Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu știu dacă s-a mai scris - nu am citit tot topicul - dar Cain și Abel au fost păstori. Ei sacrificau animalele. Se sub

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere ai hans? este asta o dovada ca a nu minca carne este neplacut Domnului ? sau e invers? :doh:

Exemplul tau e vax albina. Tu spui ca pofta de a manca (,) carne, a facut ca acea carne sa fie considerat pacat.

Pai atunci, afla ca prima pofta a fost la adresa vegetalelor, recte fructul oprit. Asa ca, vegetarianismul este un pacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exemplul tau e vax albina. Tu spui ca pofta de a manca (,) carne, a facut ca acea carne sa fie considerat pacat.

Pai atunci, afla ca prima pofta a fost la adresa vegetalelor, recte fructul oprit. Asa ca, vegetarianismul este un pacat.

ai si verset biblic care sustine ce zici tu? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exemplul tau e vax albina. Tu spui ca pofta de a manca (,) carne, a facut ca acea carne sa fie considerat pacat.

Pai atunci, afla ca prima pofta a fost la adresa vegetalelor, recte fructul oprit. Asa ca, vegetarianismul este un pacat.

Nu ai voie sa maninci din marul cunoasterii. De fapt ala e in Eden, asa ca nici nu poci.

Nu ai voie sa maninci nici porc, caci vei uita de toata cunoasterea din cauza gripei porcale si alte boale.

 

Vax albina este permisa.

 

Pai eu am facut cel putin trei afirmatii. La care sa-ti aduc citat?

Incepe cu porcii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu am facut cel putin trei afirmatii. La care sa-ti aduc citat?

la faptul ca ''pofta unui vegetarian'' este pacat . :doh:

 

Nu ai voie sa maninci din marul cunoasterii. De fapt ala e in Eden, asa ca nici nu poci.

Nu ai voie sa maninci nici porc, caci vei uita de toata cunoasterea din cauza gripei porcale si alte boale.

de ce nu a avut voie sa manince din acel pom? :cheer:

Editat de **Lux**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"...sa nu aruncati margaritarele voastre inaintea porcilor, ca nu cumva sa le calce in picioare si sa se intoarca sa va rupa." (Mat.7:6) Esti multumit?

:doh:

Nu sunt multumit.

Ce-i trebe porcului, pardon, chelului tichie de margaritare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incepe cu porcii.

"...sa nu aruncati margaritarele voastre inaintea porcilor, ca nu cumva sa le calce in picioare si sa se intoarca sa va rupa." (Mat.7:6) Esti multumit?

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×