Sari la conținut
Forum Roportal
Skater2

Prins fara permis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da tu ce te bagi? Te-a intrebat cineva ceva??? :cry: :x:

Oricum, procurorul sau ce mama masii o fi el se credea tare destept si a bagat dosarul in justitie. Dar el nu stie ca eu am martori care vor zice ca nu eu am fost in masina asa ca sigur o sa castig procesu si nu o sa trebuiasca sa platesc nici macar o amenda.

 

da, desigur :rot:

doi: baga'i si pe fraierii aia in rahatul tau, de ce n'ar avea si ei cazier daca tu vei avea, doar prietenii la nevoie se cunosc, nu'i asa?

si trei: da, chiar tu m'ai intrebat, cand ai deschis topicul asta. asuma'ti, desteptule! :o:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da voi sunteti culmea cu criticile. Daca nu aveti ceva bun de spus mai bine nu ziceti nimic.

Si pentru aia care comenteaza aiurea sa stiti ca nu e marturie mincionasa. Noi eram 3 in masina si in spatele nostru mai era o masina cu inca 4 persoane in ea. Atunci cand ne-au oprit gaborii ceilalti din masina cu mine nu puteau sa recunoasca ca ei conduceau pentru ca erau rupti rau in gura :)) De altfel nici eu nu am recunoscut nimic de aia nici nu am suflat in fiola. La spital am acceptat sa mi se ia alcoolemia pentru ca oricum nu are nici o relevanta de vreme ce nu eu am fost la volan. Si la politie prima data eu am declarat ca nu stiu nimic si habar nu am de ce am fost dus la sectie. Eu is tare curios cum o sa incerce procurorul sa dovedeasca ca eu am fost la volan de vreme ce atat cei din masina mea cat si cei din masina din spate vor depune marturie ca nu eu am fost la volan. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buuun,deci cei din masina ta,daca am inteles bine,erau toti bauti.Tu ai declarat ca nu tu ai condus si ca ai martori in sensul asta.

Atunci... cine a condus masina,pe cine bagi la balamuc in locul tau? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da voi sunteti culmea cu criticile. Daca nu aveti ceva bun de spus mai bine nu ziceti nimic.

bai panarama de om,du-te mah de aici;asuma-ti vina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu conduc de aproape un an jumate fara permis si nimeni nu a zis nimic. Acum s-a trezit un gabor mai cu mot sa ma opreasca cu toate ca nu conduceam cu viteza. Si nu voi primi nici un dosar penal. Chiar credeti ca se fac dosare penale pentru nimicuri din astea?

Da!

Şi dacă vrei răspunsuri mai clare, apucă-te de o şcoală de şoferi.

Editat de Greenberg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil, amenda penala. Un "amic" sarit de pe fix a condus baut, de ziua lui, cu permisul suspendat prin Cluj. Era atat de praf incat atunci cand a observat ca un politist ii face semn sa treaga pe dreapta, a tras' de s-a infipt intr-un taxi, oprit si el pentru control. :lol: Nu s-a oprit aici - l-au dus la spital la probe biologice, a refuzat, ba ca sa fie clar refuzul a scris injuraturi pe toate procesele verbale care i-au fost puse in fata. :imao: La multe luni dupa, pe cand i-a ajuns dosarul pe rol, s-a prezentat la tribunal spasit, baiatul fara cazier dar de bun simt care a gresit, ca deh, odata implinesti 30 de ani, si a primit amenda penala.

 

Cum ti-o fi norocul. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai probabil, amenda penala. Un "amic" sarit de pe fix a condus baut, de ziua lui, cu permisul suspendat prin Cluj. Era atat de praf incat atunci cand a observat ca un politist ii face semn sa treaga pe dreapta, a tras' de s-a infipt intr-un taxi, oprit si el pentru control. :lol: Nu s-a oprit aici - l-au dus la spital la probe biologice, a refuzat, ba ca sa fie clar refuzul a scris injuraturi pe toate procesele verbale care i-au fost puse in fata. :imao: La multe luni dupa, pe cand i-a ajuns dosarul pe rol, s-a prezentat la tribunal spasit, baiatul fara cazier dar de bun simt care a gresit, ca deh, odata implinesti 30 de ani, si a primit amenda penala.

 

Cum ti-o fi norocul. :)

 

Daca ala care a facut accident a luat doar amenda atunci sigur eu care nu am facut nici un accident nu voi lua nici macar amenda. Doar e si principiul ala cu nevinovat pana la proba contrarie. Si procurorii nu au nici o dovada ca eu am condus asa ca scap sigur. Oricum gaborii aia penali ar trebui sa mearga dupa aia care omoara sau fura, nu sa se ia de mine care nu am facut nici macar un accident. :doh:

 

bai panarama de om,du-te mah de aici;asuma-ti vina!

 

Du-te bah si fumeaza niste iarba si lasate de comenturi ca esti praf.

Editat de Skater2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Du-te bah si fumeaza niste iarba si lasate de comenturi ca esti praf.

mai frumosule...eu daca-ti sparg fata si-ti dau pana iti sta ceasul de la mana de ai sa mananci cu paiul 0 luna si-ai sa poti proteza dentara toata viata,ce pot pati?!....pun 2 martori mincinosi si o dau cotita ca-i firesc,nu?

de ce as plati macar si o amenda pt ca "oricum gaborii aia penali ar trebui sa mearga dupa aia care omoara sau fura"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai frumosule...eu daca-ti sparg fata si-ti dau pana iti sta ceasul de la mana de ai sa mananci cu paiul 0 luna si-ai sa poti proteza dentara toata viata,ce pot pati?!....pun 2 martori mincinosi si o dau cotita ca-i firesc,nu?

de ce as plati macar si o amenda pt ca "oricum gaborii aia penali ar trebui sa mearga dupa aia care omoara sau fura"

 

Ba Buleala, eu nu am omorat sau ranit pe nimeni. Probabil tu ai ceva frustrari ca nu ai condus o masina niciodata si acum te razbuni pe cei care conduc. Asa ca lasate de comenturi si veziti de treaba ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×