Sari la conținut
Forum Roportal
Aliodor

Daca v-ar insela partenera de viata ce ati face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, poti numi iertare. Ii dau ce merita! Asa se va ierta si el mai usor pe sine, cand va ispasi. Doar nu crezi ca iertare e sa ii dai premiul cel mare? Ierti cu sufletul si e tot ce isi mai poate dori.

 

Asta in cazurile simple.

Care sunt cazurile complicate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care sunt cazurile complicate?

 

Ehehe, prea complicat de explicat. N-am intalnit, sa-ti spun drept. S-ar putea sa fie doar de genul pe care ti l-am explicat. Eu am vazut un film, se numea Maria, cu Nastasia Kinski. Acolo un caz complicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sant aproape sigur ca ma anselat da reecunosc am si eu partea mea de vina in aceasta poveste ,poate ca sa simtit singura poate ca iubirea dintre noi se stinsese .Voi ce ati face daca toate astea sau antamplat de mult si certitudinea ca sa antamplat deabia acum o am dupa 14 ani petrecuti ampreuna.Un test poligraf eventual ?voi ce ziceti?

Auzi....am vazut un documentar odata unde un politist explica cum se poate trece cu bine un test de poligraf. Strangi din c**. Pe bune....la gaura se referea. Nu glumesc. Acolo este adunata o mare adunatura de nervi si daca flexezi gaura c****ui aparatul inregistreaza anumite reactii. Daca faci asta si cand spui adevarul si cand minti, confuzionezi si aparatul si pe ala de citeste rezultatele.

 

Nu ma crezi ? Uite aici. :-

 

 

Acum ca sa fiu on topic si sa zic ce as face eu : i-as administra un test de poligraf dar nu inainte sa-l pun sa se unga cu niste vaselina la c**. :)

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sant aproape sigur ca ma anselat da reecunosc am si eu partea mea de vina in aceasta poveste ,poate ca sa simtit singura poate ca iubirea dintre noi se stinsese .Voi ce ati face daca toate astea sau antamplat de mult si certitudinea ca sa antamplat deabia acum o am dupa 14 ani petrecuti ampreuna.Un test poligraf eventual ?voi ce ziceti?

 

 

Toata lumea inseala pe toata lumea. Daca as putea trece peste, as ramane in relatie. daca nu, nu l-as mai chinui. In definitiv la ce te astepti dupa 14 ani? Tu, daca esti sincer cu tine, esti fara prihana?

 

Daca te desparti, mai poti numi asta iertare? Sau e doar un eufemism pentru neputinta?

 

De acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU nici eu nu as putea trece peste asa ceva,dar ce te faci daca spune ca au fost doar niste minciuni ?Trebuie sa cred ce spune ea ,nu ?Sau sa-mi zic..pana nu vad nu cred.

 

Iti dai seama de cind te framinti tu cu asta ??

 

In loc sa te bucuri de ceea ce ai, tu oftezi de ceva nesigur dar care iti maninca ficatii.

Ai zis ca si tu erai neglijent, ca e demult apusa treaba, ca acum e iubareata ...ce vrei de fapt ?

 

Sa dezgropi mortii ?

 

O data mi-a zis un tip mai in virsta ceva ce m-a frapat si enervat in acelasi timp.

Eram tot asa suparata si banuitoare cu sotul.

 

" Nu iti pui intrebarile care trebuie, nu te uiti in directia potrivita. Tu nu vezi ca a ramas cu tine ? A ales ."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca m=ar insela partenera i/as face viata un iad, prin diverse razbunari: i-as pune kk pe clanta, as unge/o in somn cu pasta de dinti, i-as pune numarul de telefon pe situri dubioase, i-as pune gunoi in cizme etc. Si desigur, as insela/o si eu. Sa vada si ea cum e.

 

(adaug)

... cand o insel cu toate prietenile ei si i-as face si reclamatie la Minister!

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e la tine nu la ea.

Tu nu ai liniste.

Nu sunt prea multe optiuni normale.

1 - Divortezi si iti vezi de viata.

2 - Ramai cu ea si iti limpezesti mintea, adica incerci sa te intelegi pe tine dar si pe ea.

Tu esti suparat ca a facut dragoste cu altul sau ca a facut sex ori altceva?

Pana la urma ce e sexul, ia mai gandestete, clinicile specializate legale in care oamenii sasi satisfaca necesitatile sexuale sunt inca o fictiune in Romanica.

Daca o fi facut chiar dragoste cu altul e chiar vina ta ca nu ai stiut, sau nu ai putut sa o satisfaci sufleteste.

Femeile aste sunt cam ciudate, mai ca sunt in stare sa/si doreasca iubirea in dauna sexului, nu e o lege universala (oricum instinctul matern face ravagii in ele).

Te/ai gandit vreodata sa fii prietenul ei cel mai bun?

Dar sa o iubesti asa de mult incat aceasta poveste de care vorbesti sa se spulbere ca un fum?

:flowers: Stiu eu ce stiu cand afirm anumite chestii. :cry:

 

Daca m=ar insela partenera i/as face viata un iad, prin diverse razbunari: i-as pune kk pe clanta, as unge/o in somn cu pasta de dinti, i-as pune numarul de telefon pe situri dubioase, i-as pune gunoi in cizme etc. Si desigur, as insela/o si eu. Sa vada si ea cum e.

 

:( Asta e la misto, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,am glumit,sincer nu am idee ...

:flowers:

:( E dificil sa ramai detasat de cand patesti asa ceva. E greu sa judeci cu mintea limpede. E dureros, da. Pana la urma cred ca trebuie sa hotarasti ce e mai important: partenerul sau propriul orgoliu si sa te gandesti cat din vina iti apartine. Asta cred eu. Unde exista iubire exista si iertare, unde nu...punct si de la capat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: E dificil sa ramai detasat de cand patesti asa ceva. E greu sa judeci cu mintea limpede. E dureros, da. Pana la urma cred ca trebuie sa hotarasti ce e mai important: partenerul sau propriul orgoliu si sa te gandesti cat din vina iti apartine. Asta cred eu. Unde exista iubire exista si iertare, unde nu...punct si de la capat.

 

 

Nu e vorba de orgoliul propriu ci mai degraba de incredere.

Unde exista iubire exista si iertare?Despre care iubire vorbim ?!

Nu! Pentru mine fidelitatea inseamna foarte mult si nu cred ca am puterea de a ierta.

As pune punct si as incepe de la alt capat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×