Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Preotii/pastorii/imami/gurusi, modele spirituale de viata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gisella imi esti simpatica dar cu ce ai scris aici chiar ca ai dat cu batul in balta.Tocmai tu critici pe unii ca alearga dupa bani neincetat,tu care provii dintr-o natie a carui d-zeu este banul ? :soc:

 

pai daca provine inseamna ca e vinovata de ce au facut altii inaintea ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gisella imi esti simpatica dar cu ce ai scris aici chiar ca ai dat cu batul in balta.Tocmai tu critici pe unii ca alearga dupa bani neincetat,tu care provii dintr-o natie a carui d-zeu este banul ? :soc:

Suntem cu totii mai sensibili la problemele cu care am luat contact,nu la cele cu care nu am avut vreodata tangenta.

E absolut normal ca Gisella sa critice lacomia deci.Nu inseamna ca nu e sincera sau ca nu ii pasa,ci dimpotriva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un om care iti vinde mantuire...ritualuri,care iti vinde marfa numita "Dumnezeu" -e un excroc.

Contextul? :doh:

interesant . acum poti sa dai si versetele IN INTREGIME? sa le discutam . :spiteful:

si ca sa vedem si definitia escorocului uite aici

ESCR

Editat de Cristinick
scos clip

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti-am demonstrat ca si tu si becali nu cunoasteti CONTEXTUL , rupeti din el si mai si credeti ca aveti dreptate . cum se numeste asta? :spiteful:

acele citate nu sunt misogine decit in analiza ta si faptul ca nu le intelegi arata cit de preocupat esti de CUNOASTERE . :doh:

cind nu cunosti un subiect e bine sa citesti mai mult despre si apoi poate poate il pricepi ... pina atunci te faci doar de ras prin '' concepte '' care nu au treaba cu biblia . :doh:

 

 

de ce sunt sterpe ? care sunt cauzele? apoi poate vorbim daca se mantuiesc sau nu . :P

deloc . daca ai fi cititi cu atentie IN BISERICA nu se propovaduieste DE CATRE FEMEI - adica nu exista femei preot .

iar supunerea este fata de barbat DACA acesta SE SUPUNE LUI HRISTOS . ( nu e cazul la tine) nu scrie acolo nimic de testosteron , desi in '' interperetarile tale'' ai vrea sa scrie . asadar '' stapine'' - pomul se cunoaste dupa roade si din pacate nu exista , si dreptul meu este SA RESPING astfel de '' invataturi'' :spiteful: :doh:

 

PS nu ai auzit ca '' frica de Dumnezeu ESTE inceputul intelepciunii''? si ca '' ce nu face rod se arunca in foc''? :P

asadar eu pot sa te invat ( daca vrei) ca se aplica '' iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti '' :doh:

Da da dar citi stiu cine este apropele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva care il vinde pe Dumnezeu,e un excroc,pentru ca Dumnezeu nu e o marfa.

Te inseli daca iti inmaginezi ca vreau sa imi pierd vremea "discutand" chestii evidente pentru oricine nu e indoctrinat religios.Nu am chef de rastalmaciri si subterfugii...de asa-zise explicatii despre cat de "metaforice" sunt afirmatiile absurde sau contradictirii,ori despre cum anume sunt "scoase din context" afirmatii inacceptabile.

Deja mi-am demonstrat punctul de vedere,argumentele tale nu doar ca nu sunt convingatoare,dar mi-au dat si mai mult apa la moara...nu am sa "discut" ca un copil contrazicandu-ma pana si asupra sensului cuvintelor,ori daca ele sunt folosite metaforic sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×