Sari la conținut
Forum Roportal
Aliodor

Daca v-ar insela partenera de viata ce ati face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fara doar si poate,as intreba-o cum s-a simtit,si as vrea sa aflu cat mai multe amanunte.....

 

Chestia asta am vazut-o numai in filme. Nu inteleg de ce cineva ar vrea sa stie toate amanuntele.. Chiar daca pe moment avem impresia ca ne ajuta sa ne dam seama ce persoana am avut langa noi, pe termen lung nu reusim decat sa ne facem rau.

 

Vorba aia cu "ce nu stii nu-ti face rau" nu a fost inventata degeaba. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce din filme,as vrea sa stiu toate detaliile,cu un anume scop,bineinteles.As iertao,se zice ca dragostea iarta,dar la primu conflict....i-as aduce aminte acele mici detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce din filme,as vrea sa stiu toate detaliile,cu un anume scop,bineinteles.As iertao,se zice ca dragostea iarta,dar la primu conflict....i-as aduce aminte acele mici detalii

 

Care-i scopul? Sa ii scoti ochii mai tarziu? Asta inseamna ca ai iertat-o?

 

Am cunoscut pe cineva care proceda asa.. nu am apucat sa-l intreb la ce ii ajuta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care-i scopul? Sa ii scoti ochii mai tarziu? Asta inseamna ca ai iertat-o?

 

Am cunoscut pe cineva care proceda asa.. nu am apucat sa-l intreb la ce ii ajuta..

 

O vreme,m-as revansa fata de mine insumi,pana mi-ar trece si as parasi scorpia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O vreme,m-as revansa fata de mine insumi,pana mi-ar trece si as parasi scorpia

 

Si timpul pierdut de unde il recuperezi? Mi se pare absurd sa daruiesti din timpl tau unei femei care te-a inselat si pe care nu o mai doresti doar pentru razbunare. Sunt bune si astea.. dar nu asa. In fond, ce rai i-ai face? Ai lasa-o sa creda ca ai iertat-o si ai parasi-o cand ii e lumea mai draga? Asta sa fie raul? Daca te-a inselat sunt destule sanse sa nu ii prea pese de tine caz in care ar merge mai departe fara probleme.. deci tot tu ai iesi sifonat.

 

Ai facut chestia asta vreodata? A iesit cum ti-ai dorit?

Editat de Tina'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut,nu are rost sa mint,dar daca se va intampla,decat sa o parasesc imediat,si toate gandurile mele sa le ia odata cu plecarea ei,mai degraba varianta mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sant aproape sigur ca ma anselat da reecunosc am si eu partea mea de vina in aceasta poveste ,poate ca sa simtit singura poate ca iubirea dintre noi se stinsese .Voi ce ati face daca toate astea sau antamplat de mult si certitudinea ca sa antamplat deabia acum o am dupa 14 ani petrecuti ampreuna.Un test poligraf eventual ?voi ce ziceti?

Problema e la tine nu la ea.

Tu nu ai liniste.

Nu sunt prea multe optiuni normale.

1 - Divortezi si iti vezi de viata.

2 - Ramai cu ea si iti limpezesti mintea, adica incerci sa te intelegi pe tine dar si pe ea.

Tu esti suparat ca a facut dragoste cu altul sau ca a facut sex ori altceva?

Pana la urma ce e sexul, ia mai gandestete, clinicile specializate legale in care oamenii sasi satisfaca necesitatile sexuale sunt inca o fictiune in Romanica.

Daca o fi facut chiar dragoste cu altul e chiar vina ta ca nu ai stiut, sau nu ai putut sa o satisfaci sufleteste.

Femeile aste sunt cam ciudate, mai ca sunt in stare sa/si doreasca iubirea in dauna sexului, nu e o lege universala (oricum instinctul matern face ravagii in ele).

Te/ai gandit vreodata sa fii prietenul ei cel mai bun?

Dar sa o iubesti asa de mult incat aceasta poveste de care vorbesti sa se spulbere ca un fum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×