Sari la conținut
Forum Roportal
Melek t

Cand femeia e mai mare cu 7 ani...decat el..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in ultima perioada vedem tot mai des cupluri in care femeia e cu cativa ani mai mare decat el...si nu 1 an doi, ci 5, 6, 7...personal traiesc o asemenea poveste de 3 ani de zile, timp in care daca nu s-ar fi uitat nimeni in buletinul meu putea jura ca suntem de-o seama:D intrebarea mea este...conteaza varsta din buletin sau aspectul fizic? daca eu alaturi de el nu imi arat varsta, daca uneori pentru el par o copila alintata in ciuda varstei, si matura cand trebuie, daca si el da dovada de maturitate de multe ori, daca iubire exista, ce ar trebui sa ma mai framante?sau ar trebui sa ma mai framante asta? inainte de a-l cunoaste nu acceptam nici macar ideea de a fi cu cineva mai micchiar si cu o luna...culmea e ca tipul cu care fusesem inainte era mai mare cu vreo 8 ani decat mine insa la minte era mult mai mic decat actualul....astept parerile voastre..multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ultima perioada vedem tot mai des cupluri in care femeia e cu cativa ani mai mare decat el...si nu 1 an doi, ci 5, 6, 7...personal traiesc o asemenea poveste de 3 ani de zile, timp in care daca nu s-ar fi uitat nimeni in buletinul meu putea jura ca suntem de-o seama:D intrebarea mea este...conteaza varsta din buletin sau aspectul fizic? daca eu alaturi de el nu imi arat varsta, daca uneori pentru el par o copila alintata in ciuda varstei, si matura cand trebuie, daca si el da dovada de maturitate de multe ori, daca iubire exista, ce ar trebui sa ma mai framante?sau ar trebui sa ma mai framante asta? inainte de a-l cunoaste nu acceptam nici macar ideea de a fi cu cineva mai micchiar si cu o luna...culmea e ca tipul cu care fusesem inainte era mai mare cu vreo 8 ani decat mine insa la minte era mult mai mic decat actualul....astept parerile voastre..multumesc

 

Totul depinde de cei din cuplu.Asa ca nu-ti mai face probleme.Prietenul meu e mai mare cu 6 ani ca mine si asta nu ne impiedica sa fim impreuna,desi cateodata se observa diferenta de varsta si cateodata nu.Dar asta face ca totul sa fie mai frumos. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ultima perioada vedem tot mai des cupluri in care femeia e cu cativa ani mai mare decat el...si nu 1 an doi, ci 5, 6, 7...personal traiesc o asemenea poveste de 3 ani de zile, timp in care daca nu s-ar fi uitat nimeni in buletinul meu putea jura ca suntem de-o seama:D intrebarea mea este...conteaza varsta din buletin sau aspectul fizic? daca eu alaturi de el nu imi arat varsta, daca uneori pentru el par o copila alintata in ciuda varstei, si matura cand trebuie, daca si el da dovada de maturitate de multe ori, daca iubire exista, ce ar trebui sa ma mai framante?sau ar trebui sa ma mai framante asta? inainte de a-l cunoaste nu acceptam nici macar ideea de a fi cu cineva mai micchiar si cu o luna...culmea e ca tipul cu care fusesem inainte era mai mare cu vreo 8 ani decat mine insa la minte era mult mai mic decat actualul....astept parerile voastre..multumesc

Daca el e mai mare de varsta cu cativa ani este chiar recomandat, faptul ca tu esti mai in varsta poate fi o problema in a percepe realitatea matur (zici insa a e destul de matur).

O alta problema poate sa apara in viitor, barbatii oricum saliveaza dupa trufandale, dar atunci cand au o partenera mai in varsta cu 7 ani, 7+4(cat e o diferenta clasic aceptata in cuplu dintre barbat si femeie)=11, el conform unui tipar obisnuit ar fi avut o partenera cu 11 ani mai tanara ca tine.

Daca iti asumi asta, ok. traitiva iubirea (sa nu te trezesti prea tarziu abandonata si neimplinita ca femeie). :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza doar faptul ca va iubiti, atat. Nimeni nu garanteaza ca daca-i mai in varsta decat tine e mai matur psihic, nici ca nu i se vor scurge ochii dupa una mai tanara, ca nu va fi tentat sa te insele. Bucura-te de sentimentul frumos existent intre voi si nu te uita in gura lumii. Vorbesc din propria-mi experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspunsuri...asa am zis si eu daca e sa fie o sa fie, momentan mi se pare o prostie sa ascult sfatul unor persoane si sa ies din relatia asta pe motiv ca mai tarziu voi ramane cu buza umflata...desi intr-adevar exista un risc mai mare decat cel obisnuit, nimeni nu-mi garanteaza ca daca stau cu ion care-i cu 9 ani mai mare ma va iubi vesnic sau daca il aleg pe vasile care-i mai mic acesta ma va parasi:D offf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar daca ion te va iubi, tu nu-l iubesti pe ion. Rar intalnesti o relatie in care iubirea e reciproca, tot mai rar. Nu te mai gandi la drobul de sare, traieste-ti iubirea si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc un cuplu asemanator ca al tau, ea este mai mare cu 9 ani si formeaza un cuplu fericit de ani de zile, avand si o copila. Daca iubire exista, de ce sa nu reziste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×