Sari la conținut
Forum Roportal
User09

Ce parere aveti despre cresterea copiilor de catre bunici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunicul meu a murit de curand, si inainte cu o noapte sa moara, mi-a dat mama mea naturala sa beau wisky.

Asa e, ea mereu ma intreaba daca greseste, daca eu cred ca ea greseste cu ceva, sa ii spun, imi spune si ea, rezolvam totul. Nu trebuie sa fim suparate.. Asa zicea. Nu beam cand era bunicul in viata. Cand a murit am inceput din nou sa beau, ca il visam, imi vorbea. Il auzeam pasind, simteam cum ma acoperea noaptea, cum ma saruta pe frunte ca atunci cand era in viata, si-mi lipseste.

Si cand a vazut prietenul meu ca m-am apucat de baut, a zis stop. M-a pus sa ma las de viciul acela... si m-am lasat.

 

Material vorbind nu mi-a lipsit nimic. Ma lasau unde vroiam, imi dadeau bani, imi cumparau ce vroiam.

Tin minte ca i-am cerut bani si a zis "Iti cumperi o bijuterie? ;)" si i-am zis "Nu, am nevoie de sprayuri pentru graffiti".

A ras si a zis "Sa faci o poza si sa vezi de politie."

 

Cred ca ea stie prin ce trec.

 

Bunicul a crescut la orfelinat, si pentru ca i-a lipsit atatea a stiut cum sa se comporte cu mine... imi place sa cred ca acum e ingerul meu. Putea fi mult mai buna cu el.

 

 

Frumoasa poveste de viata :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×