Sari la conținut
Forum Roportal
Melek t

Cand femeia e mai mare cu 7 ani...decat el..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

....astept parerile voastre..multumesc

Consider ca ai intrebat tocmai spre a/ti largi perspectiva de a vedea, tocmai de aceea nu te/am inpins orbeste catre ceea ce vrei sa auzi.

 

multumesc mult pentru raspunsuri...asa am zis si eu daca e sa fie o sa fie, momentan mi se pare o prostie sa ascult sfatul unor persoane si sa ies din relatia asta pe motiv ca mai tarziu voi ramane cu buza umflata...desi intr-adevar exista un risc mai mare decat cel obisnuit, nimeni nu-mi garanteaza ca daca stau cu ion care-i cu 9 ani mai mare ma va iubi vesnic sau daca il aleg pe vasile care-i mai mic acesta ma va parasi:D offf

Niciodata nu ne e nimic garantat, asta nu inseamna ca nu e potrivit sa ascultam felurite opinii, doar acesta e scopul cautarii tale nu?

Am avut o prietena care avea 27 de ani atunci cand eu aveam 20, a fost o iubire platonica.

Editat de Numenume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspunsuri:* nu degeaba am deschis topicul,nu stiu cum se face ca mama lui a descoperit varsta mea reala( poate i-a spus el cine stie sau s-o fi uitat pe ascuns in buletin:D) ei si de cand a aflat nu stie cum sa faca sa ne desparta, pe motiv ca eu nu sunt pentru el, sunt batrana( exact astea au fst vorbele ei) si cand am vrut sa merg la dansa sa discut clar ce o deranjeaza i-a spus prietenului meu ca nu are ce cauta cu mine in casa ei, sa uite de mine. Surprinzator e faptul ca pana sa afle cati ani am chiar eram prietene, chiar ma aproba in tot ceea ce spuneam si se bucura ca in sfarsit copilu ei a gasit una mai coapta la minte...deci fizic timp ce 3 ani ea nu a facut nicio deosebire intre noi si brusc de cand a aflat se impotriveste total acestei relatii...:( ii tot baga in cap ca acum poate lui i-o fi bine dar mai tarziu o sa-si doreasca una mai tanara si tot asa, nu ca ar asculta-o el foarte mult dar uneori mai are tendinta de a crede ceea ce spune ea sau macar ca-l pune pentru doua ore pe ganduri si tot e ceva...si uite ca oarecum vbele ei m-au pus si pe mine pe ganduri eu abia acum realizez:)) D-asta am si recurs la metoda asta de a afla parerea altora, desi pe noi momentan nu ne afecteaza decat mama lui,mi-ar prinde bine niste sfaturi sincere si obiective. Multumesc inca o data!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt probleme pe care le-ai avea oricum .....si daca e mai mare ca tine...curios dar am aceeasi bariera stabilita de mine insa facem reguli ca sa le incalcam.....traieste clipa, consuma ce ai cat ai pentru ca maine e posibil sa nu mai exista un maine...bafta:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci fizic timp ce 3 ani ea nu a facut nicio deosebire intre noi si brusc de cand a aflat se impotriveste total acestei relatii

Nici ea nu stie ce face. Ea este programata, ca majoritatea oamenilor, sa respecte instinctul de turma. Iar instinctul de turma spune ca baiatul trebuie sa fie mai mare. Oamenii sunt in general masinarii automate, cu programe limitate. Putini sunt cei care isi dau seama ca sunt programati, si astfel putini sunt cei care se elibereaza de aceste preconceptii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu asculta de gura lumii.

2. Daca va iubiti, mergi inainte cu relatia. Asa cum s-a mai spus, puteti fi din aceeasi zi daca nu e iubire adevarata, tot degeaba.

Eu personal am "experienta" in astfel de relatii si nu m-a interesat niciodata ce spun altii.

Daca esti multumita in relatie, va iubiti si sunteti impliniti din toate punctele de vedere, ce te intereseaza parerea altora? Iti aduc ei fericirea pe tava?

3. Mare atentie la atitudinea si prejudecatile tale. Dar daca esti intr-adevar asa cum spui (o copila alintata), esti exact partenerul perfect pentru o astfel de relatie. :flowers:

4. Daca te iubeste cu adevarat si e barbat, o sa puna piciorul in prag in fata mamei, asa cum am facut-o si eu. Dar trebuie sa-i demonstrezi si tu ca il iubesti si il sprijini, asadar are pentru ce "lupta".

Si va veti vedea de dragoste nestingheriti.

 

Sa fiti iubiti!

Editat de Bullheart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc inca o data pentru raspunsuri, chiar m-ati incurajat si mi-ati dat impulsul pe care il aveam nevoie pentru e merge mai departe fara sa mai stau pe ganduri...va urez tuturos un Paste cat mai fericit si toate cele bune:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De gura lumii.

 

Daca mereu ti cont de gura lumii, ramai pe vecie singur. Dai undeva pe "gura lumii" si ignora tot, trebuie sa-ti traiesti viata de cuplu, ce iti dicteaza inima, aia faci ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×