Sari la conținut
Forum Roportal
Skater2

Prins fara permis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

unu' mai smecher ca altul pe aici. hi hi

 

En fin. De data asta ei fi scapat tu..da ti se urca la cap si ai sa o incurci mai tare, cand ti lumea mai draga.

Slabiciunea omului 'smecher' e asa zisa trufie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ii da masina pe mina? Pai era unul saten, asa, pe la 1.70, care striga dupa el "stai ma, aia e a mea," dar si asta e, desigur, o problema mult prea minora pentru a fi adusa in discutie... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ii da masina pe mina? Pai era unul saten, asa, pe la 1.70, care striga dupa el "stai ma, aia e a mea," dar si asta e, desigur, o problema mult prea minora pentru a fi adusa in discutie... :)

 

Ce tare te crezi tu, dar pun pariu ca nu ai condus o masina in viata ta. :hi: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai are nici un sens topicul asta. Norocul tau ca ai dat peste un dobitoc. Eu zic sa nu te bazezi pe asta la infinit, intr-o zi o sa ti se infunde. Asta in cazul in care fundatura nu e un copac, stalp etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Va rog sa imi dati un sfat ce pot sa fac ca sa scap de o eventuala amenda? Sa o contest in justitie?

 

8 ani fara suspendare, in folosul comunitatii ... locale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos nu inchideti topicul .Eu nici nu ma gandesc sa ma ating de el,ca ca asta nu mai gasim noi.

Skater 2 , te-a pacalit un prost care se crede smecher si ti-a "explicat" cum scapi .Te amagesti singur si minti de ingheata apele.

Erai singur in masina ,altfel ar fi existat cel putin un martor invitat si el la politie.

Ai refuzat fiola.Simplul fapt ca ai fost somat sa o folosesti dovedeste ca erai la volan.

Ai fost dus la spital pentru recoltarea de probe, pe care le-ai acceptat in cele din urma.Asta mai lipsea sa le refuzi si pe alea.Iarasi implicit ,dovedeste ca erai la volan.Eu daca eram pieton sau pasager si incerca politia sa-mi ia analize,refuzam pana in panzele albe.

In declaratie nu ai specificat ca nu ai condus tu ,ceea ce ar fi fost logic sa faci.Inteleg ca ai dat o declaratie neconcludenta in privinta ipostazei de sofer al masinii (asta dupa ce spui tu) .Primul lucru pe care il va face politia ,iti va cere sa il indici pe sofer,doar nu mergea singura masina. Te rog eu, fa prostia si convinge-l pe unul sa minta si sa faca sperjur pentru tine.Nu de alta ,dar cand o sa-l inmoaie politia si va declara plangand adevarul ,vei intra si mai adanc,pentru obstructionarea justitiei si instigare la declaratie mincinoasa.

Daca esti asa de smecher si sigur pe tine, spune aici sectia de politie si dosarul. Hai ,arata-ne cat de tare esti tu ,baiatul lui baiat destept !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mica problema. Acum 5 zile m-au prins gaborii cu masina fara permis. Am refuzat sa suflu in fiola si m-au dus la spital sa fac analize si au vazut ca am avut alcool in sange dupa care am fost la sectia de politie sa dau niste declaratii. Eu nu inteleg ce au avut gaborii aia cu mine ca nu am facut nici un accident nimic. Dar de atunci nu m-au mai contactat deloc. Credeti ca au uitat de dosarul meu? Sper sa nu imi dea pana la urma amenda ca eu acum chiar nu am bani de dat pe amenzi. Va rog sa imi dati un sfat ce pot sa fac ca sa scap de o eventuala amenda? Sa o contest in justitie?

 

mica problema????? tu chiar te crezi sfantu'n icoana, iresponsabilule? plus ca esti si naiv de'a binelea (sa nu zic altfel) crezand ca organele de drept au uitat isprava ta! :tease:))

bucura'te daca scapi cu amenda (desi m'as mira), cat despre neplata nici nu visa!

amenda neplatita ramane in evidente si se da in debit la finante iar cei de acolo te gasesc si in gaura de sarpe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mica problema????? tu chiar te crezi sfantu'n icoana, iresponsabilule? plus ca esti si naiv de'a binelea (sa nu zic altfel) crezand ca organele de drept au uitat isprava ta! :x:))

bucura'te daca scapi cu amenda (desi m'as mira), cat despre neplata nici nu visa!

amenda neplatita ramane in evidente si se da in debit la finante iar cei de acolo te gasesc si in gaura de sarpe.

 

Da tu ce te bagi? Te-a intrebat cineva ceva??? :cry: :rot:

Oricum, procurorul sau ce mama masii o fi el se credea tare destept si a bagat dosarul in justitie. Dar el nu stie ca eu am martori care vor zice ca nu eu am fost in masina asa ca sigur o sa castig procesu si nu o sa trebuiasca sa platesc nici macar o amenda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da tu ce te bagi? Te-a intrebat cineva ceva??? :cry: :rot:

 

da' pe tine te-a intrebat cineva ceva? Cine esti tu sa interzici cuiva sa isi spuna parerea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da tu ce te bagi? Te-a intrebat cineva ceva??? :cry: :rot:

Oricum, procurorul sau ce mama masii o fi el se credea tare destept si a bagat dosarul in justitie. Dar el nu stie ca eu am martori care vor zice ca nu eu am fost in masina asa ca sigur o sa castig procesu si nu o sa trebuiasca sa platesc nici macar o amenda.

Baga-i si pe aia la marturie mincinoasa, poate o sa impartiti aceeasi celula.

P.S.Nesimtitule.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×