Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sall.

Am o intrebare....Daca imi e foame,inseamna ca slabesc?nu sunt chiar slab.arat..ok sa zicem.as mai vrea ,chiar,sa mai pun un pic pe mine.si ma ingrijoreaza faptul ca de ceva timp am senzatia ca imi e foame mereu..asta inseamna ca e un regres?:| ??

Multumesc anticipat

 

 

 

PS:Daca ati putea sa-mi ziceti niste sfaturi cum sa mai pun pe mn?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corpul iti transmite mesajul "vreau mancare".

Daca vrei sa nu iti apara senzatia asta, ar trebui sa ai cat mai multe mese pe zi, sa nu stai prea mult fara sa mananci ceva si preferabil sa nu mananci mult la o masa.

 

 

Cand corpul are nevoie de resurse si nu le dai(adica cand ti-e foame si nu te hranesti), o sa inceapa sa consume din muschi, dupa din grasimi(evita sa consume grasimile prima data), adica daca continui asa, cum fac multe femei cu ideea ca vor slabi, o sa ti se duca din musculatura si o sa arati mai naspa, cum ajung sa arate multe femei din cauza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand corpul are nevoie de resurse si nu le dai(adica cand ti-e foame si nu te hranesti), o sa inceapa sa consume din muschi, dupa din grasimi(evita sa consume grasimile prima data), adica daca continui asa, cum fac multe femei cu ideea ca vor slabi, o sa ti se duca din musculatura si o sa arati mai naspa, cum ajung sa arate multe femei din cauza asta.

mi-ai spus ceva nou aici :beee: ms :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corpul iti transmite mesajul "vreau mancare".

Daca vrei sa nu iti apara senzatia asta, ar trebui sa ai cat mai multe mese pe zi, sa nu stai prea mult fara sa mananci ceva si preferabil sa nu mananci mult la o masa.

 

Cand corpul are nevoie de resurse si nu le dai(adica cand ti-e foame si nu te hranesti), o sa inceapa sa consume din muschi, dupa din grasimi(evita sa consume grasimile prima data), adica daca continui asa, cum fac multe femei cu ideea ca vor slabi, o sa ti se duca din musculatura si o sa arati mai naspa, cum ajung sa arate multe femei din cauza asta.

 

eventual sa foloseasca doi mese...scaunele sunt optional :beee:

chestia cu muschii nu am mai auzit-o pana acum...credeam ca muschii se atrofiaza in lipsa miscarii...nu ca ni-i consumam la o masa sau ..doua

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt adepta infometari...daca vrei sa slabesti sanatos si sa ai si un corp armonios...faci sport...dar ea vrea sa mai puna pe ea....toalele multe nu o ajuta :beee: cred ca tot sportul o poate ajuta...putin efort ii face pofta de mancare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, muschii se atrofiaza in lipsa miscarii, dar orice din corp daca nu e folosit se duce, asa stiu cel putin.

 

Ideea e ca nu se duc imediat(doh..) dar corpul prefera sa pastreze grasimea.

Oricum daca vrei sa slabesti(ca tot suntem la forum de silueta), poti si daca mananci putin rau pe o perioada indelungata, dar e o problema cu asta inafara de scaderea masei musculare(musculatura care se dezvolta destul de greu), metabolismul se schimba sa faca fata stilului asta de viata si o sa slabesti din ce in ce mai greu, iar in general, multi care fac asta pun totul inapoi, asa ca e neproductiv, mai e si nesanatos pe deasupra.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Senzatia se foame, din cate stiu, indica lipsa unor substante necesare din organism.

Poate ca nu mananci ceea ce trebuie si nu primesti substantele cu pricina. Multe alimente din comert sunt pline de porcarii si contin foarte putine lucruri care hranesc organismul cu adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde si cat de des esti obisnuit sa manancio si ce cantitati si daca mananci la stres etc .. sunt multe care iti pot crea o falsa senzatie de foame si apoi da ajungi sa-to fie si foame intr-o dieta mai ales daca numeri si niste calorii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt adepta infometari...daca vrei sa slabesti sanatos si sa ai si un corp armonios...faci sport...dar ea vrea sa mai puna pe ea....toalele multe nu o ajuta :beee: cred ca tot sportul o poate ajuta...putin efort ii face pofta de mancare

 

PS: SUNT BAIAT :roll:. si nu vreau sa slabesc! vreau sa mai pun pe mn. si chestia e ca nu inteleg daca as putea progresa cumva atata timp cat simt ca mie foame, senzatie care dureaza de vro 2 saptamani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×