Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Bună, eu sunt un tip timid, din păcate, şi am c

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai, ca am chef si timp de elaborat postari forumistice, sa va dezvalui minunata-mi viziune asupra baietului. Cei care ma stimati si simpatizati in mod deosebit, puteti sa cititi cu ochii inchisi, lucru deasemeni recomandat cu ardoare si initiatorului topicului.

Pentru genul asta de baiat, exista ( in viziunea mea, nu va ambalati) doua posibilitati :

1) sa se dea pe brazda, in sensul si in viziunea aproape unanim social acceptata, adica sa urmeze calea descrisa de Scorpion , si sa devina un baiat/barbat normal - adica un baiat/barbat cu acelasi gen de asteptari, dar care nu mai sta salivand dupa fructe la poarta Edenului, ci se plimba nonsalant printre pomi si culege fructele cele mai bine parguite, ori poate chiar si crudaciunile :cheer:. Din moment ce initiatorul isi traieste cu atata intensitate temerile, e destul de posibil sa nu se intample asta.

2) varianta "preferata" de catre mine - genul care ajunge pe la vreo 33-34 de ani, care poarta o legatura nefiresc de apropitata cu ma-sa, cu care se sfatuieste si povesteste de-a fir a par ( uneori la telefon), toate experientele sale zilnice, inclusiv partidele de sex ( destul de rare si nu musai anoste, numa' bune ca sa-i dovedeasca ma-sii ce barbat de succes e el si cat de curva e aia, prin urmare n-o poate lua). Ziceam ca e single pe la 33-34, insa e in avida cautare de partenera pentru "maritis". :) Cuvintele de ordine in cautarea lui sunt "frumoasa", "desteapta" ( si-i cuantifica inteligenta prin greselile din scris sau din vocabular - daca le are gagica cu gramatica si cu oratoria, sigur trece drept inteligenta) si na, cat de cat ba chiar preferabil cat mai devreme acasa. Genul asta de Gigi cunoaste destule astfel de fete/femei, insa cu unele ba lipsete feeling-ul ( gratie faptului ca ar prefera ca ele sa intre in calduri brusc la simpla prezenta a lui, chestie care intra in crasa contradictie cu faptul ca o vrea cuminte, da' trecem peste), ba pentru ca o duce la ma-sa acasa si are cotoroanta batrana ceva de obiectat - testul "mama" e mai mult decat relevant pentru el. De obicei, genul asta de barbat se imbraca si in timpul liber la pantaloni cu dunga ( care-i scot in relief funduletul usor durduliu, ca ,deh, mami fie gateste bine, fie daca mama e la distanta, l-a invatat sa gateasca si sa manance bine ), cu camasuta apretata, fara cravata, parfumat din belsug, aranjat ca o domnisoara (cateodata ma gandesc daca-si fac zbenghi in frunte la iesirea din casa, sa nu se deoache). De cele mai multe ori e baiat chivernisit si isi ia o masinuta - vreun Renault, ceva, sa fie straina si sa fie mandru de el. Isi tine casa in perfecta ordine si daca te uiti in sifonierul lui, totul e la dunga. Si, sa nu uit, declara despre el insusi ca are un simt estetic deosebit - asta pentru a-si justifica siesi sensibiltatea si pretentiile la frumusetea feminina.

Ca sa fie clar - cred ca mai exista si alt gen de barbati pe lumea asta.

Da-ma dracu' ! :nea:

 

Mai subtil nu se putea?

Am o relatie destul de stransa cu ambii mei parinti , asa ca la asta ma cam incadrez dar sa fim seriosi 33-34 de ani single ?

Draga mea drept cine ma iei ?

Poate ca am eu 15 ani dar nici atat de stii tu .. " o sa am o sotie exact ca Jennifer Aniston si o sa fiu celebru , 23 de masini si sute de fani " ma rog , sunt eu intr-o perioada in care toate se schimba in viata mea dar nici chiar minte de copil nu am . Nu te supara dar ce ai descris tu acolo , imi spune ca tu crezi ca eu o sa ajung gratie atitudinii mele single la 30 de ani si inca stand in casa parinteasca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai subtil nu se putea?

Am o relatie destul de stransa cu ambii mei parinti , asa ca la asta ma cam incadrez dar sa fim seriosi 33-34 de ani single ?

Draga mea drept cine ma iei ?

Poate ca am eu 15 ani dar nici atat de stii tu .. " o sa am o sotie exact ca Jennifer Aniston si o sa fiu celebru , 23 de masini si sute de fani " ma rog , sunt eu intr-o perioada in care toate se schimba in viata mea dar nici chiar minte de copil nu am . Nu te supara dar ce ai descris tu acolo , imi spune ca tu crezi ca eu o sa ajung gratie atitudinii mele single la 30 de ani si inca stand in casa parinteasca .

Nu......

deci ce ti-a descris mai sus e tipologia normala dupa care se merge. Nu esti tu de vina..insa sunt constatari facute,dar esti inca in formare,ai timp sa te dai pe breazba :cheer:

si nu e la misto mesajul meu..e ffff adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu......

deci ce ti-a descris mai sus e tipologia normala dupa care se merge. Nu esti tu de vina..insa sunt constatari facute,dar esti inca in formare,ai timp sa te dai pe breazba :cheer:

si nu e la misto mesajul meu..e ffff adevarat.

