Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

Sexualitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sincer, daca as avea certitudinea ca problema e la ea si nu la mine, as cauta o aventura extraconjugala de scurta durata. :)

Hehe, de ce crezi ca asta ar fi solutia? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sincer, daca as avea certitudinea ca problema e la ea si nu la mine, as cauta o aventura extraconjugala de scurta durata. :o:

 

de ce tot timpul alegeti calea cea mai usoara? :o: sa incercam sa venim si cu sfaturi :o: noi discutam foarte mult pe tema asta si incercam sa scoatem la iveala si cele mai ascunse fantezii...si evident sa le punem in practica ... nu ne iese tot timpul ce avem de gand...se dovedeste a nu fi tocmai asa d eplacut pe cat parea dar macar ne distram pe tema asta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce tot timpul alegeti calea cea mai usoara? :o: sa incercam sa venim si cu sfaturi :o: noi discutam foarte mult pe tema asta si incercam sa scoatem la iveala si cele mai ascunse fantezii...si evident sa le punem in practica ... nu ne iese tot timpul ce avem de gand...se dovedeste a nu fi tocmai asa d eplacut pe cat parea dar macar ne distram pe tema asta :)

Ne e calea cea mai usoara, ci doar o solutie.

Sotia, daca isi cunoaste bine sotul il va simti si atunci, in momentul in care va simti ca il poate pierde poate isi va revizui atitudinea si lucrurile pot lua o turnura normala.

Cel mai mult iti dai seama de cat de tare tii la ceva sau cineva atunci cand esti pe punctul de a-l pierde!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne e calea cea mai usoara, ci doar o solutie.

Sotia, daca isi cunoaste bine sotul il va simti si atunci, in momentul in care va simti ca il poate pierde poate isi va revizui atitudinea si lucrurile pot lua o turnura normala.

Cel mai mult iti dai seama de cat de tare tii la ceva sau cineva atunci cand esti pe punctul de a-l pierde!

Si daca in loc sa rezolvi ceva, sotia iti cere divortul? Ar fii bine asa, nu?

Acum cine nu gandeste? :o:

Edit: Stiu ca am deviat discutia, dar nu ma puteam abtine..

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sincer, daca as avea certitudinea ca problema e la ea si nu la mine, as cauta o aventura extraconjugala de scurta durata. :o:

Desigur ca doar tu puteai sa ganesti asa ,da-i omului solutii nu-l baga mai mult in noroi.

 

Desigur ca doar tu puteai sa ganesti asa ,da-i omului solutii nu-l baga mai mult in noroi.

gandesti,scuze.

 

Sunt casatorit de 6 ani si am o mare problema.Nu mai sunt multumit de viata mea sexula.Cand vreau sa fac dragoste cu sotia aceasta imi spune ca nu are chef, ca e obosita etc.Daca ar fi dupa mine as face-o in fiecare zi.Macar acuma cta pot sa profit si eu din plin ca la batranete...

Dati-mi si mie un sfat va rog...oare fac ceva rau daca imi "trag" o amanta?

Eu zic sa nu "iti tragi"nici o amanta.Incearca sa ai o discutie cu ea,poate chiar ai gresit undeva si nu-ti dai seama.Sau poate de vina e monotonia,desigur,incearca sa faci lucrurile care-i plac cel mai mult,acapareaza-i atentia si daca te iubeste sigur v-a ceda.In nici un caz nu te sfatuiesc sa-ti cauti pe altcineva,o vei rani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desigur ca doar tu puteai sa ganesti asa ,da-i omului solutii nu-l baga mai mult in noroi.

gandesti,scuze.

nu stiu care dintre noi gandeste mai mult. Tu, care in urma unei relatii nereusite cu un barbat te-ai aruncat in bratele unei femei, crezi ca ai gandit. Si daca citeai cu atentie tot ce am scris ai fi vazut de ce consider asta o solutie.

Pur si simplu unii pana nu se lovesc rau nu invata sa se fereasca si de aceea trebuiesc gasite si solutii radicale.

Sau cine stie, poate ca sotia lui, a gandit ca tine si in loc sa comunice a devenit lesbiana!

Eu doar i-am mai prezentat o solutie, iar el stie cel mai bine situatia si ce tip de rezolvari poate aplica.

Noroc ca te-ai gasit tocmai tu sa insinuezi ca nu gandesc.Sper sa nu faca si el ca tine, adica sa devina homosexual, asa ca e de preferat amanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

Noroc ca te-ai gasit tocmai tu sa insinuezi ca nu gandesc.Sper sa nu faca si el ca tine, adica sa devina homosexual, asa ca e de preferat amanta.

E de preferat mai bine sa lasi insinuarile deoparte si sa raspunzi la intrebari daca tot te-ai aventurat sa dai un raspuns extrem.

 

 

Si daca in loc sa rezolvi ceva, sotia iti cere divortul? Ar fii bine asa, nu?

Acum cine nu gandeste? :o:

Edit: Stiu ca am deviat discutia, dar nu ma puteam abtine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca in loc sa rezolvi ceva, sotia iti cere divortul? Ar fii bine asa, nu?

Acum cine nu gandeste? :crazy:

Edit: Stiu ca am deviat discutia, dar nu ma puteam abtine..

 

 

Depinde cat de mult o iubesti , ce inseamna " EA " pt. tine . Nu e bine sa-ti faci o amanta .

Gandeste-te cum ar fi , cand ea ar fi sarutata , mangaiata , dezmierdata , luata in brate , etc. , de altcineva ...Nu cred ca ai vrea sa sti , ce cumplit ar fi ...Cea mai mare ipocrizie este sa-ti inseli partenerul . Nici ei , nu i-ar place sa te vada in bratele altcuiva , gandeste-te ...O discutie la "rece" fara scandal , cat se poate de realist , este solutia cea mai buna . Cartile pe masa . Ce ai tu pt. ea , ce are ea pt. tine . Ce sacrificii esti in stare sa faci ? Doar tu stii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu care dintre noi gandeste mai mult. Tu, care in urma unei relatii nereusite cu un barbat te-ai aruncat in bratele unei femei, crezi ca ai gandit. Si daca citeai cu atentie tot ce am scris ai fi vazut de ce consider asta o solutie.

Pur si simplu unii pana nu se lovesc rau nu invata sa se fereasca si de aceea trebuiesc gasite si solutii radicale.

Sau cine stie, poate ca sotia lui, a gandit ca tine si in loc sa comunice a devenit lesbiana!

Eu doar i-am mai prezentat o solutie, iar el stie cel mai bine situatia si ce tip de rezolvari poate aplica.

Noroc ca te-ai gasit tocmai tu sa insinuezi ca nu gandesc.Sper sa nu faca si el ca tine, adica sa devina homosexual, asa ca e de preferat amanta.

 

Pe aceasta tema am deschis un topic,nu ca sa te iei tu peste tot de homosexuali si lesbiene.Si tot nu am inteles sotia e lesbiana si sotul v-a deveni homo?

CRED CA TOCMAI AI JIGNIT NISTE PERSOANE,nu cred ca domnul accepta comparatiile tale!!!!!!!!!!????????

Imi cer scuze,prieteni virtuali ca nu sunt la subiect,dar trebuia sa intervin,totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×