Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

O castorie rapida cu un barbat mult mai in varsta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apropo de pasiune.....un preot mi-a zis ca pana la dragoste adevarata se parcurge un drum: pasiune,iubire,prietenie si apoi dragoste..asa ca mai poti astepta pana sa faci marele pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo de pasiune.....un preot mi-a zis ca pana la dragoste adevarata se parcurge un drum: pasiune,iubire,prietenie si apoi dragoste..asa ca mai poti astepta pana sa faci marele pas.

 

Pasiune?! Despre ce fel de pasiune vorbea preotul acela?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firoii care nu te lasa sa respiri,sa mananci,aceea stare care te face sa razi din orice,totul e roz si frumos...ai uitat? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pasiune?! Despre ce fel de pasiune vorbea preotul acela?

 

 

Probabil despre pasiunea divina ...ca si orice preot, neh ? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Firoii care nu te lasa sa respiri,sa mananci,aceea stare care te face sa razi din orice,totul e roz si frumos...ai uitat? 8)

 

Nu, dar mi se parea ciudat ca preotul sa vorbeasca despre pasiune inainte de casatorie :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, dar mi se parea ciudat ca preotul sa vorbeasca despre pasiune inainte de casatorie 8)

Preotul e nanul meu,vorbim multe chestii :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu o dam in religie si spiritualitate....Despre preotii se poate vb timp de 2 luni si tot ar mai fi ceva de zis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o matusa care cand avea 45 de ani si s-a casatorit cu unu de 29. Poate nu e chiar asa relevant. Ea are 5 copii cu primul ei sot care a decedat, dar sincer.. la inceput a fost OK intre ei, acuma nu se mai prea inteleg. Ea acum are 50 de ani iar el are 34. Lui ii cam fug ochii ca e tanar dupa cate una, iar matusa nu are ce face.

Eu zic ca sa te mai gandesti.

La 19 ani esti inca in faza in care te poti indragosti nebuneste peste noapte, iar peste 10 ani la 29 de ani, el o sa aiba 53. O sa cunosti o gramada de oameni pana atunci. Eu zic sa-ti dai o sansa sa vezi daca intr-un an de zile va nutri aceleasi sentimente pentru tine, si cel mai important, daca TU vei avea aceleasi sentimente pentru el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa:daca tu esti fericita alaturi de omul asta,nu trebuie sa iti pese de lume si nu ai de ce sa fii confuza....lumea,oricum ar fi ea,te va judeca pentru orice gest....incerc sa ma pun in locul tau:cum ar fi fost sa ma indragostesc eu de un barbat mult mai in varsta decat mine...mi se pare ok,adica pana la urma este vorba de trairea vietii...faci ceea ce simti,fara sa te deranjeze alte remarci rautacioase!punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×