Sari la conținut
Forum Roportal
Laurentsiu7

Defectiune parfum [ nu mai pulverizeaza ]

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am gandit si eu sa schimb recipientul dar astfel nu o sa isi piarda din miros si din persistenta ? O sa fie ca inainte ?

Si Lightsome nu pot sa il duc inapoi pt ca l-am primit cadou ..

 

 

Daca sistemul de pulverizare nu functioneaza,atunci nu vad alta modalitate,decat sa urmezi sfatul userilor de mai sus.

Calitatea, nu va avea prea mult de suferit in timp ce vei schimba recipientul(totusi trebuie sa te misti repede),esentialul este ca noul recipient sa se inchida pe cat posibil ermetic.

 

Asa cred eu.

 

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca asa o sa procedez dar nu stiu daca voi reusi ca gatul sticlei este prins foarte bine , si sper sa reusesc sa fac sa fie inchiderea ermetica pe o alta sticla , voi reusi cumva, oare gasesc sticla goala exact la fel ca asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca asa o sa procedez dar nu stiu daca voi reusi ca gatul sticlei este prins foarte bine , si sper sa reusesc sa fac sa fie inchiderea ermetica pe o alta sticla , voi reusi cumva, oare gasesc sticla goala exact la fel ca asta ?

 

 

Nu stiu,n-am avut asemenea ghinion,deci n-am experienta!

 

Avand in vedere ca sticla e capsata,cam greu vei reusii sa o desfaci fara sa o spargi.

Ai putea incerca extragerea continutului cu o seringa,fara a sa fi nevoita deschiderea.E posibil sa mearga!

Noul recipent nu-i musai sa fie identic,ai putea folosii si o sticla cu capac pulverizator prin infiletare.

La mariile magazine de cosmetica unde se vand parfum-vrac ai sansa sa gasesti.

 

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu,n-am avut asemenea ghinion,deci n-am experienta!

 

Avand in vedere ca sticla e capsata,cam greu vei reusii sa o desfaci fara sa o spargi.

Ai putea incerca extragerea continutului cu o seringa,fara a sa fi nevoita deschiderea.E posibil sa mearga!

Noul recipent nu-i musai sa fie identic,ai putea folosii si o sticla cu capac pulverizator prin infiletare.

La mariile magazine de cosmetica unde se vand parfum-vrac ai sansa sa gasesti.

 

 

.

Pai nu e problema daca va trebui sa rup gatul sticlei ca oricum nu o sa mai am ce face, o sa ma duc maine sa caut o sticluta si sa mut continutul. Multumesc tuturor care m-au ajutat si au postat aici !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×