Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

what?! butter croissant? holy moly! daca mananc ca tine pun 1 kg pe sapt sigur

 

Aia pentru că ești mereu la dietă și organismul tău e mereu disperat după niște hidrați de carbon. Dă-i hidrați de carbon la discreție 2-3 zile, dar fără carne, de exemplu. Și ai să vezi că nu pui niciun kg pe săptămână, după alte două zile revii la greutatea obișnuită, fără să-ți fi fost foame în timpul ăsta. În cele două zile cât se află în sistemul digestiv, pâinea respectivă se umflă cu apă, de asta ai greutatea un pic mai mare, dar nu te îngrași, de fapt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa de disperat pt ca nu e privat de carbs. Nu stau chiar pe frunze de papadie, mananc paste, cartofi, paine neagra, dar incerc sa NU mananc pe cat de des se intampla.

 

Ce misto suna ' slabeste mancand carbs' acute.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mananc paste, cartofi, paine neagra, dar incerc sa NU mananc pe cat de des se intampla.

 

Ce misto suna ' slabeste mancand carbs' acute.gif

 

Eu paste nu mănânc niciodată, că mi se face foame foarte repede, de la ele. Iar cartofi, o dată pe an, la McDonalds. Strămoșii noștri nu au crescut cu cartofi, cartoful a fost adus din America și în RO s-a cultivat abia după 1867, începând din Transilvania. Iar în exteriorul Carpaților, chiar și mai târziu. Te ”intoxici” degeaba cu cartofi, au prea multă energie pentru noi, care nu muncim la câmp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre 4 butter croissant sau o portie de cartofi la cuptor fara ulei, as alege cartofii. Si asta nu numai pt ca organismul meu nu tine cont de istoria cartofului, ci cred ca e mai sanatos. Ca personal mi se face foame la fel de repede dupa orice atata vreme cat nu contine oua, ton sau carne de pui sau curcan.

 

Dar fiecare cum isi obisnuieste corpul, al meu refuza categorig sa ajunga la 62-63 kg. Nici nu ma omor cum ma omoram inainte cu efortul, am mai pierdut din ambitia de a slabi dupa ce am dat jos toate zecile alea de kg. Ma supara ca tipul cu care sunt nu vede deloc (si daca vede nu zice nici daca il pic cu ceara) ca s-ar vedea ca am pus 4-5 kg in 2 ani. Si el a pus la fel, 4-5 kg in aceeasi perioada, dar nu le vad. Le stiu ca sunt, ca le vad extra la cantar (le vedeam, ca mi-a aruncat cantarul :doh: ), mi-a spus si frate-miu cand a venit 'sor-meo, ce picioruse ai facut', numai al meu imi zice 'hai termina, ca nu esti grasa, obsedato!'...

 

 

donez 5 kg, platesc chiar..cineva sa ia cele 5 kg de care vreau sa scap pana la sf lui sept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu de asta il iubesc pe al meu....ii incantat de love handles, adica exact aripioarele disgratioase si toata ziua ii cu esti ok in gura. Bine, adevarul ii ca decand ii cu mine a inceput sa puna pe el, sa arate ca un om.

Lasa draga,obligatia lor este sa ne iubeasca deoarece asa trebe.

 

Ah......am slabit, daca azi ma simt slabita.

 

Si eu donez 5 ca si Alex si atunci is ok. Sau poate ca le-ampierdut deja?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...ii incantat de love handles, adica exact aripioarele disgratioase si toata ziua ii cu esti ok in gura.

 

Arată-i și lui pozele puse recent la expunere :o:

S-ar putea să aibă o revelație, ca să zic așa ... :-

 

Și de mine s-a îndrăgostit ”Anna Lesko” pe vremea când aveam 100 kg (în 2003-2005 that is ) dar asta nu înseamnă că era și normal să le am :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Lasa draga,obligatia lor este sa ne iubeasca deoarece asa trebe.

 

 

Nu cred in asta deloc!

 

Una e ca a pus kg in urma unei sarcini, una e ca pune kg ca nu stie sa se opreasca la timp din a manca si face gaura in canapea dupa orele de munca.

 

Daca eu de la mine nu accept asta, si ma omor cu nervi sa schimb ceva, de ce as accepta de la alcineva? La fel poate gandeste si el...

 

Harald, nu stiu cu ce compari tu pozele, cu siguranta ai vazut altele unde Kilko era mai slaba. Eu am vazut poze cu kilko toata abia acum, nu mi se pare o tipa grasa, nici macar durdulie. Mi se pare ca arata ca o femeie normala, nu a androgin anorexic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald, nu stiu cu ce compari tu pozele, cu siguranta ai vazut altele unde Kilko era mai slaba.

 

Am văzut-o live când era ”jigărită”, i-am spus că-i mai trebuie 10 kg., dar ea nu știe să se oprească, a pus 20.

Mulțumită? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×