Sari la conținut
Forum Roportal
Aliodor

Daca v-ar insela partenera de viata ce ati face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema e la tine nu la ea.

Tu nu ai liniste.

Nu sunt prea multe optiuni normale.

1 - Divortezi si iti vezi de viata.

2 - Ramai cu ea si iti limpezesti mintea, adica incerci sa te intelegi pe tine dar si pe ea.

Tu esti suparat ca a facut dragoste cu altul sau ca a facut sex ori altceva?

Pana la urma ce e sexul, ia mai gandestete, clinicile specializate legale in care oamenii sasi satisfaca necesitatile sexuale sunt inca o fictiune in Romanica.

Daca o fi facut chiar dragoste cu altul e chiar vina ta ca nu ai stiut, sau nu ai putut sa o satisfaci sufleteste.

Femeile aste sunt cam ciudate, mai ca sunt in stare sa/si doreasca iubirea in dauna sexului, nu e o lege universala (oricum instinctul matern face ravagii in ele).

Te/ai gandit vreodata sa fii prietenul ei cel mai bun?

Dar sa o iubesti asa de mult incat aceasta poveste de care vorbesti sa se spulbere ca un fum?

Pai ce sa mai zic..foarte la obiect, multumesc de raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sant aproape sigur ca ma anselat da reecunosc am si eu partea mea de vina in aceasta poveste ,poate ca sa simtit singura poate ca iubirea dintre noi se stinsese Un test poligraf eventual ?voi ce ziceti?

 

Eu s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ce sa mai zic..foarte la obiect, multumesc de raspuns

Nu e usor sa treci peste anumite evenimente, ele te marcheaza, creaza in mintea omului haos, dar un lucru sa nu uitam niciodata, realitatea pe care o traim, e in noi, in mintea noastra (sa zic), nu altundeva.

Framantarea ta e in mintea ta, dovedeste/ti ca tu esti stapanul in tine si nu gandurile si afectele negative.Iubeste/o mai asa cum te iubesti pe tine si vezi ce iese, pe bune.

Fi/ti unul!

Un gand bun fiintei unice care sunteti tu si sotia ta.

Editat de Numenume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca m=ar insela partenera i/as face viata un iad, prin diverse razbunari: i-as pune kk pe clanta, as unge/o in somn cu pasta de dinti, i-as pune numarul de telefon pe situri dubioase, i-as pune gunoi in cizme etc. Si desigur, as insela/o si eu. Sa vada si ea cum e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca m=ar insela partenera i/as face viata un iad, prin diverse razbunari: i-as pune kk pe clanta, as unge/o in somn cu pasta de dinti, i-as pune numarul de telefon pe situri dubioase, i-as pune gunoi in cizme etc. Si desigur, as insela/o si eu. Sa vada si ea cum e.

 

Si nu ai ierta-o? Adica sa nu o urasti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu ai ierta-o? Adica sa nu o urasti.

Depinde ce intelegi prin iertare.

Unii nu urasc partenerul, dar nici nu raman cu el. Este asta iertare?

Altii il urasc, dar raman cu el, un fel de dragoste amestecata cu ura pentru ca l-a ranit. Este asta iertare?

Tu cum ai prefera sa fii iertata intre cele doua de mai sus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu as prefera sa ma despart, fara sa traiesc cu ura dupa mine. Adica intr-un fel as ierta, ca sa pot trai din nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu as prefera sa ma despart, fara sa traiesc cu ura dupa mine. Adica intr-un fel as ierta, ca sa pot trai din nou.

Daca te desparti, mai poti numi asta iertare? Sau e doar un eufemism pentru neputinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, poti numi iertare. Ii dau ce merita! Asa se va ierta si el mai usor pe sine, cand va ispasi. Doar nu crezi ca iertare e sa ii dai premiul cel mare? Ierti cu sufletul si e tot ce isi mai poate dori.

 

Asta in cazurile simple.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×