Sari la conținut
Forum Roportal
Suz-ana

Frica de schimbare, deci compromis?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai, cred ca depinde si de natura compromisului! nu faci compromisuri unul dupa altul doar ca sa mearga o casnicie si sa stie lumea ca esti la casa ta! faci un compromis de dragul partenerului , dar care sa nu aduca celuilalt suferinta! nu stiu daca chiar asa si este , dar sunt convinsa ca asa ar trebui sa fie :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai, cred ca depinde si de natura compromisului! nu faci compromisuri unul dupa altul doar ca sa mearga o casnicie si sa stie lumea ca esti la casa ta! faci un compromis de dragul partenerului , dar care sa nu aduca celuilalt suferinta! nu stiu daca chiar asa si este , dar sunt convinsa ca asa ar trebui sa fie :kiss:

Nu e chiar asa simplu....vei vedea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil esti mititica :kiss:

 

Concluzia asta a ta este nemotivata.

Vad din nou, a nu stiu cita oara, dorinta de a scoate in evidenta ca "nu e simplu" in loc sa scoatem in evidenta CA ESTE POSIBIL. Dar poate ca asa sintem obisnuiti noi, romanii, sa scoatem in fata piedicile si tot ceea ce ne poate servi drept scuza a unui eventual esec. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluzia asta a ta este nemotivata.

Vad din nou, a nu stiu cita oara, dorinta de a scoate in evidenta ca "nu e simplu" in loc sa scoatem in evidenta CA ESTE POSIBIL. Dar poate ca asa sintem obisnuiti noi, romanii, sa scoatem in fata piedicile si tot ceea ce ne poate servi drept scuza a unui eventual esec. :kiss:

Daca cei doi parteneri sunt foarte diferiti unul de celalalt, nu este simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca cei doi parteneri sunt foarte diferiti unul de celalalt, nu este simplu.

 

Vezi tu, raspunsul asta arata ca nu ai inteles ce ziceam.

Cine-i pune sa-si aleaga partener atit de diferit? Nu-s constienti de asta cind aleg?

Simple sint doar lucrurile care se intimpla de la sine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi tu, raspunsul asta arata ca nu ai inteles ce ziceam.

Cine-i pune sa-si aleaga partener atit de diferit? Nu-s constienti de asta cind aleg?

Simple sint doar lucrurile care se intimpla de la sine...

Poate iubirea este foarte puternica, poate relatiile linistite ii plictisesc, poate....si de aceea aleg un partener atat de diferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate iubirea este foarte puternica, poate relatiile linistite ii plictisesc, poate....si de aceea aleg un partener atat de diferit.

 

Atunci sa nu se plinga ca nu e simplu.

Nici un lucru facut cu efort nu e simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×