Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

Bună, eu sunt un tip timid, din păcate, şi am c

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

crezi tu ca ce vezi la fete se aplica i la tine? :( ai sa vezi pe pielea ta ca.d vei mai creste ca nu tot ce zboara se manaca si ca ce are vecinu bun pt el mie nu mi se aplica.STii de ce? Pt ca eu sunt diferita de ceilalti.EU am sentimente diferite.

 

Dar nu vb de relatii sexuale,da alea sa le ai cand te simti pregatita,dar relati de comunicare de alea ai nevoie...sa te saruti sa simti cum iti bate inima in piept. Iubita eu iti zic ca daca nu simti ca suferi nu simti ca traiesti.De aia suntem viiii ca sa simtim.

Da e bine sa te gandesti la ce simti,sa ai grija de tine sa te protejezi dar vezi sa nu ajungi sa fi exclusa din societate si sa devi tinta rautatilor din jur. Normalitate inseamna sa fi tu inuti cu principile tale dar in granite bine definite. Daca tu vi la 15-16 anisori cu idei indoctrinate ...la felul acesta ,vei fi tinta rautatilor din jur. Ti-o spune cineva cu experienta.

 

E imposibil sa te suporte toata lumea sau sa fie toti de acord cu tine,dar asta nu inseamna ca sunt tinta rautatilor celor din jur.

 

Eu nu simt nevoia unui baiat langa mine,intelegeti?Nu simt!

 

Gata cu polologhia ca-i tarziu si am meditatii plus o lucrare maine(la asta ma gandesc eu acum,nu la baieti). :)

 

Nu va suparati pe mine,va rog din suflet,si nu va razvratiti asa.Sunt o persoana calma,pasnica si nu cred ca are rost sa despicam firul in patru.Am fost sincera cu voi toti pentru ca e inutil sa fiu altfel si,desi poate ma judecati,eu propun sa va ganditi si la ce fel de persoana sunt din alte puncte de vedere.Multi ma judeca,putini ma cunosc.

 

 

Sa aveti o seara superba! :doh:

Editat de Ana1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apoi anul acesta (2010-2011) am inceput liceul , eram fericit si curios in legatura cu noii mei colegi .

 

Au trecut patru luni si mare parte dintre colegii mei sunt niste cretini ! Fac misto de mine in fiecare mod posibil.

 

Colegii mei sunt niste cretini care vorbes in timpul orelor , beau , fumeaza , chiulesc , sunt nestimtiti cu profesorii .

 

In final le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca , si celorlalti va spun sa lasati remarcile inteligente pe seama celor inteligenti .

 

 

Avand in vedere varsta pe care o ai (15-16 ani),nu-ti recomand consumul de tigari si alcool.Nu dau sfaturi,tu faci cum crezi de cuviinta!Ai toata viata inainte pentru asemenea experiente.

 

Colegii care rad de tine, si te ironizeaza cred ca in faptul de a fuma si a consuma bauturi alcoolice te face sa devii masculi feroce.Probabil ca asa este,dar in ochii caror fete?

 

Genul de fata care viziteaza medicul ginecolg pentru un eventual avort cel putin de doua ori pe an?

 

Nu am zis absolut nimic despre activitatea sexuala,am vrut doar sa clarific ca poti avea o prietena care sa te aprecieze la justa ta valoare,fara sa devii ceea ce nu-ti doresti.

 

Tot ceea ce am avut de zis se raporteaza la prezent,eventual viitorul apropiat,nicidecum cel indepartat cand vei fi destul de abil in a lua singur deciziile.

 

Daca replicile mele sunt sau nu inteligente,le las la aprecierea ta. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E imposibil sa te suporte toata lumea sau sa fie toti de acord cu tine,dar asta nu inseamna ca sunt tinta rautatilor celor din jur.

 

Eu nu simt nevoia unui baiat langa mine,intelegeti?Nu simt!

AM inteles draguta ca acum nu simti nevoia de a avea iubit.Cand te va lovi te va lovi,ca te asigur eu dragostea loveste din plin si nu iarta.

Doar ca nu te axa pe o anumita conceptie de viata,ca s-ar putea sa cazi de la vreo suta de metri inaltime...si restul doar de la vreo 2 si apoi ai a vezi ce greu va fi. Faptul ca esti concentrata pe scoala e super,dar nu rata ocaziile de viata

Nu incurajez alcool fumatul sau lucruri de genu doar sa te si distrezi.Sa socializezi sa faci lucruri placute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AM inteles draguta ca acum nu simti nevoia de a avea iubit.Cand te va lovi te va lovi,ca te asigur eu dragostea loveste din plin si nu iarta.

Doar ca nu te axa pe o anumita conceptie de viata,ca s-ar putea sa cazi de la vreo suta de metri inaltime...si restul doar de la vreo 2 si apoi ai a vezi ce greu va fi. Faptul ca esti concentrata pe scoala e super,dar nu rata ocaziile de viata

Nu incurajez alcool fumatul sau lucruri de genu doar sa te si distrezi.Sa socializezi sa faci lucruri placute.

 

 

Probabil ma va lua pe nepregatite momentul,dar voi ramane pe pozitii.

Socializez si fac si lucruri placute,lucruri care pe mine ma destind,ma inveselesc etc.

 

Eu va multumesc pentru grija,pentru ca va pasa...mai departe...sa vedem cum o sa fie. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pot sa ma adaptez si sa ma integrez in societate,dar repet:a te integra nu inseamna a avea relatii.Ce rost are sa am 20 de relatii care sa dureze cate 2 saptamani?E superficial,e o joaca absurda.Numai cand vad prin ce drame telenovelistice(si ridicole,uneori)trec fetele de la 14-15 ani(sau chiar mai devreme)ma conving ca-i bine cum gandesc eu.

Unde am zis eu ca trebuie sa ai 20 de relatii de 2 aptamani? :(

Unde am zis ca nu e important sa inveti?

Draguta relatiile sociale...

Vezi iei doar ce vrei tu din posturi si dai replica doar acolo,dar cumva cineva care are o experienta in fata nu are un pic dreptate?

Nu zic ca e in regula sa iti incepi viata sexuala la 14 ani,sa fumezi sate droghezi...nu zic ca e bine sa ai viata sociala,a ai scoala vieti sa experimentezi pe tine,pt ca trebuie sa simti.Nu vei invata niciodata doar de la cei din jur....nu exista om pt asa ceva...pana si Isus a gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Iti recomand sa o lasi pe Ana,cand va crede ea de cuviinta, si daca va avea nevoie de ajutorul nostru, noi vom fi aici. :)

 

Ai chef de trante?! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti recomand sa o lasi pe Ana,cand va crede ea de cuviinta, si daca va avea nevoie de ajutorul nostru, noi vom fi aici. :)

 

Ai chef de trante?! :doh:

:)

de care trante? :(

gata sefa..am lasat-o in pace..dar era doar un schimb de replici :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cine dracu vrea o boccie langa el?

sunt baieti frumosi care umbla cu fete NU frumoase ci mai putin frumoase

 

dar na, pretentiile timidului sunt exagerate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×