Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu daca e sa fac o socoteala si sa trag o linie, printre prietenii mei cei care s-au remarcat au fost berbecii (prietenie de peste 10 ani), taurii (prietenii trecatoare dar intense), gemenii (formate in liceu si facultate, dar fiecare am luat-o pe drumul propriu), balante (niste relatii cam ciudate) si apoi restul care au ramas in umbra...

Oricum, din punctul meu de vedere prietenie nu e atunci cand nu te certi niciodata, ci atunci cand in ciuda certurilor, legatura rezista si reprezinta un sprijin atunci cand vin furtunile adevarate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt taur deci cine are o relatie cu mine se poate numi o persoana norocoasa si asa si este , taurul tine cu casa , un bun amorez ( numai sa nu fie stresat :huggles:) ) si un afacerist , bun in relatii de prietenie te poti baza pe el oricand .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt taur deci cine are o relatie cu mine se poate numi o persoana norocoasa si asa si este , taurul tine cu casa , un bun amorez ( numai sa nu fie stresat :)) ) si un afacerist , bun in relatii de prietenie te poti baza pe el oricand .

Lauda-ma gura... :huggles:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici se nimereste. Da, racii sunt persoanele cu care m-am inteles intotdeauna, cand a fost vorba de prietenie, desigur. Daca mi-as fi luat ca sot un barbat din zodia racului cred ca as fi sfarsit murind de plictis sau unul din noi s-ar fi ales cu dosar penal pt. violenta conjugala. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am crezut niciodata chestia cu zodiile, dar experienta mi-a dovedit ca totusi este ceva substantial adevarat la mijloc. Am realizat pentru a doua oara in viata ca nu sunt compatibila la prietenie cu o anumita zodie din horoscop. Nu pentru ca zodia mea o fi aia buna pe cand cealalta aia rea, nu exista buna sau rea in contextul asta ci pur si simplu o lipsa de compatibilitate si comun acord in aspecte importante si profunde care conteaza intr-o relatie fie ea doar de prietenie. Intr-o relatie exista totusi o limita a chestiilor pe care ambele persoane le pot trece cu vederea de dragul prieteniei, din respect, din atasament, samd, dar la un moment dat intervine realizarea ca relatia este intretinuta din dimensiuni si realitati diferite care de multe ori ajung sa se bata cap in cap si dau nastere la tensiune si frustrari.

Mai nou sunt tot mai convinsa ca este indicat ca pe viitor sa stau departe de persoane din zodia respectiva. Nu credeam ca o sa ajung eu vreodata sa dau catusi de putina importanta zodiilor si ce spun ele. doh.gif

Nu conteaza la care zodii ma refer. Important e ca mi-a dat de gandit toata chestia zodiacala. Hm...interesant.

Editat de Despicable Me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu mai e valabil . in raport cu celelalte zodii o Capricoarna din copilarie m-a cautat recent si a ramas la fel ca in textul mentionat

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am venit pe lume intr-o zi de 4 Januarie!

In general n-am nimic cu nimeni, ma pot intelege profesional cu oricine insa nu recrutez prieteni. Este foarte adevarat ce se scrie despre aceasta zodie, dar fraza asta caracterizeaza toate persoanele nascute in aceasta perioada al anului.

 

"Desi este tacut/a si pare indiferent/a la evenimentele care nu-l afecteaza direct, are o intuitie fantastica, ghicind din prima firea oamenilor."

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×