Sari la conținut
Forum Roportal
Sergei

Optimizarea paginilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Treaba cu description-ul si cu keywords-urile sta in felul urmator: atat Google cat si alte motoare de cautare te pot penaliza pentru simplu fapt ca nu ai in body prezente keywordurile. Se cam cere inserarea cuvintelor cheie in textul link-ului de pe site...in link-ul catre o pagina a site-ului sau un alt site, de asemenea in commenturi sau alt-urile imaginilor.

Salut! Sunt nou pe aici (asta e al doilea post) am scris pe site-ul meu mai multe articole de nivel SEO incepator. Mentionez (valabil pentru administrator) ca site-ul ce il ofer ca sursa este de profil informativ - deci necomercial, ca sa zica unii ca imi fac reclama. In curand va incepe si nevelul SEO mediu; dar sa revenim la tema subiectului: treaba cu numele de domeniu tine de un succes sporit in fata utilizatorilor de internet si a motoarelor de cautare (se considera ca site-ul tau are un spor de relavanta). Referitor la keywords si description pot spune ca ajuta foarte mult (mai ales daca ai un site flash sau in alta tehnologie pe care motoarele de cautare nu le citesc (nu ca nu ar putea sa inteleaga continutul unor asemenea tehnologii, dar s-ar putea sa le pice serverele)) deoarece unele site-uri cu continut text sarac (sau deloc) pot fi relevante din urma keywords sau description (DAR IN COMBINATIE CU REZULTATELE DE EVALUARE ALE ALTOR ALGORITMI SUPERIORI). Voi reveni pe aceasta tema dupa ce voi scrie articole de nivel SEO mediu. Succes la toata lumea! :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×