ta de 19 ani vine acasa si iti spune ca iubitu ei are 43 ani?Care ti-ar fi reactia?????????

 

Daca nu il iubesti pt bani, atunci traieste momentul

AR fi cam jenant pt mine......dar daca as sti ca el e cel care o face fericita...as accepta.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt in Germania si pt a studia mai departe aici trebuie sa stiu limba foarte bine adica deutsch.......si merg la o scoala privata ..........suntem prieteni cu profesorii......vorbim diferte teme.........

Ach sooo...

verstanden

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AR fi cam jenant pt mine......dar daca as sti ca el e cel care o face fericita...as accepta.......

 

Hai sa-ti zic o poveste,care poate nu e relevanta pentru tine,dar e reala si poate te inspira.Aveam zilele trecute o discutie cu sefa mea vis-a-vis de astfel de relatii si ea mi-a povestit despre o buna prietena de a ei care s-a casatorit cu un "domn" mai in varsta ca ea cu 20 ani.Ea 20,el 40.Acum ea are 37,el 57.L-a atras la el istetimea si maturitatea,cred ca acelasi lucru s-a intamplat si la tine.

 

Au impreuna o fetita.Problema se pune astfel: relatia numai e ca la inceput,e si normal sa fie asa pentru ca lui deja nu ii mai functioneaza tot la capacitate normala,ea fiind o femeie in floarea varstei. La sedintele cu parintii lumea zice ca tatal e bunicul (situatie super penibila),in parc nu se mai pot plimba pentru ca el oboseste,etc......

 

 

Daca tu te imaginezi ca peste 10 ani sa fii tinuta in casa,sa numai ai cu cine sa te plimbi,it is your choice.

Poate ca pentru tine e o distractie de moment,dar exista o vorba.......ai grija ce-ti doresti 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa-ti zic o poveste,care poate nu e relevanta pentru tine,dar e reala si poate te inspira.Aveam zilele trecute o discutie cu sefa mea vis-a-vis de astfel de relatii si ea mi-a povestit despre o buna prietena de a ei care s-a casatorit cu un "domn" mai in varsta ca ea cu 20 ani.Ea 20,el 40.Acum ea are 37,el 57.L-a atras la el istetimea si maturitatea,cred ca acelasi lucru s-a intamplat si la tine.

 

Au impreuna o fetita.Problema se pune astfel: relatia numai e ca la inceput,e si normal sa fie asa pentru ca lui deja nu ii mai functioneaza tot la capacitate normala,ea fiind o femeie in floarea varstei. La sedintele cu parintii lumea zice ca tatal e bunicul (situatie super penibila),in parc nu se mai pot plimba pentru ca el oboseste,etc......

Daca tu te imaginezi ca peste 10 ani sa fii tinuta in casa,sa numai ai cu cine sa te plimbi,it is your choice.

Poate ca pentru tine e o distractie de moment,dar exista o vorba.......ai grija ce-ti doresti 8)

Sunt confuza......vreau sa fiu alaturi de cel care aduce in viata mea bucurie si sa daruiesc la randul meu bucurie lui......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare y...il iubesti pe el sau pe banii lui...si daca totusi il iubesti asa cum zici de unde stii ca nu esti urmatoarea lui cucerire...totusi ar trebu sa-l cunosti mai bine inainte de a face pasul cel mare...care nu cumva sa regreti mai tarziu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai mire?! am vazut dragostea in toate formele ei. nici eu nu sunt prea departe de adevar...dar gandeste-te ca este o diferenta mare intre conceptiile tale si ale lui si din cauza asta relatia nu va dura prea mult. surpriza ar fi chiar sa dureze. 8)

oricum, iti doresc succes! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o intrebare y...il iubesti pe el sau pe banii lui...si daca totusi il iubesti asa cum zici de unde stii ca nu esti urmatoarea lui cucerire...totusi ar trebu sa-l cunosti mai bine inainte de a face pasul cel mare...care nu cumva sa regreti mai tarziu

Nu am nevoie de banii lui.......nu duc lipsa de nimic.....si nu as face asa ceva pt bani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt mult mai multe aspecte de care noi nu avem cunostinta si care ar putea sa duca la o decizie. Nu noi trebuie sa te sfatuim daca sa te mariti sau nu. Ai 19 ani (destul cat sa gandesti si totusi insuficient pt a te inchide intr-o casnicie), mai ai multe de trait si de experimentat. La 19 ani, cand am terminat liceul, voiam sa ma marit. Nu am facut-o si acum ma bucur ca s-a intamplat asa. Am aproape 24 acum si inca mai cred ca mai am multe de cunoscut pana sa fac pasul.

Tu stii cel mai bine ce ai de facut, dar tb sa te gandesti mai intai daca esti pregatita sa devii sotie si mama. Pt ca la varsta lui presupun ca se grabeste sa faca un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una m-as mai gandi.esti tanara cu mult fata de el...el mai poate astepta?iti da un ragaz de gandire sau te preseaza?si daca toate sunt pe moment frumoase,daca pasiunea ta va disparea brusc?te vei trezi ca te-ai casatorit fara sa-ti fi trait viata din plin la aceasta varsta.

intrebarea de baza:il iubesti sincer,neconditionat si esti fericita?singura tu poti sa sti ce simti si ce iti doresti.dar daca simti si o mica ezitare,nu face pasul cel mare...parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×