Sari la conținut
Forum Roportal
Mariusica2010

Sclavia moderna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ti se pare tie ca ei nu stiu ?

Apoi,renunţarea şi resemnarea sunt sursele fericirii, in cazul lor.

 

In viata este cam asa: cand nu vrei nimic, intotdeuna vei face ceea ce vor altii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte,vor sa fie sclavi?! :lol:

Da, nu ti-ai dat seama ?

E mai usor sa nu ai nici o grija, decat cea a incasarii salariului.

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca s-a intamplat intotdeauna.

Chiar si sclavii din antichitate,daca erau tratati cat de cat decent, de catre un stapan inteligent ,erudit si abil, ajungeau nu numai sa isi accepte conditia ,dar sa fie chiar fericiti cu situatia si gata sa apere stapanul si interesele acestuia, din pur devotament si recunostiinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sclavia moderna este voluntara,ci din contra e impusa in mod subtil prin diverse metode,metode care nu se vad cu ochiul liber ci cu mintea,pt.a detine controlul,puterea si a-i transforma pe ceilalti intr-o turma linistita si chipurile multumita de ceea ce se intampla.Revolta nu e nici ea o rezolvare pt.ca a face o revolta iti trebuie un sef,care si el la randul lui vrea putere si control si va folosi aceleasi metode.Intram intr-un joc care parca nu se mai termina...Ce-i de facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca fiecare ar face ce il taie capul ne-am intoarce la locuitul in pesteri.

 

 

 

Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine - Im. Kant. E prea de tot pt. niste scalvi ca noi, nu?

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sclavia moderna este voluntara,ci din contra e impusa in mod subtil prin diverse metode,metode care nu se vad cu ochiul liber ci cu mintea,pt.a detine controlul,puterea si a-i transforma pe ceilalti intr-o turma linistita si chipurile multumita de ceea ce se intampla.Revolta nu e nici ea o rezolvare pt.ca a face o revolta iti trebuie un sef,care si el la randul lui vrea putere si control si va folosi aceleasi metode.Intram intr-un joc care parca nu se mai termina...Ce-i de facut?

 

 

corporatism - "vino la noi ca poate iti satisfacem nevoile"

http://psihologie.50g.com/coaching.html

 

In viata este cam asa: cand nu vrei nimic, intotdeuna vei face ceea ce vor altii!

 

Asa e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×