Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

le iei prea fix sorine . nu vezi nuantele . si uiti de ascendenti ...

 

capricornul e deschizator de drumuri din punct de vedere financiar daca o iei asa . eu nu sunt familista si nici econoama imi plac lucrurile intense , leul sa ramana singur cu protocolul lui ca nu ma pasioneaza , berbecul e vizionar atata timp cat isi depaseste partea de impulsivitate si pretentii excesive ..

 

 

 

 

 

unde e ala ? 11 mai 1988 ora 7.30 dimineata :soc:

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Despre alte zodii nu prea stiu ce sa zic.. Daca nu ma intereseaza cineva foarte mult, nici nu incerc sa-l/o cunosc.

Am avut norocul sau cine stie, asa a fost sa fie, ca cercul meu de prieteni sa fie mereu format din persoane compatibile din punctul de vedere al zodiilor. Fetele au fost cele pe care le-am zis, iar baietii... balante, gemeni, varsatori, berbeci. Asa a fost intotdeauna.

 

Acum, am un foarte bun prieten pesti, dar uneori imi vine sa-l injur, mi-e drag, dar ma si enerveaza la culme cateodata.

 

Dar am remarcat un lucru. In afara de cea mai buna prietena a mea din scoala generala (cand inca eram mici si nu cred ca iesisera la iveala toate defectele....) alte balante femei prietene eu nu am mai avut.

Acum am la munca doua balante, prietene foarte bune intre ele.. Dar eu nu pot sa ma apropii de ele, parca e un zid intre noi. Sunt prea .. nu stiu cum sa zic. Au prea mult tupeu, prea vulgare, prea vor sa iasa ca paduchele in frunte. Lipsite de modestie... Nu cred ca o vreau de prietena pe nici una din ele.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Nu cred ca o vreau de prietena pe nici una din ele.

Eh...balantele..sunt mai credule..si de acolo posibil sa aiba toate revsitele 'femeia' la activ..sau cum se cheama alea..'ela'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact asta da exact asta ziceam si eu.

capricornii, cand ii bagi prea mult in seama cu depresiile lor...cum nu esti un pic pe pozitii, te fac sa te urci pe pereti si de draci si de idei de pe marte

 

pestii is prea in apa lor ca sa duci la infinit o discutie cu ei si sa nu ajungi la nici un mic, nici un pictic numitor comun.

 

taurii..is acolo pentru tine labine si la greu, dar uneori ai impresia ca tu faci tur retur si ei tot acolo sunt :rot: (desi am prieteni dragi tauri :kiss:)

 

gemenii...valeleu, cand se pierd in lumea lor...or iesi la aer or te duci cu pluta pe dunare si tu..

 

racii..prea cu curu jos pe scaun tot timpul si fara pic de initiativa

 

 

 

scorpionii....pff...pff...prea plicticosi si prea taiosi cu 'acum vreau timp doar pt mine'

 

 

 

 

 

 

no....da vad ca tati mi-s dragi..sa ma ia naiba.

in afar ade defectele astea..tate's calitati doar... :o:

 

 

si tu, nebuno? :soc: :beee:

 

Si eu... :P

Eu cad dintr-o extrema in alta, manie si hipomanie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu... :P

Eu cad dintr-o extrema in alta, manie si hipomanie.

stiu, da' tot mi-esti draga :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred că inconştient alegem sau acceptăm prieteni,oameni cu care suntem compatibili Rareori am văzut două persoane active,energice,extrovertite care să fie prieteni mult timp

Dacă admitem această compatibilitate(activ-pasiv) e simplu Zodiile puternice o să aibă efinităţi spre cele introvertite,inactive..

Am găsit o listă de :

Compatibilităţi

-săgetător-capricorn

-vărsător-scorpion

-peşte-balanţă

-berbec-fecioară

-taur-leu

-gemeni-rac

Cu scuzele de rigoare pentru Offtopic,pentru comparaţie:

Conflict

-săgetător-gemeni

-capricorn-rac

-vărsător-leu

-berbec-balanţă

-taur-scorpion

-peşti-fecioară

 

eu fiind leu ma inteleg bine cu varsatorii, dar cu taurii mai greu in special barbatii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×