Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Fapte altruiste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e nimic rau in a accepta ca egoismul ne impinge pana la urma spre fapte bune.

 

Pentru tine ma repet, dar pentru cei ce citesc pentru prima oara e ceva nou.

 

Esti la subiect, te dai ca un bun exemplu.

E un topic de bun simt fata de muuulte altele care au drept scop porcareala reciproca. Poate ca stii despre ce vorbesc.

Asa ca nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa faci comentariul ala rautacios. Sau poate asa glumesti tu si astazi nu sunt eu capabila sa inteleg................

 

Pai topicul la care ai dat link nu e pt concurs

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa faci comentariul ala rautacios. Sau poate asa glumesti tu si astazi nu sunt eu capabila sa inteleg................

 

Nu a fost un comentariu rautacios ci unul mustacios...sau nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand imprumutam bani cuiva fara dobanda, de ce o facem?

Cand dam de pomana cuiva pe care nu o sa il mai vedem niciodata?

 

Ca sa ii scoatem ochii cand nu vrea sa ajute inapoi . "Bine ca eu te-am ajutat cand ai avut nevoie."

Ca sa ne punem bine cu Doamne Doamne . :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva timp, mi-am stors si eu creierii incercand sa gasesc un act cu adevarat altruist. Mi-am dat diferite exemple si niciunul nu era plauzibil. Analizate, toate faptele, aveau ca finalitate bunastarea proprie.

Singurul pe care am putut sa il gasesc, asa mi s-a parut mie, ar fi renuntarea la o persoana pe care o iubim spre binele acesteia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa ii scoatem ochii cand nu vrea sa ajute inapoi . "Bine ca eu te-am ajutat cand ai avut nevoie."

Ca sa ne punem bine cu Doamne Doamne . :angry:

Interesant.Sau nu. Adica atunci cand imprumut ma gandesc ca peste doua , trei luni, ii voi cere un favor sau chiar bani la randul meu persoanei respective? :drag: Pueril

 

Adica sa imi cumpar un loc in Rai pe inflatia asta? Fi serios. Tu nu vezi ca economia sta sa crape ? Fii sigur ca "dincolo" suntem liberi de taxe, altfel nu ar avea rost sa mergem..............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul pe care am putut sa il gasesc, asa mi s-a parut mie, ar fi renuntarea la o persoana pe care o iubim spre binele acesteia.

Un exemplu foarte bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×