Sari la conținut
Forum Roportal
Alutzu

La Astral se contorizeaza traficul din dc++ ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu am aipa. Eu am internet cu linie inchiriata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baieti nu mai vorbiti fara sa cautati in google inainte.

AIPA= Astral Internet Pentru Acasa

Vizitati pagina http://www.astral.ro/internet/aipa.html

si in partea de jos veti gasi:

"In cazul in care traficul unei luni depaseste 5 gigabytes ASTRAL TELECOM isi va rezerva dreptul de a limita largimea de banda de acces Internet alocata initial pentru acest serviciu."

nu scrie asa in contract

la celelalte abonamente nu si la cel full , ca doar este nelimitat asa scrie si in contract nau voie sa-la limiteze , daca il limiteaza ai voie sai dai in judecata :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ai 128 garantat, ai 128 best effort. Nimeni tu iti taie netul, doar ti-la limiteaza putin, si-au rezervat dreptul asta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut ! stie careva de ce am in unele jocuri ( counter-stricae) ping-ul foarte ridicat...? in jur de 150 si cateodata si 500.... :cry: daca stie cineva de la ce poate sa fie sau ce sa fac sa imi scada, ii raman dator ! aaa, am net de la astral, abonamentul de 29$ cu trafic nelimitat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca nu ai ce sa faci pentru a-ti scadea. In principiu nu trebuie sa faci altceva pe net in acelasi timp (download iese din discutie). Daca ai un linux poti optimiza rutarea de pachete, dar nu cred ca e cazul.

Cea mai buna solutie e sa alegi un server cat mai apropiat de tine (ca zona si ca provider). Au si cei de la RDS un server de jocuri, imi scapa numele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi, dar problema e ca nu am avut ping mare din totdeauna...asta mi se intampla de vre-o luna...chiar dacaa au marit astia de la astral viteza, am tot acelasi ping...si de aceea cred caa e de la mine... plus ca am un prieten in blocul de langa mine, are acelasi abonament ca mine, tot la astral, si el are ping in jur de 20-30... :x

stie careva ce are...? :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×