Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Probleme din viata de zi cu zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar chiar si asa nu o putem numi incultura ci mai degraba dorinta de a iesi in evidenta :lol:

Nici macar. Vorbesc engleza si cand am ajuns pe la mijlocul lectiilor de germana, am inceput sa le mixez. Ma aflu inca in faza in care atunci cand trebuie sa comut pe engleza strecor cuvinte in limba germana.Nu este un lucru pe care il doresc si cu atat mai putin, chestiunea cu "iesitul in evidenta". Din contra , as dori sa nu observe nimeni........

Cred ca e vorba de o perioada de "structurare".........noile notiuni incearca sa isi gasesca si ele un locsor.........

Limba romana e la locul ei, nealterata :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: da, mai, dar in cazul asta se vorbeste despre adaptare :spiteful: cati nu facem aasta? nu ne amintim un cuvant in franceza sil spunem in romana sau in egleza sau inventam unul poate poate nu se prinde (exagerez putin, dar se mai intampla si asa)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am probleme fizice, de abia pot respira, mi s-au dus toate problemele sentimentale, vreau doar sa respir bine.

 

hmm la tine e o problema fizica. din ce cauza nu poti respira? cand a aparut? poate e o somatizare :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am probleme fizice, de abia pot respira, mi s-au dus toate problemele sentimentale, vreau doar sa respir bine.

Hai, baga niste Claritine si apa de mare (in nasuc)

Sa te tina cineva in brate

Si iti trece

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alergie par de pisica, o mica raceala si o hiperreactivitate bronsica, un istoric familial de Astm bronsic. :spiteful:

 

Hai, baga niste Claritine si apa de mare (in nasuc)

Sa te tina cineva in brate

Si iti trece

Sunt impotriva oricaror pastile, dar pe cineva nu as refuza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×