 

eu nu o sa ma dau pe breazda asa cum spuneti voi , nu sunt dispus sa ma schimb sa sa fac compromisuri numai sa fiu la fel ca turma , no offence . -> "Never Compromise, Not Even In The Face of Armageddon" <- acum nu ma luati de emo ca nu sunt, doar mi-am exprimat opinia .

 

<- daca vrei sa asculti ceva de genul citatului de mai sus . Editat de BogdanDK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci asteapta.

Majoritatea este intr-un fel - adica ceea ce tu numesti "la moda".

Ori devii ca ei, ori ai rabdare sa apara o fata care face parte din minoritate, dar vezi ca sunt foarte rare.

Oricum nu mi-ai raspuns de ce ai tu neaparata nevoie de o fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu o sa ma dau pe breazda asa cum spuneti voi , nu sunt dispus sa ma schimb sa sa fac compromisuri numai sa fiu la fel ca turma , no offence .

 

 

E-n regula.Spiritul de turma e nociv.Chiar ieri am vorbit despre asta la orientare profesionala(era in alt context,dar...).

 

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu o sa ma dau pe breazda asa cum spuneti voi , nu sunt dispus sa ma schimb sa sa fac compromisuri numai sa fiu la fel ca turma , no offence . -> "Never Compromise, Not Even In The Face of Armageddon" <- acum nu ma luati de emo ca nu sunt, doar mi-am exprimat opinia .

Nu te-a luat nimeni ca esto emo sau chesti.A fi emo e o alegere un lucru care face parte din viata noastra si e normal.

Nu am zis sa adopti spiritul de turma,asta e ca nu intelegi ce vreau eu sa zic. Vei scriste ,te vei maturiza si vei afla exact ce am vrut eu sa zic acum.Nu are rost sa ma chinui deoarece interpretezi.

Cand am zis ca te vei da pe brazda nu am zis ca te vei alatura"turmei" am zis ca te vei maturiza si vei intelege ce vreau sa zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te-a luat nimeni ca esto emo sau chesti.A fi emo e o alegere un lucru care face parte din viata noastra si e normal. Nu am zis sa adopti spiritul de turma,asta e ca nu intelegi ce vreau eu sa zic. Vei scriste ,te vei maturiza si vei afla exact ce am vrut eu sa zic acum.Nu are rost sa ma chinui deoarece interpretezi.

Cand am zis ca te vei da pe brazda nu am zis ca te vei alatura"turmei" am zis ca te vei maturiza si vei intelege ce vreau sa zic.

 

Eu n-am inteles nimic :cheer:

De unde ai scos ca e un lucru normal?...nu-i normal ,draguta.Alegerea de a fi emo tine de patologic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci asteapta.

Majoritatea este intr-un fel - adica ceea ce tu numesti "la moda".

Ori devii ca ei, ori ai rabdare sa apara o fata care face parte din minoritate, dar vezi ca sunt foarte rare.

Oricum nu mi-ai raspuns de ce ai tu neaparata nevoie de o fata.

 

in momentul de fata nu am nevoie de o fata , oricum la varsta mea singura relate care este posibila este o relatie superficiala, cum s-a mai zis aici .

Singura mea lipsa este increderea in sine .

 

Nu te-a luat nimeni ca esto emo sau chesti.A fi emo e o alegere un lucru care face parte din viata noastra si e normal.

Nu am zis sa adopti spiritul de turma,asta e ca nu intelegi ce vreau eu sa zic. Vei scriste ,te vei maturiza si vei afla exact ce am vrut eu sa zic acum.Nu are rost sa ma chinui deoarece interpretezi.

Cand am zis ca te vei da pe brazda nu am zis ca te vei alatura"turmei" am zis ca te vei maturiza si vei intelege ce vreau sa zic.

 

Nu am interpretat nimic , doar am spus ca nu sunt dispus sa ma schimb in asa fel. Cum a mai spus cineva "sunt mai mici ca tine , fara muschi , si uneori chiar proaste . Asa ca trebuie sa fii un pic mai nesimtit cu ele sa le iei peste picior."

eu nu pot concepe asa ceva , nu ma pot schimba in asa un om, mi-asi incalca toate principiile .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in momentul de fata nu am nevoie de o fata , oricum la varsta mea singura relate care este posibila este o relatie superficiala, cum s-a mai zis aici .

Singura mea lipsa este increderea in sine .

Corect!

Totusi...lipsa increderii in sine e o mare problema.Eu am suferit mult din cauza asta si inca mai sufar(dar nu asa de rau) :cheer: .

Din proprie experienta iti spun ca cei din jurul tau(cu predilectie parintii si prietenii de familie)te pot ajuta sa iti (re)capeti increderea.Hai ca se poate! :lol2:

 

nu ma pot schimba in asa un om, mi-asi incalca toate principiile .

 

Pai sa nu le incalci(serios)! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×