Sari la conținut
Forum Roportal
Sergei

Optimizarea paginilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere domeniul mai bun este best-domain. Faptul ca aveti deja domeniul bestdomain constituie un avantaj pentru vizitatorii care revin.

 

Nu cred ca strica niciodata cumpararea unui domeniu, conditia este ca investitia financiara sa fie justificata. Nu stiu in ce masura pagina dumneavoastra produce bani.

 

Paginile foarte mari gen google si yahoo au cumparat toate domeniile pe care utilizatorii le-ar putea tasta din gresala (ele insa invart sume foarte mari de bani).

 

Va multumesc pentru cuvintele frumoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de lincauri!

Am mai citit ce se scrie, si am inteles ca nu este o metoda comuna in care te poti folosi totdeauna si nu se stie chear presis cum, si ce, e mai bine.

Dar unele lucruri noi le-am aflat si me-au venit niste idei.

Mersi inca odata, in perioada acestor zile am mai aflat cite ceva important din convorbirile naostre.

Pe curind!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii dau dreptate lui roportal, lincaurile din forumul acesta din semnatura conteaza, si inca mult. ma uitam in baccawards lincas la BlaccaCat (narcisa.ro) majoritatea sunt lincauri de pe roportal. Deci se pare ca forumul a fost optimizat bine :) Chiar ieri a trebuit sa optimizez un phpbb la un client. A iesit super, acuma astept sa vad rezultatele. oricum e provocatoare munca de SEO :) :)

 

Ovi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar ieri a trebuit sa optimizez un phpbb la un client. A iesit super, acuma astept sa vad rezultatele.

 

Nu poti sa ne spui si noua linca-ul, poate mai invatam ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

proiectul este in desfasurare inca si forumul este o parte a proiectului, dar roportal daca vrei contacteaza-ma pe privat si iti dau ponturile mele de optimizare ale PHPBB :) Eventual poate facem un linca exchange ceva :)

 

Ovi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru oameni e mai bine sa fie fara liniuta (isi vor aminti mai usor numele) dar pentru motoarele de cautare este mai bine ca, cuvintele cheie sa fie separate cu liniuta (daca nu va crede ca este un singur cuvant).

[snapbacca]6041[/snapbacca]

motoarele da cautare sa-au mai desteptat intre timp...

Ex: Search Query= Monitorul Neamt

Observati cum url-ul www.monitorulneamt.ro este tot in bold. Deci Google a distins ambele cuvinte din url

 

toate bune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi de zis o singura chestie. Sa nu folosesti redirectarea automata, nu face bine la S.E.O , chestia asta e verificata. Ma refer redirectare de pe un site pe altul (redirectare in cadrul aceluiasi site este ok).

Asta am verificat-o pe pielea mea si au mai testat-o si altii

 

Ovi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu description-ul si cu keywords-urile sta in felul urmator: atat Google cat si alte motoare de cautare te pot penaliza pentru simplu fapt ca nu ai in body prezente keywordurile. Se cam cere inserarea cuvintelor cheie in textul link-ului de pe site...in link-ul catre o pagina a site-ului sau un alt site, de asemenea in commenturi sau alt-urile imaginilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×